Wyszukiwarka kodów pocztowych - jak jej używać?

Każdy z nas miał okazję zamówić przesyłkę, ale czy wysłać? Wielu polaków robi to na terenie kraju, ale nie tylko. Działania takie możemy zaobserwować na terenie całej Europy, a nawet na innych kontynentach. Oprócz podania adresu, niezbędna jest również informacja na temat kodu pocztowego. Ważnym jest aby był on w odpowiednim formacie, ponieważ ułatwi to proces sortowania i dostarczenia przesyłek. Gdy planujesz wysyłkę na terenie kraju, bądź za granicą, skorzystaj z naszych usług https://allekurier.pl/nadaj.

Jak zaadresować przesyłkę?

Bardzo ważnym elementem każdej, nadanej przesyłki, są nie tylko dane adresata, ale również nadawcy. Poprawność zapisanych informacji, pozwoli nam uniknąć problemów w poszczególnych etapach, jak i wszelkich opóźnień związanych z dostarczeniem paczki. Według szablonu, personalia nadawcy umieszczamy w lewym górnym rogu opakowania, w którym wysyłamy przesyłkę. Treść tę bardzo dobrze zapisać jest markerem, który jest niezmywalny oraz posiada kolor, kontrastujący z barwą opakowania. Zapis ten powinien być przejrzysty oraz czytelny. Idealnym pomysłem jest wypisanie owych informacji literami drukowanymi. Przy wpisywaniu adresu należy pamiętać o takich elementach jak:

 • Imię i Nazwisko - osoby nadającej oraz odbierającej przesyłkę/paczkę,
 • Kraj - również odpowiednio dla pobrania i dostarczenia,
 • Dokładny adres – muszą się tu znaleźć wszystkie informacje dotyczące aktualnego adresu zamieszkania takie jak: nazwa ulicy, numer domu, klatki czy mieszkania,
 • Dodatkowe informacje – nieobowiązkowe jest wpisanie dodatkowych informacji, lecz warte w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów związanych z dostarczeniem przesyłki. Informacje te powinny dotyczyć nietypowego miejsca, imienia zawartego na domofonie, czy innych dziwnych sposobów znalezienia mieszkania lub domu,
 • Kod pocztowy – właściwy dla danego adresu kod pocztowy, więcej o znajdowaniu kodów pocztowych znajdziecie w dalszej części artykułu,
 • Nazwa miasta/miejscowości – tu powinno się wpisać nazwę miasta, miejscowości lub wsi,
 • Numer telefonu – podczas wysyłki paczki kurierem, warte jest zamieszczenie prywatnego numeru telefonu. Kurier będzie miał możliwość kontaktu w przypadku zaistniałych problemów ze znalezieniem adresu. Warto również pamiętać, aby podawać numer, działający w obrębie kraju w którym odbierana i dostarczana zostaje paczka.
Wyszukiwarka kodów pocztowych - jak jej używać i po co? Poradnik

Więcej o wyszukiwarce kodów pocztowych i kodach pocztowych

Głównym celem kodu pocztowego jest ułatwienie dostarczenia przesyłek w odpowiednie miejsce. Należałoby dodać iż jest on ciągiem cyfr (rzadziej spotykanym z cyfr oraz liter) dodawanym wraz z adresem. Dzięki dobrze wpisanemu kodowi pocztowemu, nawet gdy popełnimy błąd podczas wpisywania adresu, nadana przesyłka z sukcesem może zostać dostarczona w odpowiednie miejsce. Ciekawostką jest, iż formaty jak i zasady umieszczania kodów pocztowych są różne w różnych krajach. Międzynarodowe kody pocztowe poprzedzone są prefiksem składającym się 1- lub 2-literowego oznaczenia kraju, tzw. kodu kraju. Owy sposób przynależności wykorzystywany jest również przy tablicach rejestracyjnych aut. Początkowo przypisane były na eliptycznych tabliczkach, a z czasem zostały dołączone do tablic rejestracyjnych jakie teraz znamy.

Gry zamierzasz wysłać paczkę, konieczna jest wiedza na tematu kodu pocztowego do danej miejscowości. Jeżeli nie masz żadnego pojęcia w tej kwestii, wartym jest odwiedzenie Wyszukiwarki Kodów Pocztowych.

Wyszukiwarka Kodów Pocztowych jest bazą internetową, która zawiera wszelkie informacje o kodach pocztowych, numerach kierunkowych. Dzięki niej znajdziesz potrzebne ci kody pocztowe z terenów całej Polski. Aby znaleźć informacje zawarte w wyszukiwarce kodów pocztowych należy wprowadzić nazwę miejscowości, której nazwy powtarzają się, potrzeba jest doprecyzowanie zapytanie, poprzez wybór województwa i powiatu oraz kliknąć przycisk “Szukaj”. Natomiast zaś, gdy chcesz dowiedzieć się, które miejscowości, ulice oznaczone są wybranym kodem pocztowym, należy wpisać kod pocztowy w polu do tego przeznaczonym i kliknij “Szukaj”. W ten prosty i jasny sposób działa wyszukiwarka kodów pocztowych.

Przesyłka i jej opakowanie

Wysyłając paczkę, do naszych bliskich, przyjaciół, poprzez wysyłkę kurierem, obowiązkiem jest zwrócenie uwagi na technikę przygotowania przesyłki do drogi. Bardzo ważnym elementem jest opakowanie i jego zabezpieczenie, odpowiednie do ładunku. Przecież nie chcemy aby nic się nie uszkodziło podczas transportu. W zależności od wysyłanego produktu, możemy mieć różnorodne typy opakowań. Do przewożenia elektroniki, przydatna będzie folia bąbelkowa oraz zabezpieczenia wewnątrz paczki; do wysyłania instrumentów muzycznych, niezbędna jest twardy, solidny karton. Należy również zadbać o szczelne wypełnienie środka paczki, tak aby instrument nie przesuwał się wewnątrz.

Wyszukiwarka kodów pocztowych

Jakich towarów nie wolno nadawać?

Ze względu na liczne przepisy firm kurierskich jak i państw nie wolno nadawać towarów stanowiących zagrożenie w transporcie drogowym. Innymi zabronionymi towarami są:

 • wyroby tytoniowe (w różnorodnej postaci),
 • alkohol,
 • materiały łatwopalne, wybuchowe lub radioaktywne, substancje żrące lub cuchnące, broń lub amunicja
 • narkotyki, leki lub środki psychotropowe,
 • rośliny lub zwierzęta,
 • zwłoki, szczątki ludzkie lub zwierzęce,
 • dzieła sztuki, antyki, kamienie i metale szlachetne w jakiejkolwiek postaci lub formie,
 • waluty, zbywalne papiery wartościowe, certyfikaty i jakiekolwiek inne walory zbywalne.

Nadając przesyłkę międzynarodową należy również pamiętać o przepisach kraju docelowego, do którego towar jest wysyłany. Jeśli dany kraj nie dopuszcza do obrotu pewnego rodzaju towaru, to pomimo, że nie łamie przepisów przewozowych, także nie może zostać nadany.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto