O czym należy pamiętać wykonując zwrot do Proudest?

Proudest to internetowy sklep odzieżowy, istniejący na polskim rynku od 2012 roku. Sprzedawca ten wyróżnia się wysokiej jakości ofertą ubrań, których produkcja przebiega w całości w Polsce. Na stronie internetowej Proudest znajdziesz odzież zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet oraz dzieci, a do tego różnorodne akcesoria. Sklep oferuje również możliwość łatwego zwrotu oraz wymiany nie pasujących produktów na właściwe modele. Zwrot do Proudest - przekonaj się, jakie to proste, czytając nasz poradnik!

Jak odstąpić od umowy zawartej z Proudest?

Aby dokonać zwrotu towaru zakupionego w sklepie Proudest, musisz najpierw poinformować sprzedawcę o swojej decyzji. Aby to zrobić, wystarczy wysłanie maila z załączonym oświadczeniem o odstąpieniu od umowy na adres sklep@proudest.com.pl. Należy tego dokonać przed upływem 14 dni od daty dostarczenia paczki z zakupem. Od momentu odstąpienia masz kolejne 14 dni na właściwe dokonanie zwrotu.

Co można, a czego nie można zwracać do Proudest?

Tylko towar, którego stan nie budzi żadnych zastrzeżeń, może zostać zwrócony. Dlatego produkty, które są w jakikolwiek sposób uszkodzone, zabrudzone, lub nie posiadają metek, mogą zostać odesłane z powrotem do nadawcy. W przypadku odwracalnych zmian na produkcie, np. obecności obcego zapachu, sprzedawca może też zdecydować się obciążyć klienta opłatą 60 zł w celu pokrycia kosztów zabiegów przywracających produkt do oryginalnego stanu.

Istnieją również kategorie produktów, ktore ze względu na swoją specyfikę nie podlegają zwrotowi. W przypadku oferty sklepu Proudest, do takich produktów zaliczają się bielizna, ktorej nie można zwracać, jeśli została wyjęta z zapieczętowanego opakowania oraz maseczki ochronne, co wynika z potrzeby ochrony bezpieczeństwa konsumentów.

Zwrot Proudest - na jaki adres go wysłać?

Adres do zwrotów w sklepie Proudest to:

PROUDEST

Czaczki Małe 6

18-106 Turośń Kościelna

Możesz nadać swoją paczkę wybranym sposobem np. poprzez Paczkomat InPost lub korzystając z usług innej preferowanej przez Ciebie firmy kurierskiej.

Jak dokonać darmowej wymiany w Proudest?

W Proudest masz również możliwość dokonania wymiany towaru, jeśli np. trafiłeś na zły rozmiar danego ubrania i chcesz przymierzyć inny. Taka operacja jest darmowa dla każdej pierwszej wymiany dla danego zamówienia oraz jeśli do wysyłki skorzystasz z Paczkomatu InPost. W przypadku wyboru innej formy dostarczenia produktu, musisz samodzielnie opłacić koszt nadania. 

Tak jak ma to miejsce przy zwrotach, odsyłany produkt musi być kompletny i nienaruszony. Do przesyłki należy dołączyć formularz wymiany, którego wzór można znaleźć na stronie sklepu. Cały proces realizacji wymiany, licząc od momentu nadania przez Ciebie paczki, nie powinien zająć więcej niż 7-10 dni.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto