AliExpress zwroty - nie ma się czego bać! 

Wraz ze wzrostem zainteresowania sprzedażą internetową rośnie popularność nie tylko rodzimych serwisów sprzedażowych, ale również zagranicznych. Jednym z nich jest AliExpress, które kusi nas tysiącami produktów w bardzo niskich cenach, jak na nasze europejskie kieszenie. Co ważne do wyboru często mamy również takie produkty, które w naszych sklepach nie są jeszcze dostępne. Niestety jeszcze kilka lat temu kupowanie produktów na tej chińskiej platformie wiązało się z dużym ryzykiem. O ile byliśmy w stanie zaakceptować fakt, że czas oczekiwania na przesyłkę jest bardzo długi oraz istnieje ryzyko, że przesyłka nie dotrze.

Dla niektórych zwroty z AliExpress to również był uciążliwy proces - nie było jasno określonej polityki. Na szczęście nastąpiła zmiana i po interwencji europejskich organizacji konsumenckich, AliExpress dokonał zmian. Obecnie istnieją zwroty na AliExpress i jest możliwość dokonania tej czynności w ciągu 14 dni bez podania przyczyny. AliExpress zwroty - jak tego dokonać i czy jest to trudne? Przeczytaj artykuł i przekonaj się, że zwroty AliExpress nie są trudne!

Dowiedz się więcej o zwrotach towarów - poznaj nasze nowe rozwiązanie Wygodne Zwroty, klikając w przycisk poniżej.

Kiedy mamy możliwość wykonać zwroty z AliExpress?

Zwroty na AliExpress bez podania ważnej przyczyny jeszcze niedawno dla nas konsumentów nie istniało. Nawet w przypadku, gdy produkt nie odpowiadał naszym preferencjom i nie chcieliśmy go użytkować, nie istniała możliwość, aby odstąpić od zakupu produktu i odzyskać swoje pieniądze. Wyjątkiem była sytuacja, w której sprzedawca zgodził się na zwroty towaru i zaoferował nam tak zwany łatwy zwrot z ang. Easy Returns. Jednak był on akceptowany jedynie w sytuacji, w której zakupiony produkt różnił się od tego podanego w opisie lub był uszkodzony. Aby dokonać tego rodzaju zwrotu, należało otworzyć spór ze sprzedawcą. Jeśli jednak sprzedawca nie zgodził się z naszym stanowiskiem, pozostało nam dochodzenie naszych roszczeń w sądzie w Hongkongu.

AliExpress zwroty - platforma przestrzega europejskich norm

Polityka tej chińskiej platformy uległa zmianie. Obecnie klienci mają o wiele więcej praw i jednym z nich jest możliwość zwrotu zakupionego towaru w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki. Co ważne, nie musimy podawać przyczyny zwrotu towaru. Po odesłaniu produktu ze strony sprzedawcy powinien nastąpić zwrot ceny produktu oraz co dla nas najważniejsze istnieje możliwość zwrot poniesionych przez nasz kosztów, jakim jest koszt przesyłki.

Jednak pamiętajmy, że to my musimy opłacić koszt przesyłki do Chin, natomiast sprzedawca może, lecz nie musi zobowiązać się do rekompensaty tego kosztu. Jest to jednak jedynie jego dobra wola, dlatego należy rozsądnie podejść do wyboru firmy kurierskiej, z której oferty skorzystamy. Aby mieć pewność, że przesyłka zostanie dostarczona szybko i bezpieczne, warto skorzystać z oferty AlleKurier. Nadaj przesyłkę zwrotną już teraz!

AliExpress zwroty od A do Z

Zwroty z AliExpress - w jaki sposób można dokonać zwrotu?

Jeśli nasz produkt oznaczony jest jako FreeReturn, mamy możliwość dokonania darmowego zwrotu przesyłki. W takim przypadku bez znaczenia jest to, jaka została wybrana metoda wysyłki podczas składania przez nas zamówienia. Pamiętajmy jednak, że zwracany przedmiot musi być w idealnym stanie i należy zwrócić go w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez nas przesyłki.

Co ważne, możemy skorzystać jedynie z jednorazowego darmowego zwrotu dla całego zamówienia. W przypadku, gdy pragniemy zwrócić więcej niż jeden produkt z danego zamówienia, zwrotu należy dokonać za jednym razem. W przeciwnym wypadku będziemy musieli sami pokryć koszty przesyłki do producenta.

Aby dokonać zwrotu towaru z Aliexpress, warto najpierw skontaktować się ze sprzedawcą oraz dowiedzieć się, jakie istnieją możliwe rozwiązania sytuacji. Jeśli jednak nie chcemy tego robić lub przedstawione przez sprzedawcę rozwiązania nas nie satysfakcjonują, należy utworzyć spór związany ze zwrotem towaru.

Po wypełnieniu odpowiedniego formularza następuje wygenerowanie etykiety zwrotnej lub vouchera InPost. Następnie należy postępować zgodnie ze wskazówkami podanymi przez przewoźnika. Po odbiorze paczki powinniśmy za każdym razem otrzymać od InPost numer listu przewozowego. Jest to bardzo ważne, ponieważ magazyny, do których mają dotrzeć paczki, muszą potwierdzić jej otrzymanie w ciągu 14 dni. Jeśli paczka nie dojdzie do magazynu, AliExpress zwróci się do nas z prośbą o przesłanie numeru listu przewozowego. Zwrot środków nastąpi kilka dni po przekazaniu paczki do producenta.

Zwroty na AliExpress są dla ciebie trudne? - zrób to z AlleKurier.pl!

Pamiętajmy jednak, że zawsze istnieje alternatywna metoda dostarczenia paczki do producenta. Samemu również możemy zamówić kuriera lub inną odpowiednią dla nas formą dostarczenia przesyłki. Jak zamówić kuriera? Z pewnością pomoże nam w tym AlleKurier. Na stronie po wpisaniu wymiarów naszej paczki oraz jej wagi mamy możliwość zaznajomienia się ze wszystkimi możliwymi opcjami wysyłki. Otrzymamy również orientacyjny czas, w którym przesyłka dotrze na miejsce. Z reguły jest to jedynie od 3 do 5 dni. Co ważne, mamy również możliwość ubezpieczenia przesyłki na czas transportu, co jesz szczególnie ważne, w przypadku wysyłania rzeczy drogocennych.

Korzystając z oferty AlleKurier, jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet do 70% kwoty, jaką musielibyśmy zapłacić, wybierając ofertę bezpośrednio u danego przewoźnika. Wybierz zwrot przez allekurier i ciesz się z oszczędności!

W jaki sposób możesz zwrócić swoje produkty? Poznaj nasze poradniki i wybierz dla siebie najlepszą opcję!

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto