Jak wysłać łóżko kurierem?

Po usługi kurierskie sięgamy zdecydowanie coraz częściej. Ma to związek nie tylko z wygodą i doskonałym sposobem dostarczenia do domu przedmiotu podczas robienia zakupów online, ale też w innych sytuacjach. Korzystne ceny i wielu kurierów do wyboru powoduje, że coraz częściej wysyłamy również walizki, prezenty czy np. meble, których transport na własną rękę może być kłopotliwy. Czy da się jednak powierzyć kurierom również duże konstrukcje? Jak wysłać łóżko kurierem i czy w ogóle jest to możliwe?

jak wysłać łóżko kurierem

Usługi kurierskie a duże gabaryty

Zazwyczaj paczki przewożone przez firmy kurierskie kojarzą nam się z kartonami, które z powodzeniem można unieść bez większego problemu lub przenieść pod pachą. Rzeczywiście tego rozmiaru przesyłki przewożone są najczęściej. Nie oznacza to jednak, że wybrany kurier nie dostarczy pod wskazany adres większych i cięższych przesyłek.

W ramach usług większości przewoźników znajduje się oferta wysyłki paczek standardowych oraz niestandardowych. Przesyłki kurierskie pierwszego rodzaju to przedmioty, które spakowane są w opakowania w kształcie prostokątnym i nieprzekraczające podanych przez daną firmę wymiarów ani wagi. Jednak w zależności od przewoźnika, do standardowych przesyłek, których transport zamówić można w bardzo atrakcyjnych cenach, zaliczają się paczki ważące nawet do 70 kg i o wymiarach do 270 cm długości. To wyraźna odpowiedź twierdząca na pytanie, czy da się wysłać łóżko kurierem. Wiele modeli po rozkręceniu będzie bowiem spełniało powyższe wymogi.

Transport łóżka kurierem – którego przewoźnika wybrać?

W przypadku, gdy łóżko o standardowych rozmiarach da się rozkręcić na części pierwsze i spakować do kartonu w kształcie prostopadłościanu, do wyboru jest kilka opcji, w zależności od tego, ile ostatecznie waży pakunek oraz jakie są jego wymiary. Oczywiście im lepiej uda się ułożyć wewnątrz paczki poszczególne części i im mniejsza ostatecznie będzie paczka, tym lepiej i więcej opcji transportu łóżka będzie do wyboru.

Jednym z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych pod względem jakości, cen usług oraz bezpieczeństwa transportu przewoźników działających na terenie kraju jest DPD. W ramach przesyłki standardowej wysłać można paczkę ważącą do 50 kg i mierzącą do 175 cm długości. Należy jednak mieć na uwadze, że suma wymiarów, tj. wysokości, szerokości i długości nie może przekraczać 300 cm. Jeśli będzie większa, przesyłka potraktowana będzie jak niestandardowa, a za nadprogramowe wymiary zostanie naliczona dopłata.

Ciekawą ofertę w kontekście odpowiedzi na pytanie, jak wysłać łóżko kurierem, oferuje UPS. Do przesyłek standardowych wliczają się właściwie zapakowane paczki o wadze nieprzekraczającej 70 kg i mierzące maksymalnie 270 cm długości, przy czym długość plus obwód nie powinny przekraczać 400 cm. W przeciwnym wypadku naliczona będzie dopłata za przesyłkę niestandardową. Jeżeli łóżko po rozkręceniu składa się głównie z długich i wąskich elementów, takich jak te tworzące zazwyczaj ramę, ta opcja jest jedną z najkorzystniejszych na rynku.

Wysyłka mebli, w tym transport łóżka, jest również możliwy za pomocą InPost Kurier. W tym przypadku paczka nie powinna być cięższa niż 50 kg i dłuższa niż 120 cm. Suma wymiarów (szerokość, długość i wysokość) nie powinny przekraczać 220 cm. Przekroczenie wymiarów potraktowane zostanie jak przesyłka niestandardowa i skutkować będzie koniecznością dopłaty. Warto wiedzieć jednak, że InPost Kurier nie przewozi paczek dłuższych niż 200 cm, nawet za dopłatą. Jest to więc korzystne rozwiązanie, gdy chcemy wysłać np. łóżeczko dziecięce, zwłaszcza że ceny tego przewoźnika są bardzo atrakcyjne.

Transport łóżka w ramach ofert powyższych przewoźników można szybko i łatwo zrealizować za pomocą platformy wysyłkowej allekurier.pl. Dzięki temu możliwe będzie natychmiastowe porównanie cen i usług dla paczki o konkretnych gabarytach oraz sprawne i szybkie wygenerowanie niezbędnych dokumentów.

transport łóżka

Transport łóżka Pocztą Polską – czy jest możliwy?

Wysyłkę paczek o znacznej wadze i dużych wymiarach oferuje również Poczta Polska w ramach usług Poczta Polska Kurier 48 i Poczta Polska Ekspress 24. W pierwszym przypadku transport potrwa do dwóch dni roboczych. Jeżeli jednak szczególnie zależy nam na czasie, można wybrać drugą opcję i dostarczenie paczki w ciągu doby, co wiąże się ze wzrostem ceny transportu.

Poczta Polska umożliwia wysłanie kurierem paczki ważącej maksymalnie 30 kg i mierzącej 150 cm długości, przy czym suma wysokości, długości i szerokości nie może przekraczać 250 cm. Jeżeli którykolwiek z parametrów będzie miał większą wartość, przesyłka potraktowana zostanie jako niestandardowa, co będzie wiązało się z koniecznością uiszczenia dopłaty.

Jak przygotować łóżko do wysyłki kurierem?

Zanim wybierzemy przewoźnika i nadamy łóżko kurierem, kluczowe jest jego odpowiednie przygotowanie. W pierwszej kolejności należy rozkręcić dany przedmiot na możliwie najmniejsze części. Umożliwi to przygotowanie paczki o możliwie najmniejszych gabarytach. Każdy element zabezpieczyć należy osobno, owijając np. folią bąbelkową lub starymi gazetami, a następnie ułożyć w kartonie.

Wszelkie wolne przestrzenie w opakowaniu powinny zostać wypełnione resztą folii, niepotrzebnymi materiałami czy starymi gazetami tak, aby podczas transportu zawartość paczki nie przemieszczała się. Warto też zwrócić uwagę na szczególne zabezpieczenie rogów poszczególnych elementów konstrukcji. W przypadku uszkodzenia paczki podczas transportu i wcześniejszego niewłaściwego zabezpieczenia jej zawartości przez nadawcę reklamacja może nie zostać uwzględniona.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto