Jak wysłać stół kurierem?

Obecnie z usług kurierskich korzystamy coraz częściej. Związane jest to nie tylko z dokonywaniem zakupów online, ale również wygodą w dostarczaniu różnych rzeczy bez problematycznego organizowania przewożenia na własną rękę. Wpływ na korzystanie z usług kurierskich mają też korzystne ceny usług, które w obliczu nowo powstających firm stają się bardzo atrakcyjne. Niekiedy zdarza się, że musimy przewieźć przedmiot duży i nieporęczny, co bywa bardzo trudne choćby ze względów logistycznych. Wśród takich rzeczy znajduje się np. stół. W jaki sposób można go wysłać?

Przewóz mebli a usługi kurierskie

Większość firm kurierskich w ramach oferowanych usług przewozi różne przedmioty, także o większych i ciężkich gabarytach. Zazwyczaj w cennikach jasno określone są przedziały cenowe dla poszczególnych wartości wagowych i wymiarów. W sytuacji, jeśli rozłożenie mebla na części jest możliwe, przewóz staje się prostszy. Wówczas istnieje szansa, że rozkręcony i dobrze zapakowany mebel nie przekroczy wymiarów przesyłek standardowych, które nawet do wagi 50 kg miewają bardzo atrakcyjne ceny.

Jak wysłać stół kurierem? Większość mebli, w tym stół zazwyczaj da się rozłożyć. Wówczas skorzystać można z przesyłki o największym dostępnym gabarycie. Wśród firm kurierskich działających w Polsce, największe przesyłki możliwe do wysłania w atrakcyjnych cenach jako standardowe przyjmuje Poczta Polska Ekspres 24, Poczta Polska Kurier 48, Kurier InPost, DPD, UPS oraz FedEx.

jak wysłać stół kurierem

Wysyłka stołu kurierem – którego przewoźnika wybrać?

Spośród wymienionych powyżej firm, wybrać można tą, która najbardziej odpowiada nam pod względem ceny, czasu dostarczenia lub możliwości wyboru usług dodatkowych. Należy jednak również wziąć pod uwagę, że pomimo iż kurierzy Ci przewożą przesyłki wielkogabarytowe, wymogi co do wymiarów przesyłek mogą być różne. Jest to korzystne, ponieważ jeśli w jednym przypadku blat stołu przekracza o kilka-kilkanaście centymetrów maksymalne wymiary, istnieje duże prawdopodobieństwo, że inny przewoźnik tego typu paczkę przewiezie bez problemu.

Biorąc pod uwagę czołowych i sprawdzonych przewoźników oraz maksymalne wymiary standardowych przesyłek, wielkości te prezentują się następująco:

  • Poczta Polska Express 24 – maksymalna waga do 30 kg, suma wymiarów do 250 cm, w tym maksymalna długość jednego boku do 150 cm,
  • Poczta Polska Kurier 48 – maksymalna waga do 30 kg, suma wymiarów do 250 cm, w tym maksymalna długość jednego boku do 150 cm,
  • InPost Kurier – maksymalna waga do 50 kg, suma wymiarów do 220 cm, w tym maksymalna długość jednego boku do 120 cm,
  • DPD – maksymalna waga do 50 kg, suma wymiarów do 300 cm, w tym maksymalna długość jednego boku do 175 cm,
  • UPS – maksymalna waga do 70 kg, suma wymiarów do 300 cm, w tym maksymalna długość do 270 cm,
  • FedEx – maksymalna waga do 70 kg, suma wymiarów do 300 cm, w tym maksymalna długość do 200 cm. 

Transport stołu można zorganizować z licznymi udogodnieniami. Każda z firm kurierskich oferuje też w ramach wysyłki standardowej o dużym gabarycie usługi dodatkowe, takie jak np. gwarancja dostarczenia w ciągu 24 godzin, ubezpieczenie paczki, płatność za pobraniem i wiele innych.

Jak spakować stół do wysyłki kurierem?

Biorąc pod uwagę powyższe wymiary, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wysyłka stołu za pomocą kuriera będzie możliwa. Należy go wówczas przygotować do transportu w odpowiedni sposób tak, aby nie uległ uszkodzeniu. Jeżeli przedmiot nie zostanie odpowiednio zabezpieczony, otrzymanie ubezpieczenia w przypadku uszkodzenia paczki może być niemożliwe.

Stół należy rozmontować na jak najmniejsze elementy. Każdy z nich powinien być następnie odpowiednio zabezpieczony. W tym celu najlepsze będzie owinięcie każdej części folią bąbelkową. Jeżeli nie ma takiej możliwości, można wykorzystać stare gazety lub niepotrzebne materiały. Rogi stołu powinny być dodatkowo zabezpieczone na krawędziach i rogach.

transport stołu kurierem od a do z

Ostatni etap to ułożenie wszystkich części w kartonie w sposób, który nie spowoduje przekroczenia maksymalnych wymiarów określonych przez kuriera. Wszelkie wolne przestrzenie należy wypełnić, by zabezpieczyć przed przemieszczaniem się elementów wewnątrz paczki podczas transportu. Można to zrobić za pomocą reszty pozostałej folii, styropianowych kulek lub gazet.

Jak wysłać stół kurierem, jeśli przekracza podane wymiary lub wagę?

Może się zdarzyć, że niekiedy stołu nie da się rozłożyć aż w taki sposób, by spakowane elementy mieściły się granicach wymiarów podanych przez firmy kurierskie, lub całość po prostu waży więcej. Nic straconego. Większość firm kurierskich oferuje przewóz przesyłek określonych jako niestandardowe. Zalicza się do nich paczki cięższe, dłuższe lub wyższe od tych umieszczonych w tabeli w cenniku danego przewoźnika. Do paczek niestandardowych zaliczane są również przesyłki zapakowane sposób nieregularny, inny niż prostokąt.

Transport stołu w ramach paczki niestandardowej wiąże się z dopłatą zależną od stopnia przekroczenia wymiarów największej przesyłki standardowej. W większości przypadków może to być niewielka kwota kilkunastu złotych. Cała należność za wykonanie takiej usługi i tak możliwa jest do zrealizowania w bardzo korzystnej cenie, która może okazać się opcją nawet kilkakrotnie tańszą niż przewóz stołu na własną rękę.

Stół, jak i inny mebel w formie przesyłki standardowej i niestandardowej, można wysłać za pośrednictwem platformy AlleKurier.  Dzięki podaniu podstawowych wymiarów przesyłki możliwe jest natychmiastowe porównanie dostępnych ofert i wybranie opcji najkorzystniejszej pod kątem finansowym, jak i innych opcji dodatkowych.

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto