Jak zwrócić towar z zagranicznego sklepu internetowego?

Jak zwrócić towar z zagranicznego sklepu internetowego? Zakupy przez Internet cieszą się niebywałą popularnością. Dają one możliwość nabywania produktów z każdego miejsca na globie bez ruszania się z domu. Firmy kurierskie dostosowują się do takiego stanu rzeczy i z łatwością dostarczają zamówione towary wprost do drzwi nabywcy. Jednak co w sytuacji, gdy towar jednak nie spełnia oczekiwań? Z pewnością trzeba będzie rozważyć jego zwrot i nadanie paczki z powrotem do sklepu, w którym zrobiliśmy zakupy. O tym jak to zrobić w przypadku zagranicznego sklepu online, dowiesz się za moment!

Powody zwrotu paczki za granicę

Towar na zdjęciu umieszczonym w sklepie internetowym może niekiedy trochę różnić się od swojego oryginalnego wyglądu, dlatego jedno z unijnych praw konsumenta daje możliwość odstąpienia od zakupu w ciągu 14 dni od dokonania transakcji, w dodatku bez podania przyczyny swojej decyzji. Sytuacja może być pod tym bardziej skomplikowana w przypadku krajów, które nie są zrzeszone w Unii Europejskiej. Nabywając w sklepie internetowym, który zdecydował się oferować swoje usługi w innym państwie, wtedy sprzedającego obowiązują prawa z tego właśnie kraju. Zwykle w takim przypadku portal jest w pełni przetłumaczony na język docelowego klienta, warto jednak zawsze przyjrzeć się chociaż najważniejszym punktom regulaminu.

Najbardziej kłopotliwy jest zwrot towarów za granicę do miejsc leżących za oceanem, do których przesyłka kurierska musi podróżować drogą lotniczą lub morską. Z racji ograniczonego miejsca i problemów z ograniczeniem pod względem ciężaru najdroższym rozwiązaniem i w efekcie niemal nieopłacalnym, jest samolot. Ceny mogą znacznie przekroczyć wartość towaru, więc osoba zwracająca zwykle straci więcej zwracając towar niż zostawiając go sobie pomimo ewentualnych wad. Druga opcja, czyli droga morska jest dużo bardziej opłacalna. Jest tak dlatego, że na pokład statku, można załadować dużo więcej towarów. Problemem w tym przypadku może okazać się potrzeba ładowania mniejszych przesyłek na pokład kontenera, a więc trzeba znaleźć firmę, która posiada miejsce w kontenerach na wynajem lub firmę kurierską, która posiada swoje własne kontenery.

zwrot produktu

Ile jest czasu na zwrot za granicę?

Najważniejszym, o czym trzeba pamiętać w przypadku chęci zwrotu towaru za granicę, jest czas, do którego trzeba się ograniczyć. W przypadku chęci zwrotu towaru bez podania przyczyny trzeba o tym poinformować sprzedającego w ciągu 14 dni od daty otrzymania paczki. Zwrot towaru za granicę musi zostać przeprowadzony w ciągu kolejnych 14 dni, a wiec na odesłanie niechcianego zakupu jest łącznie 28 dni. Sytuacja zmienia się w przypadku zwrotu wynikającego z wady produkcyjnej. W takim przypadku możliwość wnioskowania o nowy produkt lub zwrot kosztów przysługuje przez 2 lata.

Na korzyść konsumenta przemawia także fakt, że jeśli sprzedawca będzie próbował skorzystać na niewiedzy swoich klientów i nie poinformuje o możliwości odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni, wtedy okres ten przedłuża się do 12 miesięcy.

Kiedy wykonamy zwrot paczki za granicę, sklep ma czas na to, żeby zobaczyć czy istnieje możliwość naprawienia szkody, czy wyśle nowy produkt, czy też dojdzie do zwrotu pieniędzy. Z racji, że w niektórych okolicznościach wymagana będzie dogłębna analiza specjalistów, niekiedy możliwe jest przeciągnięcie całego procesu w czasie.

zwrot towaru za granice

Sposoby zwrotu zakupów z zagranicznego sklepu

W tym przypadku warto dogłębnie przejrzeć regulamin sklepu. Może w nim być zapis, że sklep oferuje tańszy zwrot paczki za granicę z racji swojej współpracy z firmą kurierską. W takim przypadku musi być dokładnie opisany sposób postępowania. Duże sieci sklepów często oferują nawet darmowy zwrot, jednak w przypadku mniejszych sklepów zwykle wybranie sposobu zwrotu pozostaje po stronie klienta. Trzeba pamiętać jednak, żeby w pierwszej kolejności poinformować sprzedawcę o odejściu od umowy, dopiero w następnym kroku przygotowywać się do wysyłania przesyłki. A ile kosztuje wysłanie paczki ze zwrotem? Zobacz cennik kurierów i wybierz dla siebie najtańszą i najlepszą opcję!

W celu uniknięcia wszelkich nieprzyjemności i nieporozumień, przesyłkę należy bardzo dobrze spakować. Niejednokrotnie może się zdarzyć, że paczka przemierzy tysiące kilometrów zmieniając często środki transportu, dobrze jest mieć pewność, że dołożyliśmy wszelkich starań, żeby towar dotarł w takim stanie, w jakim go wysłaliśmy.

Jak zwrócić towar z zagranicznego sklepu internetowego?

Bezpiecznie i tanio - tak zwrócisz towar za granicę z AlleKurier.pl

W przypadku zakupów przez Internet warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zakupów, a przede wszystkim pieniędzy. W sklepach internetowych zwykle płaci się z góry, co jest niezwykle kuszące dla nieuczciwych sprzedawców. Dobrą praktyką będzie prześwietlenie przedsiębiorcy pod względem opinii, których bardzo dużo jest w Internecie. Jeśli na temat jakiegoś sklepu internetowego może to oznaczać, że sprzedawca stara się, żeby ich nie było, a uczciwy sprzedawca zwykle nie ma nic do ukrycia.

Niezależnie od tego, czy towar dotarł nie do końca zgodny z opisem, czy po prostu okazał się nietrafionym wyborem, gdy trzeba dokonać zwrotu za granicę, warto współpracować z firmami oferującymi olbrzymi zasięg oraz duży zasięg świadczenia swoich usług. Taką firmą jest np. AlleKurier.pl, który świadczy usługi kurierskie na obszarze niemal całego świata, a dodatkowo oferuje do 70% niższą cenę niż firmy kurierskie. Wystarczy wejść na stronę internetową, podać dokładne wymiary i wagę paczki oraz kraj nadania i miejsce docelowe, dzięki temu cena będzie podana już na starcie. Trzeba tylko pamiętać, żeby podać prawdziwe dane, w innym przypadku może okazać się, że zostaną naliczone dodatkowe koszty. Swoją paczkę ze zwrotem bez problemu wyślesz za granicę. Przesyłka do Anglii, paczki do USA, a może wysyłka do Niemiec? Nie ma problemu! Z AlleKurier zrobisz to w kilka chwil!

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto