Zwrot do sklepu Renee - jak zwrócić zakupy? | AlleKurier.pl

Zwrot do sklepu Renee - jak zwrócić zakupy?

min czytania

Sklep internetowy Renee zapewnia niezwykle różnorodny asortyment, korzystne ceny oraz liczne promocje. W ofercie można znaleźć nie tylko obuwie, ale również dodatki i akcesoria. Na specjalną uwagę zasługuje także modna odzież. Jest w czym wybierać, więc znalezienie czegoś dla siebie nie będzie wyzwaniem. Zamówienia realizowane są zwykle w ciągu kilku dni roboczych, więc nie trzeba obawiać się długiego czasu oczekiwania. Otrzymałeś paczkę, jednak produkty nie spełniają twoich oczekiwań? A może nie trafiłeś z rozmiarem? W takim przypadku wystarczy wykonać zwrot Renee (w ciągu 30 dni od daty otrzymania zamówienia). Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, to zapoznaj się z informacjami zamieszczonymi poniżej.

Procedura zwrotu do sklepu Renee: krok po kroku

Renee zwroty przebiegają sprawnie, a jednocześnie bezproblemowo. Nie trzeba obawiać się nadmiaru uciążliwych formalności, a także wysokich kosztów. Warto jednak pamiętać, że odesłać można wyłącznie nieużywane artykuły. Muszą one znajdować się w oryginalnych opakowania. Nie należy odrywać metek, ani zabezpieczeń. Trzeba mieć świadomość, że stan oddanych towarów jest weryfikowany przez obsługę. Jeśli nie będą one spełniać zasad zawartych w regulaminie, to zwrot zostanie odrzucony.

Oczywiście możliwe jest przymierzenie odzieży oraz obuwia. Istotne jest jednak to, aby zachować należytą ostrożność. Zabrudzone ubrania nie mogą zostać odesłane, więc warto jest uważać na makijaż. Zwroty Renee mogą zostać wykonane drogą tradycyjną lub online. Drugie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporą ilość czasu. Wystarczy jedynie uzupełnić krótki formularz z danymi. Poniżej umieszczono szczegółową instrukcję, która z pewnością okaże się przydatna osobom bez doświadczenia.

1. Zwrot do Renee może zostać nadany drogą internetową. W takim przypadku należy zalogować się do panelu, a następnie wybrać produkty, które zostaną odesłane. Możliwe jest również wskazanie powodów zwrotu towaru do sklepu.

2. Osoby, które wypełniły formularz online nie muszą dołączać go do przesyłki. Dokument jest jednak niezbędny w przypadku zwrotu tradycyjnego - w takiej sytuacji należy umieścić go w kopercie/kartonie. Jest on przesyłany wiadomością mailową.

3. Produkty można nadać w oryginalnym opakowaniu zbiorczym, jeśli znajduje się ono w dobrym stanie. Trzeba podkreślić, że to klient odpowiada za kompleksowe zabezpieczenie artykułów. Niewłaściwie zapakowane towary mogą ulec uszkodzeniu podczas transportu.

4. Kolejnym krokiem jest wybór formy nadania paczki. Ci, którzy chcą uniknąć dodatkowych kosztów mogą oddać ją w jednym z dostępnych punktów. Lista dostępna jest na oficjalnej stronie sklepu. Alternatywą jest przesyłka kurierska lub pocztowa. Można skorzystać z rekomendacji Renee lub wysłać paczkę samodzielnie. Dobrze jest porównać kilka ofert, tak aby wybrać najtańszą opcję.

5. Zwrot środków nastąpi w terminie 14 dni od daty odebrania zwrotu. Należności zostaną przelane na rachunek, z którego został zrobiony przelew. W przypadku zamówień, które zostały opłacone "za pobraniem", konieczne jest wskazanie numeru bankowego!

zwroty renee

Jak zapakować zakupy do zwrotu w sklepie Renee?

Niezwykle ważne jest, aby przesyłka została starannie zapakowana. Podczas transportu jest ona narażona na uszkodzenia mechaniczne oraz negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Warto o tym pamiętać, aby uniknąć nieprawidłowości.

1. Wszystkie zwracane produkty powinny posiadać oryginalne opakowania oraz elementy zabezpieczające (np. folie). Nie należy również odrywać metek. Artykuły nie mogą nosić śladów użytkowania - w innym przypadku zwrot zostanie odrzucony.

2. Produkty należy umieścić w opakowaniu zbiorczym, którego rozmiar będzie trafnie dopasowany do zawartości. W przypadku niewielkich artykułów wystarczająca może okazać się koperta. Dobrą opcją jest również karton. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać używane materiały do pakowania, o ile znajdują się one w dobrym stanie.

3. Formularz zwrotu należy umieścić w paczce jedynie w przypadku wyboru tradycyjnej metody. Jeśli został on przesłany drogą internetową, to nie ma konieczności drukowania dokumentu.

4. Paczkę warto jest okleić taśmą wzmacniającą, która chroni przed przypadkowym przerwaniem. Jest to szczególnie ważne, jeśli przesyłka waży dość dużo.

renee zwrot

Czy zwrot do Renee jest darmowy?

Zwrot do sklepu Renee jest darmowy wyłącznie w przypadku, gdy towar zostanie oddany osobiście w jednym z punktów. W przypadku przewoźników rekomendowanych przez omawianą markę za odesłanie paczki trzeba zapłacić 9,99 zł. Istnieje również opcja samodzielnego znalezienia najkorzystniej oferty - jest to znakomite rozwiązanie dla tych, którzy pragną zaoszczędzić.

A jeśli masz potrzebę zwrócenia zakupów do innego sklepu internetowego i nie wiesz jak to zrobić, polecamy Ci nasze pozostałe poradniki!

zwrot renee

Zwrot do Renee - jakim kurierem?

Wybierając firmę przewozową należy zwrócić uwagę na cenę. Zdecydowana większość klientów dąży do zminimalizowania kosztów. Pomocna z pewnością okaże się platforma AlleKurier, dzięki której można zamówić kuriera nawet 70% taniej. Ponadto, wystarczy uzupełnić krótki formularz, aby sprawdzić koszt przesyłki. Nie ma konieczności zakładania własnego konta użytkownika. Nie ponosisz również dodatkowych, ukrytych opłat. Same plusy!

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami