Transport motocykla – czy broker kurierski świadczy takie usługi?

Niekiedy może się zdarzyć, że niezbędne staje się przewiezienie dużego ładunku i trudnego w transporcie, jakim jest np. motocykl. Aby przetransportować taki pojazd, który charakteryzuje się dużą wagą i sporym gabarytem, można zorganizować przewóz motocykla na własną rękę, z wykorzystaniem specjalistycznej firmy lub kurierem. Okazuje się, że tego typu usługi świadczone są przez wielu usługodawców, a dodatkowo wyróżnia je szereg zalet. Jak zorganizować transport motocykla kurierem?

Transport motocykla kurierem – jakie zalety ma to rozwiązanie?

Co prawda motocykl sam może służyć jako środek transportu, ale niekiedy zdarza się, że niezbędne jest jego przewiezienie jako ładunku. W przekonaniu wielu osób wciąż panuje przekonanie, że najlepszą opcją jest wykonanie tego zadania na własną rękę, co zazwyczaj bywa kłopotliwe, przysparza wielu nerwów i dezorganizuje codzienny rozkład zajęć. Jeżeli dodatkowo transport motocykla musi być przeprowadzony na znaczną odległość, wiąże się to z poniesieniem sporych kosztów w związku, chociażby ze zużyciem paliwa.

Tymczasem, aby przewieźć tego typu pojazd, najkorzystniejszym z rozwiązań jest transport motocykla kurierem. Usługę zamówić można w sposób prosty i szybki, cena bywa niekiedy bardzo atrakcyjna, a motocykl dociera na miejsce docelowe już w czasie od 1 do 5 dni roboczych. Aby przewóz motocykla móc zorganizować na możliwie najlepszych i najkorzystniejszych warunkach, warto skorzystać z platformy wysyłkowej allekurier.pl, która skupia oferty wszystkich najwyżej ocenianych i polecanych przewoźników. Ponadto niezbędne dokumenty można wygenerować szybko i w bardzo prosty sposób, a przesyłki paletowe dostępne są w niezwykle atrakcyjnych cenach.

transport motocykla

Wysyłka motocykla kurierem – jaką formę wybrać?

Ponieważ motocykl to pojazd o dużych i nieregularnych wymiarach, którego waga to niekiedy nawet kilkaset kilogramów, jedyną opcją wysyłki kurierem będzie przesyłka paletowa niestandardowa. W takim przypadku należy zastosować się do maksymalnych wymiarów nieprzekraczających rozmiaru palety oraz uwzględnić maksymalną wysokość wraz z wagą ładunku. Parametry te dotyczą całości przesyłki kurierskiej, a więc określając całkowite wymiary i wagę przedmiotu do wysłania, należy doliczyć również opakowanie oraz samą paletę.

Należy pamiętać, że zorganizowanie palety wraz z odpowiednim zabezpieczeniem motocykla należy do nadawcy i w przypadku ewentualnych uszkodzeń podczas transportu, w pierwszej kolejności rozpatrywane będzie właściwe spakowanie przedmiotu. Istotne jest również właściwe miejsce odbioru przez kuriera. W momencie przekazywania motocykla na palecie kurierowi musi on mieć dostateczną ilość przestrzeni i miejsca, by móc zapakować przesyłkę. Kurier przybędzie odpowiednio przystosowanym autem wyposażonym w windę lub podnośnik.

Aby transport motocykla przebiegł bezpiecznie i z powodzeniem, należy odpowiednio zabezpieczyć pojazd na palecie. W tym celu trzeba nie tylko przytwierdzić pojazd do palety, ale również właściwie owinąć zwłaszcza wszelkie elementy ruchome, wykonane z delikatnych materiałów czy odporne na odkształcenia. W tym celu idealnie sprawdzi się tektura, strecz oraz folia bąbelkowa.

transport motocykla kurierem

Jak duża i ciężka może być przesyłka paletowa?

Większość przewoźników określa maksymalne wymiary przesyłki na palecie w granicach 120 cm x 80 cm, nie wyższe niż 180 cm oraz o maksymalnej wadze do 700 kg. Tak jest np. w przypadku usług oferowanych przez kuriera UPS. Niektórzy usługodawcy stopniują cenę za przewóz w zależności od wagi jak w przypadku DHL. Najtańsza będzie przesyłka o wadze ładunku do 200 kg. Następne progi wagowe i cenowe to kolejno 400 kg, 600 kg, 800 kg i 1000 kg. W tym przypadku jednak do ostatecznej ceny brana jest pod uwagę odległość.

W przypadku,  gdy motocykl przekracza powyższe wartości, skorzystać można z usług Geis PL Paleta. Przesyłki  w ramach oferty tego przewoźnika przyjmowane są na paletach o wymiarach 120 cm x 80 cm, 120 cm x 100 cm oraz 120 cm x 120 cm. Ponadto dopuszczalna wysokość ładunku to 200 cm, a maksymalna waga wraz z paletą – 900 kg. Dzięki takim wymiarom wysyłka motocykla kurierem w przypadku większości popularnych modeli zarówno na terenie kraju, jak i za granicę będzie możliwa.

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto