Jak dokonać zwrotu do sklepu Decathlon?


Jeśli rozważasz zwrot do sklepu Decathlon, zapoznaj się ze wskazówkami, które pomogą Ci rozliczyć się ze sklepem i odzyskać pieniądze za zakupione w nim produkty. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie towary możesz zwrócić, by Decathlon zwrot uznał i oddał Ci środki oraz ile masz czasu na rezygnację z zakupu. Podpowiadamy też, gdzie i w jaki sposób można zwrócić zakupy zrealizowane w sklepach Decathlon i jak wygodnie i tanio nadać przesyłkę ze zwracanym do sklepu towarem.

Decathlon – zwrot towaru kupionego na odległość i w sklepie

Zwrot towaru do sklepu Decathlon produktów kupionych w sklepie stacjonarnym możliwy jest jedynie w jednym z punktów handlowych sklepu – takiego zwrotu nie można rozliczyć online czy poprzez odesłanie zakupów. Natomiast zwrot do sklepu Decathlon zakupów zrealizowanych online odbywa się na zasadach uregulowanych w krajowych przepisach dotyczących zakupów na odległość. Prawo daje Ci możliwość odstąpienia od umowy przy zakupach przez internet w ciągu 14 dni, ale Decathlon zapewnia wszystkim klientom możliwość zwrotu zakupów nawet przez 90 dni, a posiadaczom karty stałego klienta – bezterminowo.

Jeśli podejmiesz decyzję, że chcesz zrezygnować z zakupów, powinieneś powiadomić o swojej decyzji sklep. W Decathlon zwrot zgłasza się po zalogowaniu na konto utworzone w sklepie online, gdzie w zakładce ze zrealizowanymi zamówieniami udostępniony jest formularz zwrotu na decathlon.pl. Pamiętaj, że nie można m.in. zwrócić kupionych online materiałów cyfrowych, prasy czy spersonalizowanych towarów. Przyjmowane są jedynie towary zwracane w całości, w stanie niepogorszonymi i w oryginalnym opakowaniu. Zwrot do sklepu Decathlon odbywa się na koszt rezygnującego z umowy zakupu. Istnieje również możliwość zrealizowania zwrotu za pośrednictwem paczkomatów.

Warto również wiedzieć, że Decathlon przyjmuje ponadto zwroty zakupów zrealizowanych online w swoich placówkach stacjonarnych. Aby w ten sposób oddać zakupy, wystarczy zgłosić się do wybranego sklepu ze zawracanym towarem i okazać dowód zakupu (np. na telefonie czy innym urządzeniu mobilnym).

Potrzebujesz zwrócić produkty do innego sklepu? To żaden problem! Sprawdź jak możesz najszybciej nadać zwrot!

zwrot decathlon

Gdzie wysłać zwrot do sklepu Decathlon?

Zwracane do Decathlon towary należy odesłać do Centrum Zaopatrzenia Regionalnego, ul. Ofiar terroryzmu 11 września 14, 92-410 Łódź. Do paczki zawierającej zwrot do Decathlon koniecznie dołączyć należy wypełniony formularz zwrotu. Pamiętaj też, że Decathlon prosi dodatkowo o załączenie do paczki ze zwrotem karteczki z numerem zamówienia.

Nie wysyłaj do Decathlon przesyłki za pobraniem. Zwrot do sklepu Decathlon zostanie rozliczony przez pracowników marketu w ciągu 14 dni od daty przyjęcia Twojej paczki ze zwracanym sprzętem przez magazyn, a pieniądze trafią z powrotem na Twoje konto.

Jeśli realizowałeś zakupy na decathlon.pl i zdecydowałeś się na dostawę w formule paczki za pobraniem, pracownicy sklepu skontaktują się z Tobą, by ustalić numer rachunku bankowego do zwrotu środków.

decathlon zwroty

Jak zorganizować zwrot do sklepu Decathlon?

Niestety, mimo iż, sieć sklepów Decathlon stale się rozrasta, nie w każdej miejscowości możliwy jest zwrot do stacjonarnej placówki sklepu i wówczas najwygodniej jest odesłać zwracany do sklepu Decathlon sprzęt czy odzież przesyłką kurierską. Nadanie paczki kurierem nie jest skomplikowane ani nie zajmuje wiele czasu, a do tego paczka zawierająca zwrot do sklepu Decathlon nie musi być droga.

Tanie przesyłki krajowe i zagraniczne można błyskawicznie i bez ruszania się z domu nadać w serwisie AlleKurier.pl. Na AlleKurier.pl dostępne są wszystkie znane firmy kurierskie, ale za nadanie paczki dzięki pośrednictwu AlleKurier zapłacić można nawet 70% mniej niż bezpośrednio na stronach kurierów. Aby nadać zwrot do Decathlon, wejdź na stronę i wpisz wymiary oraz ciężar swojej paczki, a następnie spośród wyświetlonych możliwości wybierz najatrakcyjniejszą dla siebie opcję i wypełnij intuicyjny formularz nadania paczki.

Jeśli nie chcesz wychodzić z domu, by wysłać do Decathlon zwrot, zaznacz opcję odbioru przesyłki przez kuriera, a ten pojawi się w wybranym przez Ciebie czasie i miejscu, aby zabrać paczkę.

Jeśli masz kłopot z zapakowaniem zwracanego sprzętu sportowego, hantli czy innych akcesoriów, skorzystaj z podpowiedzi umieszczonych w artykule: Jak wysłać sprzęt do ćwiczeń kurierem?

info

Serwis Allekurier.pl używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.