Jak dokonać zwrotu do sklepu Decathlon?

Jeśli rozważasz zwrot do sklepu Decathlon, zapoznaj się ze wskazówkami, które pomogą Ci rozliczyć się ze sklepem i odzyskać pieniądze za zakupione w nim produkty. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie towary możesz zwrócić, by Decathlon zwrot uznał i oddał Ci środki oraz ile masz czasu na rezygnację z zakupu. Podpowiadamy też, gdzie i w jaki sposób można zwrócić zakupy zrealizowane w sklepach Decathlon i jak wygodnie i tanio nadać przesyłkę ze zwracanym do sklepu towarem.

Decathlon zwroty - co można zwrócić i ile mamy na to czasu?

Dzięki prawom konsumenckim wiemy, iż nie każdy towar podlega zwrotowi. Są takie części naszej garderoby, które są położone zbyt blisko części intymnych, aby było możliwe jej oddanie. Jednakże większa część oferowanych produktów przez Decathlon, podlega zwrotom.

Każdy racjonalnie myślący konsument ma na uwadze okres zwrotu, który jest częścią kupna. Robiąc zakupy w Decathlon nie musimy się martwić o okres zwrotu, ponieważ jest on znacznie dłuższy niż w innych sklepach odzieżowych. Bowiem okres ten opiewa na aż 90 dni. Ponadto gdy jesteś posiadaczem karty stałego klienta, możliwy jest zwrot produktów w ciągu roku, tak jest, 365 dni! Wartym jest również zapoznanie się z formularzami przypisanym do konkretnych artykułów, ponieważ jest on ważnym elementem przy procesie zwrotu. Produkt powinno się właściwie zabezpieczyć przed dokonaniem wysyłki, a także powinien zawierać ważny dokument zakupu lub numer zamówienie, a w dodatku metkę aby w późniejszym czasie, możliwe byłoby ponowne wystawienie go na sprzedaż. W Decathlon zwroty nie są już udręką jak w innych sklepach.

Decathlon – zwrot towaru kupionego na odległość i w sklepie

Zwrot towaru do sklepu Decathlon produktów kupionych w sklepie stacjonarnym możliwy jest jedynie w jednym z punktów handlowych sklepu – takiego zwrotu nie można rozliczyć online czy poprzez odesłanie zakupów. Natomiast zwrot do sklepu Decathlon zakupów zrealizowanych online odbywa się na zasadach uregulowanych w krajowych przepisach dotyczących zakupów na odległość. Prawo daje Ci możliwość odstąpienia od umowy przy zakupach przez Internet w ciągu 14 dni, ale Decathlon zapewnia wszystkim klientom możliwość zwrotu zakupów nawet przez 90 dni, a posiadaczom karty stałego klienta – 365 dni.

Jeśli podejmiesz decyzję, że chcesz zrezygnować z zakupów, powinieneś powiadomić o swojej decyzji sklep. W Decathlon zwrot zgłasza się po zalogowaniu na konto utworzone w sklepie online, gdzie w zakładce ze zrealizowanymi zamówieniami udostępniony jest formularz zwrotu na decathlon.pl. Pamiętaj, że nie można m.in. zwrócić kupionych online materiałów cyfrowych, prasy czy spersonalizowanych towarów. Przyjmowane są jedynie towary zwracane w całości, w stanie niepogorszonymi i w oryginalnym opakowaniu. Zwrot do sklepu Decathlon odbywa się na koszt rezygnującego z umowy zakupu. Istnieje również możliwość zrealizowania zwrotu za pośrednictwem paczkomatów.

Warto również wiedzieć, że Decathlon przyjmuje ponadto zwroty zakupów zrealizowanych online w swoich placówkach stacjonarnych. Aby w ten sposób oddać zakupy, wystarczy zgłosić się do wybranego sklepu ze zawracanym towarem i okazać dowód zakupu (np. na telefonie czy innym urządzeniu mobilnym).

zwrot decathlon

Gdzie wysłać zwrot do sklepu Decathlon?

Zwracane do Decathlon towary należy odesłać do:

Centrum Zaopatrzenia Regionalnego

ul. Ofiar terroryzmu 11 września 14

92-410 Łódź

Do paczki zawierającej zwrot do Decathlon koniecznie dołączyć należy wypełniony formularz zwrotu. Pamiętaj też, że Decathlon prosi dodatkowo o załączenie do paczki ze zwrotem karteczki z numerem zamówienia.

Nie wysyłaj do Decathlon przesyłki za pobraniem. Zwrot do sklepu Decathlon zostanie rozliczony przez pracowników marketu w ciągu 14 dni od daty przyjęcia Twojej paczki ze zwracanym sprzętem przez magazyn, a pieniądze trafią z powrotem na Twoje konto.

Jeśli realizowałeś zakupy na decathlon.pl i zdecydowałeś się na dostawę w formule paczki za pobraniem, pracownicy sklepu skontaktują się z Tobą, by ustalić numer rachunku bankowego do zwrotu środków.

decathlon zwroty

Jak zorganizować zwrot do sklepu Decathlon?

Niestety, mimo iż, sieć sklepów Decathlon stale się rozrasta, nie w każdej miejscowości możliwy jest zwrot do stacjonarnej placówki sklepu i wówczas najwygodniej jest odesłać zwracany do sklepu Decathlon sprzęt czy odzież przesyłką kurierską. Nadanie paczki kurierem nie jest skomplikowane ani nie zajmuje wiele czasu, a do tego paczka zawierająca zwrot do sklepu Decathlon nie musi być droga.

Tanie przesyłki krajowe i zagraniczne można błyskawicznie i bez ruszania się z domu nadać w serwisie AlleKurier.pl. Na AlleKurier.pl dostępne są wszystkie znane firmy kurierskie, ale za nadanie paczki dzięki pośrednictwu AlleKurier zapłacić można nawet 70% mniej niż bezpośrednio na stronach kurierów. Aby nadać zwrot do Decathlon, wejdź na stronę i wpisz wymiary oraz ciężar swojej paczki, a następnie spośród wyświetlonych możliwości wybierz najatrakcyjniejszą dla siebie opcję i wypełnij intuicyjny formularz nadania paczki.

Zwrot za pomocą platformy Wygodne Zwroty

Od pewnego czasu rozwijamy udogodnienie, ułatwiające nadawanie zwrotów do sklepów internetowych. Mowa o platformie Wygodne Zwroty. Wystarczy wejść na https://wygodnezwroty.pl/decathlon, a następnie wykonać wszystkie niezbędne kroki, by nadać zwrot do Decathlonu.

Obecnie do wyboru są dwie metody nadania zwrotu:

  • Samodzielnie nadam w punkcie
  • Kurier odbierze ode mnie przesyłkę

Wybierz opcję, która bardziej ci pasuje i oddaj nieudany zakup prosto, szybko i bezpiecznie!

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto