Zwrot do sklepu Ombre.pl - jak dokonać zwrotu?

Jeżeli konsument dokonał zakupu w sklepie internetowym, to może go zwrócić, a sprzedawca jest zobligowany do jego przyjęcia. Oczywiście jeśli produkt nosi ślady użytkowania, to będzie to równoznaczne z obniżeniem jego wartości. Warto jednak wiedzieć, że można oddać towar w przeciągu 14 dni od daty jego otrzymania i nie trzeba nawet podawać powodu.

Jak wgląda kwestia zwrotów w sklepie Ombre.pl?

Każdy konsument ma 14 dni na odesłanie produktu, który nie spełnia jego oczekiwań. Zwrot może nastąpić też z powodu rozmyślenia się, nie trzeba informować sprzedawcy o tym, dlaczego chce się odstąpić od umowy. Warto mieć na uwadze to, że niektóre sklepy internetowe oferują dłuższy termin zwrotu towaru zakupionego online. W tym celu należy sprawdzić dokładnie zapisy w regulaminie. Zwroty Ombre mogą być wykonane w przeciągu 60 dni od daty otrzymania przesyłki przez kupującego. Jest to duże udogodnienie dla klientów, bo mają oni więcej czasu na odesłanie przedmiotu.

Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość przysługuje osobom, które poinformują o tym fakcie sprzedawcę za pomocą oświadczenia. Może mieć ono postać odręcznie napisanego pisma wysłanego pocztą lub e-mailem. Dużym udogodnieniem dla klientów będzie skorzystanie z gotowego wzoru formularza zwrotu dostępnego na https://ombre.pl/data/include/cms/PDF/odstapienie_od_umowy_ombre-02-01-20.pdf. Po pobraniu i wypełnieniu formularza należy przesłać go do sprzedawcy. W ten sposób zostanie przyspieszona realizacja odstąpienia od umowy.

Wypełniony formularz zwrotu należy dołączyć do paczki z odsyłanym towarem. Należy w niej umieścić także dowód zakupu przedmiotu. Zwrot Ombre trzeba odesłać na adres ESPIR S.C. ul. Nilskiego-Łapińskiego 46 18-100 Łapy. Należy również podać adres mailowy sprzedawcy, czyli shop@ombre.pl. Odstępując od umowy, można liczyć na zwrócenie wszystkich płatności, które sprzedawca otrzymał od klienta. Sklep zobowiązuje się do wypłacenia środków nie później niż do czternastu dni od daty poinformowania go o odstąpieniu od umowy. Jeśli na odesłanym przedmiocie będą znajdować się widoczne ślady użytkowania, to dojdzie do zmniejszenia jego wartości. Kupujący może korzystać z przedmiotu, który zamierza zwrócić, ale tylko w celu sprawdzenia jego charakteru, cech i funkcjonowania.

Jeśli zakup został zrealizowany za pośrednictwem karty podarunkowej, to można liczyć na to, że cała pobrana przez sklep kwota zostanie na nią zwrócona. W przypadku odsyłania obuwia bardzo ważne jest to, aby nie pisać po oryginalnym pudełku ani niczym go nie oklejać.

Zwrot do sklepu Ombre.pl - jak dokonać zwrotu? Poradnik

Jak wykonać tanie Ombre zwroty, czyli bez narażania się na zbędne koszty?

Sklep Ombre.pl nie przyjmuje przesyłek za pobraniem, więc kupujący ponosi wszystkie koszty związane z odesłaniem produktu do sprzedawcy. Nie musi to wiązać się większym wydatkiem, jeśli skorzysta się z usług brokera kurierskiego. Godna polecenia jest strona Allekurier.pl, na której można szybko wycenić przesyłkę, wystarczy podać jej wymiary i kraj doręczenia. Następnym krokiem będzie wybranie jednego z wielu dostępnych przewoźników, którzy zostaną wyświetleni razem z ceną za oferowaną usługę. W dalszej części uzupełnia się dane w formularzu nadania przesyłek, a po wysłaniu i opłaceniu zamówienia pozostaje wydrukowanie i naklejenie na paczkę dokumentów przewozowych. Zostaną one wysłane na podany przez klienta adres e-mail.

Na Allekurier.pl można wysłać przesyłkę bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów. Są one mniejsze do nawet 70% niż w przypadku wysłania paczek bezpośrednio na stronach firm kurierskich.

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto