Jak zwrócić zakupy ze sklepu Castorama?

W sklepie Castorama zwroty nie są niczym nowym. Klienci mają prawo oddać zakupione produkty, nawet jeśli powodem jest po prosty zwykłe rozmyślenie się. W większości przypadków nie ma żadnych problemów i cały proces zwrotu przebiega sprawnie, można liczyć na wypłacenie gotówki. Trzeba jednak pamiętać o tym, że niektóre rzeczy nie podlegają zwrotowi, dlatego zawsze należy kierować się zdrowym rozsądkiem i kupować mądrze. Jako że zakupy w Castoramie są czymś powszechnym, warto wiedzieć, jak można dokonać ewentualnego zwrotu produktów do sklepu. Nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się potrzeba skorzystania z tej wiedzy.

Jak dokonać zwrotu produktów do sklepu Castorama?

W sklepie Castorama zwrot towaru jest możliwy w terminie 14 dni od daty jego zakupu. Co więcej, nie trzeba nawet podawać przyczyny rezygnacji z danego produktu. Możliwy jest też zwrot towaru po upływie 14 dni, bo w Castoramie nie ma ograniczonego czasu, ale będzie on dokonywany na podstawie dodatkowego uprawnienia przyznanego przez sklep. Castorama zastrzega sobie, aby przedmioty były zwracane w oryginalnych opakowaniach. W celu zwrócenia towaru należy wypełnić formularz odstąpienia od umowy, który jest dostępny na stronie internetowej sklepu (https://www.castorama.pl/cms/index/renouncement) Wystarczy go wydrukować i wypełnić niezbędnymi danymi.

Warto mieć na uwadze to, że do każdego zamówienia Castorama dołącza dokumenty do ewentualnego zwrotu zakupionego towaru, ale jeśli gdzieś się zawieruszą, to zawsze można pobrać je ze strony internetowej sklepu i wydrukować. W Castoramie towar może zostać zwrócony niezależnie od tego, czy klient kupił go w sklepie stacjonarnym czy przez Internet. Zwrotu można dokonać osobiście w dowolnym punkcie na terenie całego kraju lub wysyłając przedmiot kurierem. Mając konto na stronie Castorama.pl, wystarczy się zalogować, po czym wybrać z listy „zwroty” oraz produkty do zwrotu i opcję transportu.

W przypadku zwrotu towaru do Castoramy trzeba pamiętać o tym, że koszty związane z wysyłką ponosi klient. Warto wobec tego poszukać najtańszego rozwiązania, aby uniknąć większych wydatków. Najlepszą opcją będzie skorzystanie z usług brokera kurierskiego, czyli z naszej platformy Allekurier.pl. Każdy klient może liczyć na atrakcyjne ceny, szybkie i bezpieczne doręczenie paczki w stanie nienaruszonym. Obsługujemy także wielkogabarytowe przesyłki kurierskie, można wysłać nawet towar znajdujący się na palecie. Należy jednak sprawdzić, czy przedmioty przygotowane do wysyłki na palecie nie przekraczają maksymalnych wymiarów.

Do zwracanego przedmiotu powinno się załączyć dowód jego zakupu, czyli paragon lub fakturę VAT. Castorama nie przyjmuje zwrotów w postaci produktów wykonanych na indywidualne zlecenie klienta. Zwroty nie obejmują roślin żywych, towarów z wyprzedaży i ciętych z metra, pojedynczych sztuk płytek/paneli, artykułów po terminie ważności. Istotne będzie to, aby dobrze zabezpieczyć produkty i spakować do solidnego kartonu. Zawartość paczki musi zostać unieruchomiona, aby nic się w niej nie przemieszczało.

zwrot castorama

Szybki zwrot produktów zakupionych w Castoramie kurierem

Osoby chcące zwrócić przedmiot kupiony w Castoramie, nie muszą marnować czasu i osobiście go oddawać. Można zamówić kuriera do domu, który przyjedzie po odbiór paczki i zwróci go do sklepu w imieniu klienta. Wystarczy dobrze zapakować zwracany przedmiot, opisać wszystko dokładnie i złożyć zamówienie na usługę kurierską. W naszym serwisie jest do wyboru mnóstwo przewoźników, którzy sprawnie, szybko i tanio doręczą przesyłkę. W przypadku mniejszych rzeczy wystarczy nadać paczkę, natomiast większe zalecamy wysłać na palecie. Wyceny przesyłki można dokonać za pomocą naszego intuicyjnego i prostego w obsłudze narzędzia znajdującego się na stronie głównej Allekurier.pl. Podaje się wagę i wymiary paczki lub palety oraz adres doręczenia.

System automatycznie wyświetli wszystkie oferty firm kurierskich wraz z cennikiem. Wystarczy wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję, po czym przejść do wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

zwroty castorama

Zwrot do Castoramy z AlleKurier

Zwrot do sklepu Castorama z AlleKurier to gwarancja zaoszczędzenia nie tylko czasu, ale też pieniędzy. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, oferujemy ceny niższe nawet o 70% niż bezpośrednio u przewoźników. Jedyne co trzeba zrobić, to wypełnić formularz online danymi osobowymi i adresowymi (nadawcy paczki i jej odbiorcy). Podać należy też adres e-mail, na który zostaną przesłane dokumenty przewozowe. Trzeba je wydrukować i przykleić na paczkę, w której znajduje się zwracany produkt. Po zaakceptowaniu wszystkich regulaminów pozostaje wysłać zlecenie, po czym je opłacić. Wypełniając formularz, podaje się termin i szacowane godziny odbioru przesyłki przez kuriera.

Nowością, jaką rozwijamy od jakiegoś czasu, jest nasze innowacyjne rozwiązanie Wygodne Zwroty. Umożliwia ono zwrot nietrafionych zakupów do sklepów internetowych. W naszej bazie znajduje się już ponad 10 tysięcy sklepów i ta liczba wciąż rośnie - poznaj możliwości Wygodnych Zwrotów!

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto