Zwroty Bonprix - jak dokonać zwrotu zakupów do sklepu?

W Polsce jest wiele popularnych firm odzieżowych, z usług których korzystają tysiące osób. Przykładem jest Bonprix, który ma do zaoferowania wielorakie ubrania i akcesoria w kategorii dla kobiety, mężczyzny, dziecka czy domu. Na stronie można znaleźć wiele inspiracji, promocji i wyprzedaży. Oferta sklepu jest bogata i zróżnicowana, a z asortymentem można zapoznać się w Internecie. Sprzedaż online sprawia, że kupowanie ubrań jeszcze nigdy nie było tak łatwe, wygodne, bezpieczne i szybkie. Ponadto można liczyć na atrakcyjne ceny i możliwość zwrócenia towaru, jeśli nie spełni on oczekiwań.

Na czym polega zwrot towaru do sklepu Bon Prix?

W Bonprix zwrot towaru jest niezwykle prosty, nie trzeba martwić się o to, że sklep będzie robić problemy z przyjęciem przedmiotu, który nie spełnia oczekiwań konsumenta. Pomimo tego, że jakość przymiotów oferowanych w sklepie Bonprix jest wysoka, każdy ma swoje indywidualne potrzeby i preferencje, dlatego zakup może okazać się nietrafiony.

Jeżeli po otrzymaniu produktu konsument stwierdzi, że nie jest z niego zadowolony, nie będzie on spełniać w pełni jego oczekiwań, może go zwrócić i to bez martwienia się o negatywne konsekwencje. Sprzedawca jest zobligowany do przyjęcia oddawanego towaru i zwrócenia za niego pieniędzy.

Konsument Bonprix ma aż sto dni na dokonanie zwrotu towaru od momentu otrzymania paczki. Co więcej, nie musi nawet wyjaśniać sprzedawcy, dlaczego postanowił oddać produkt. Jeżeli nie będzie na nich śladów użytkowania, towar dotrze do sklepu w nienaruszonym stanie, to można liczyć na szybkie wypłacenie należności.

Bonprix zwroty

Na jaki adres zwrócić zakupy w BonPrix?

Na stronie sklepu Bonprix znajduje się formularz zwrotu, który trzeba wypełnić, po czym przesłać na adres magazynu. Warto od razu zaznaczyć, że do każdej przesyłki Bonprix dołącza odpowiedni druk, ale jeśli się go nie ma, to wystarczy wpisać w przeglądarkę internetową adres https://gfx.bonprix.pl/pub/services/11/return_note_pl.pdf, po czym pobrać dokument. Kolejnym krokiem będzie wydrukowanie go, następnie wpisanie swoich danych do tabeli poniżej, wybranie sposobu zwrotu środków. W tabeli trzeba po prostu wpisać nazwy zwracanych artykułów.

Prawidłowo wypełniony dokument trzeba spakować do paczki razem ze zwracanymi tworami, po czym dobrze zabezpieczyć przesyłkę i odesłać na adres: Bonprix sp. z o.o. Magazyn Zwrotów, ulica Lodowa 101, 93-232 Łódź.

Jeżeli towar odesłany do Bonprix nie będzie uszkodzony ani mieć żadnych śladów używania, można liczyć na to, że do kilkunastu dni od daty jego odbioru przez magazyn sklepu nastąpi zwrot pieniędzy na konto kupującego. Istnieje też możliwość skorzystania z bonu zamiast zwrotu pieniędzy na rachunek bankowy – jest to świetna opcja w przypadku osób często kupujących w Bonprix. Bon będzie można wykorzystać podczas następnych zakupów, wystarczy wybrać tę formę przekazania środków za Bonprix zwroty w wypełnionym formularzu. Każdego z pewnością interesuje to, jak długo będzie czekać na otrzymanie pieniędzy w przypadku zwracanego towaru do Bonprix. Zgodnie z regulaminem powinno to nastąpić do czternastu dni od złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

Jak tanio i szybko wysyłać zwroty do Bonprix?

Przesyłkę ze zwrotem do Bonprix można nadać na różne sposoby – paczkomatem, kurierem, Pocztą Polską. Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie zamówienie kuriera, który odbierze paczkę i dostarczy ją sprawnie pod wskazany adres. Najtaniej i najszybciej będzie to zrobić za pośrednictwem serwisu AlleKurier, w którym ma się do wyboru wiele renomowanych firm kurierskich. Z brokerem kurierskim można zamówić kuriera po zwrot przesyłki nawet 70% taniej niż bezpośrednio na stronie przewoźników, co będzie ogromną oszczędnością zarówno czasu, jak i pieniędzy. W kwestii wysyłki paczek najbezpieczniej jest skorzystać z usług zaufanego usługodawcy. Nie trzeba martwić się o żadne opóźnienia, uszkodzenie przesyłki ani jej zaginięcie.

Wysyłka paczki jest niezwykle prosta, ogranicza się do wypełnienia formularza online, wszystko jest dokładnie opisane, wystarczy uzupełnić rubryki swoimi danymi – dane adresowe nadawcy i adresata, parametry przesyłki typu waga i wymiary. Serwis na podstawie podanych informacji wyświetli propozycje najlepszych przewoźników wraz z cennikiem, co ułatwia znalezienie najtańszej oferty.

Mając już wybranego kuriera, można przejść do zatwierdzenia zamówienia, następnie opłacenia go. Na podany adres e-mail zostanie przesłana wiadomość z załącznikiem w postaci dokumentów przewozowych. Wystarczy je wydrukować, następnie przykleić na paczkę list przewozowy, po czym pozostaje poczekać na jej odbiór przez klienta. Nie trzeba podpisywać żadnych umów, wszystko przebiega sprawnie, bez dodatkowych kosztów.

W przypadku zwrotów Bonprix można liczyć na to, że przesyłka zostanie dostarczona do magazynu w ciągu 48 godzin od daty jej nadania. W ten sam sposób można odesłać towar wadliwy, gdy chce się złożyć reklamację w Bonprix. Jeżeli otrzymany towar będzie uszkodzony lub posiadał jakąkolwiek wadę, konsument ma prawo go zareklamować, żądając wymiany na nowy lub zwrotu pieniędzy. Trzeba pamiętać o tym, aby do wysyłanego przedmiotu dołączyć oświadczenie reklamacyjne.

Zamawiasz produkty z innych sklepów internetowych? Zobacz jak możesz dokonać w nich zwrotu! Wszystkie informacje znajdziesz w poradnikach od AlleKurier!

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto