Transport skutera kurierem – czy jest możliwy?

Z usług kurierskich korzysta obecnie coraz więcej osób, nie tylko w przypadku wysyłki zakupionych towarów w sklepach internetowych, ale również w sytuacjach, w których zorganizowanie na własną rękę przewozu bywa kłopotliwe lub czasochłonne. Z transportu kurierem skorzystać można również, organizując przeprowadzki lub przewiezienie dużych przedmiotów. Wśród takich działań możliwy jest też przewóz skutera. Może to być zbawienne w sytuacji wysłania pojazdu do naprawy lub dostarczenia po zakupie. Jak zorganizować transport skutera kurierem?

Jak zorganizować transport skutera?

Skuter zdecydowanie nie należy do małych przedmiotów. Jednak bywają sytuacje, kiedy potrzebne jest jego przetransportowanie. Może tak być w sytuacji awarii pojazdu i potrzeby dostarczenia go do naprawy, podczas przeprowadzki do innego miasta lub kraju czy też przywiezieniu go ze sklepu po dokonanym zakupie.

Dzięki galopującemu rozwojowi rynku usług kurierskich do dyspozycji klientów jest coraz więcej opcji przewozu w stosunkowo korzystnych cenach. To wielokrotnie tańsze i szybsze formy dostawy niż wynajęcie przyczepy, firmy przeprowadzkowej czy dostarczenia pod wskazany adres danej rzeczy osobiście. Tak jest również w sytuacji, gdy niezbędny jest transport skutera.

transport skutera kurierem

Przewóz skutera – jak wysłać pojazd i ile to kosztuje?

Transport skutera kurierem jest możliwy dzięki skorzystaniu z usługi przesyłki paletowej, którą oferuje kilka sprawdzonych i polecanych firm kurierskich. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Po pierwsze, przewóz pojazdu kosztuje mniej niż wynajęcie firmy transportowej lub przewiezienie na własną rękę i możliwe jest do zorganizowania w dobrej cenie.

Po drugie, nie trzeba reorganizować obowiązków codziennych i poświęcać na tę czynność prywatnego czasu, bo wykona to za nas kurier. Po trzecie, przesyłka może być ubezpieczona, dzięki czemu w przypadku zdarzeń losowych nadawca nie zostanie z niczym.

Transport skutera kuriera – jak przygotować pojazd?

Zamawiając usługę przewozu na palecie, należy podać dokładne wymiary i wagę zapakowanego skutera. Dane te muszą uwzględniać grubość zabezpieczenia oraz wagę i wymiary palety. Przed przekazaniem skutera kurierowi należy więc zadbać o jego bezpieczeństwo, a w szczególności o elementy wystające oraz szczególnie podatne na uszkodzenia. Mowa tu o elementach ruchomych, wykonanych z materiałów delikatnych i podatnych na wgniecenia. W przypadku uszkodzenia skutera bardzo dokładnie będzie brane pod uwagę właściwe przygotowanie do transportu, co leży po stronie nadawcy.

Aby odpowiednio zabezpieczyć skuter, przyda się z pewnością tektura, folia bąbelkowa i stretch. Warto pamiętać również o właściwym przytwierdzeniu skutera do palety, której zorganizowanie znajduje się po stronie nadawcy.

 transport skutera

Jak sprawdzić, czy dany skuter będzie przyjęty przez kuriera?

W cennikach umieszczonych na stronach internetowych poszczególnych przewoźników znajdują się poszczególne opcje wysyłki tak dużych przedmiotów, jakimi są m.in. skutery. Zdarza się, że nawet w ramach przesyłek paletowych do wyboru jest kilka wariantów, których cena bywa różna. Warto więc dopasować opcję możliwie najtańszą i tak spakować skuter, by zmieścił się w podanych wymiarach. Będzie to wiązało się z odpowiednio niższą ceną.

Aby zaoszczędzić czas, szybko, sprawnie i dokładnie wygenerować potrzebne dokumenty oraz porównać oferty przewoźników bez poszukiwania każdego z cenników na różnych stronach, warto skorzystać z platformy wysyłkowej AlleKurier. Po podaniu wymiarów i wagi przesyłki od razu wyświetlą się możliwe opcje wraz z cenami wykonania całej usługi. Wówczas jest także możliwość wyboru wielu opcji dodatkowych, takich jak np. ubezpieczenie przesyłki. Cała procedura jest bezproblemowa i gwarantuje bezpieczny transport skutera kurierem.

Korzystając z platformy wysyłkowej allekurier.pl, przesyłkę paletową można nadać w niezwykle korzystnej cenie, już od około 150 zł netto. To jedna z korzyści zamawiania usług przewozowych właśnie w ten sposób.

Przewóz skutera na palecie – jakie wymiary musi mieć przesyłka?

Skuter jest pojazdem o stosunkowo niewielkich rozmiarach, dlatego jego przewiezienie będzie możliwe w przypadku większości usług realizowanych z wykorzystaniem palety. Wśród najpopularniejszych i najczęściej wybieranych usługodawców znajduje się firma DPD oraz Geis PL Paleta.

W pierwszym przypadku obsługiwany jest transport palet euro o wymiarach 120 cm x 80 cm oraz wysokości do 180 cm i wadze do 700 kg. Geis PL Paleta realizuje natomiast przesyłki na paletach w rozmiarze 120 cm x 80 cm, 120 × 100 cm oraz 120 cm x 120 cm. Wysokość ładunku nie może przekroczyć 200 cm, a waga maksymalna to nie więcej niż 900 kg.

Transport skutera kurierem na palecie, jak i innych towarów za pośrednictwem przesyłek paletowych, można zrealizować nie tylko na terenie kraju, ale również za granicę. To korzystna oferta zwłaszcza w przypadku państw należących do Unii Europejskiej. Sprawdź i przetransportuj skuter w najprostszy i najkorzystniejszy możliwy sposób.

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto