Europaleta - wymiary, cena, wysyłka | AlleKurier.pl

Europaleta - wymiary, cena, wysyłka

min czytania

Europaleta jest to typ palety która posiada cztery wejścia. Konstrukcja takiej palety składa się z połączonych bloków deskami (w środku i na brzegach). Z dwóch stron palety wejście znajduje się pomiędzy deskami, a z pozostałych dwóch jest całkowicie otwarte. Wymiary europalety są standardowo określone i wynoszą 1200 na 800 mm. Dzięki temu pasują do hal i magazynów różnych wielkości, które są z założenia projektowane i dostosowywane właśnie do tych wymiarów i pod ten typ palet.

Jedną z najważniejszych cech europalet jest to, że pasują do wszystkich rodzajów wózków widłowych co sprawia, że są bardzo uniwersalne i mało problematyczne. Cena europalety zależy od jej stanu i wieku.

Za pośrednictwem serwisu AlleKurier mogą Państwo nadać zarówno europaletę jak i palety o innych wymiarach. Wystarczy wypełnić krótki formularz aby uzyskać wycenę swojego zlecenia:

Wycena europalety, ale także każdej innej przebiega w bardzo prosty i szybki sposób. Najważniejsze przy wypełnianiu formularza wyceny jest podanie miejsca odbioru i doręczenia palety. W przypadku wysyłki palety na terenie Polski należy podać dokładny kod pocztowy zarówno nadawcy jak i odbiorcy. Dodatkowo serwis AlleKurier.pl posiada w swojej ofericie usługi przesyłek paletowych zagranicznych do większości krajów Unii Europejskiej.europaleta Aby wysłać europaletę niezbędne jest spełnienie pewnych wymagań narzuconych przez przewoźników. Najważniejsze jest aby maksymalna wysokość palety nie przekraczała 180 cm a jej waga 900 kg. Dodatkowo towar powinien być przygotowany, ułożony na palecie i zabezpieczony przed przyjazdem kuriera. W przeciwnym wypadku mogą być naliczone dodatkowe opłaty. Ponadto kurier nie posiada ze sobą europalety do udostępnienia klientowi. Cały proces pakowania leży więc w obowiązku wysyłającego. Należy również pamiętać, żeby żadne części przesyłki nie wystawały poza obrys palety.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami