• AlleKurier
  • Blog
  • Zlokalizuj przesyłkę za pomocą numeru przesyłki i nie tylko

Zlokalizuj przesyłkę za pomocą numeru przesyłki i nie tylko

Zlokalizuj przesyłkę, aby sprawdzić jaki ma ona status i kiedy możesz się jej spodziewać! Czy wiesz, że możesz to zrobić, korzystając z internetu? Jest to bardzo wygodne i praktyczne, gdyż dzięki temu możesz śledzić przesyłkę na każdym etapie jej dostarczania! Poniżej przedstawiamy informacje nt., jak sprawdzić, jakim kurierem idzie paczka, jak znaleźć przesyłkę po numerze telefonu oraz jak sprawdzić, gdzie jest paczka bez numeru.

Jak znaleźć przesyłkę po numerze telefonu?

Przesyłki bardzo rzadko mogą być śledzone tylko za pomocą numeru telefonu. Jedną z firm kurierskich, w której można skorzystać z tej opcji jest InPost. Wystarczy tylko zarejestrować się w ich aplikacji InPost Mobile, a zamówione paczki automatycznie pojawią się na interfejsie telefonu.

jak znaleźć przesyłkę po numerze telefonu

Zlokalizuj przesyłkę z AlleKurierem

Jeszcze jakiś czas temu, nie istniała opcja globalnego śledzenia przesyłek. Wtedy wówczas paczka była jeszcze bardziej wyczekiwana gdyż nie było wiadomo, kiedy się jej można spodziewać. Obecnie wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nadany numer przesyłki i zobaczyć jaki ma ona status! Można to zrobić na platformie AlleKurier, za pomocą opcji śledzenia, gdzie wyszukiwarka jest prosta, intuicyjna i pozwala również na globalne śledzenie przesyłek!

Jak sprawdzić, jakim kurierem idzie paczka?

Korzystając z platformy AlleKurier można dostać informację nt., jak sprawdzić, jakim kurierem idzie paczka. Nie jest to jednak jedyne możliwe rozwiązanie. Każda nadana przesyłka posiada swój numer listu przewozowego. Różni się on w zależności od wybranego do wysyłki przewoźnika. Czym jest to spowodowane? Dzięki nadaniu numeru przesyłki nie jest możliwe pomylenie paczek pomiędzy firmami kurierskimi. Jest więc to spore ułatwienie pracy kurierom.

Zlokalizuj paczkę  DPD

DPD do numerów przesyłek używa dwóch formatów, które przypisane są paczkom krajowym oraz zagranicznym. W Polsce firma ta posługuje się 13-cyfrowym numerem, w którego skład wchodzi 5 zer, 8 cyfr i 1 litera na końcu. Globalne śledzenie przesyłek z DPD możliwe jest dzięki 14 znakom, zarówno dla eksportu, jak i dla importu.

Zlokalizuj przesyłkę DHL

W firmie kurierskiej DHL do oznaczenia krajowych przesyłek używa się 11 cyfr rozpoczynających się od 1 lub 2 np. 16427318746. W zamówieniach DHL Express można natrafić również na numery zaczynające się od “000”, “JJD” oraz ciągu 2 liter+9 cyfr+2 liter.

Zlokalizuj paczkę UPS

Numer monitorowania UPS składa się z maksymalnie 25 znaków, rozpoczynających się od “1Z”. Przesyłki tej firmy oznakowane w inny sposób to międzynarodowe listy przewozowe i dokumenty przewozowe.

Zlokalizuj przesyłkę FedEx

FedEx również posiada swój indywidualny ciąg cyfr, których jest 12. Zaznaczyć warto, że ta firma kurierska nie ma w swoim numerze przesyłki liter.

zlokalizuj przesyłkę

Jak sprawdzić, gdzie jest paczka bez numeru przesyłki?

Większość firm kurierskich nie umożliwia opcji wyszukiwania paczki bez jej numeru. Na szczęście jednak istnieje alternatywa, którą można wykorzystać przy próbie znalezienia swojej przesyłki. Jak sprawdzić, gdzie jest paczka bez numeru przesyłki? Poprzez kontakt z jej przewoźnikiem! Podaj mu dane dotyczące zamówienie - może być to informacja z paragonu lub z otrzymanego e-maila. Jeśli zgubiłeś numer przesyłki, ale wcześniej został Ci on przypisany, to bardzo możliwe, że firma kurierska będzie w stanie go dla Ciebie odzyskać!

Gdzie moja paczka? Podsumowanie

Aby odpowiedzieć na pytanie "gdzie moja paczka się znajduje", jako osoba zamawiająca posiadasz kilka możliwości trackingu paczki.

Każdy sposób, który pozwoli Ci zlokalizować położenie Twojej paczki jest ściśle określony przez przewoźnika, z którego usług korzystasz. Jednakże, większość przewoźników oferuje dość podobny system sprawdzania, gdzie znajduje się Twoja paczka. Najczęściej na stronie przewoźnika znajduje się panel klienta, w którym jest opcja śledzenia paczki. W tym panelu strona poprosi Cię o podanie numeru do trackingu paczki, który został wygenerowany na Twojego maila automatycznie wraz z zakupem, a potem wysłaniem zamówienia wybraną firmą.

Gdy Twoja paczka jest odebrana przez kuriera, oprócz opcji lokalizacji paczki po numerze, masz także możliwość skontaktowania się z kurierem. Nie każdy przewoźnik oferuje bezpośrednią możliwość skontaktowania się z kurierem telefonicznie. Jednak są takie firmy, jak chociażby przewoźnik DPD, która posiada taką opcję. Oferują oni w momencie sprawdzenia "gdzie moja paczka" dostęp do numeru telefonu osoby dostarczającej nadane do Ciebie zamówienie.

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto