Zwrot do sklepu Varlesca - jak dokonać zwrotu?

Nietrafiony zakup nie musi być problemem, w przypadku zakupów online każdy konsument ma możliwość zwrócenia towaru i to bez podawania przyczyny. Trzeba tylko postępować zgodnie z regulaminem danego e-sklepu. Najczęściej wymagane jest poinformowanie sprzedawcy o planowanym odesłaniu produktu, pobranie i wypełnienie formularza zwrotu oraz dołączenie dowodu zakupu w postaci paragonu lub faktury. Oczywiście każdy sklep może działać na nieco innych zasadach, dlatego zawsze należy rozpocząć od zapoznania się z zapisami w regulaminie. Zawsze można też skontaktować się z obsługą sklepu w celu rozwiązania ewentualnych wątpliwości i uzyskania wskazówek.

O czym należy pamiętać, chcąc wykonać zwroty do Varlesca?

Nie każdy będzie zawsze zadowolony z zakupionego towaru, może nie spełniać on oczekiwań pomimo zgodności z opisem i zdjęciami. Pozostaje zwrot do Varlesca, co może zrobić każdy konsument w ciągu czternastu dni. Sprzedawca jest zobowiązany do dostarczenia klientowi produktu wolnego od wad, jeśli jednak się pojawią, to można reklamować produkt. Jeśli ktoś stwierdzi, że chce zwrócić towar do Varlesca, to może to zrobić bez podawania przyczyny. Istotne jest jednak poinformowanie o tym sprzedawcy, wysłanie mu wypełnionego formularza zwrotu towaru. Możliwe jest wysłanie tego pocztą elektroniczną na firmowy adres mailowy: adres kontakt@varlesca.pl lub kurierem na adres Varlesca, ul. Wejherowska 56a/3, 84-240 Reda.

Nie tylko sprzedawca ma obowiązek dostarczenia przedmiotu w nienagannym stanie, to samo dotyczy klienta. Zwracany towar musi zostać odpowiednio zapakowany, zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi, zarysowaniami. Oczywiście nie zapewnia to stuprocentowej ochrony, bo do uszkodzenia przesyłki może dojść podczas transportu z winy przewoźnika. Jeśli jednak zawartość paczki nie będzie należycie zabezpieczona, to klient poniesie odpowiedzialność za obniżenie wartości odesłanego towaru.

Kolejną kwestią w przypadku zwrotu towaru do sklepu jest to, aby był on kompletny, nie może nosić widocznych śladów użytkowania. Podsumowując, przedmiot musi być w stanie nienaruszonym. W przeciwnym razie sprzedawca może obniżyć jego wartość, co przełoży się na nieotrzymanie pełnej kwoty, którą klient zapłacił podczas zakupu. W przesyłce zawierającej odsyłany produkt musi znajdować się też wypełniony formularz zwrotu, potwierdzenie sprzedaży lub faktura.

Zwroty należy kierować na adres Varlesca, ul. Wejherowska 56a/3, 84-240 Reda. Sprzedawca zobowiązuje się do jak najszybszego zwrócenia środków za odesłany towar, nie powinno to zająć dłużej niż czternaście dni kalendarzowych od daty doręczenia przesyłki z produktem.

zwrot varlesca

Varlesca zwroty jak wykonać?

Chcąc zwrócić produkt do Varlesca, należy odesłać go w ciągu czternastu dni od otrzymania paczki na adres Varlesca, ul. Wejherowska 56a/3, 84-240 Reda, podając numer telefonu adresata 881-275-255, dołączając wypełniony formularz zwrotu i potwierdzenie zamówienia w wersji papierowej. Zwrotom podlegają także produkty przecenione. Warto wiedzieć, że niektóre przedmioty nie mogą zostać odesłane, dotyczy to bielizny i skarpetek.

Bardzo ważne jest także to, aby zwracany towar posiadał oryginalne opakowanie i wszystkie metki. Klient decyduje o wyborze przewoźnika. Można wysłać paczkę za pośrednictwem Poczty Polskiej lub firmy kurierskiej. Istotne jest to, aby wybrać przesyłkę rejestrowaną, co umożliwi jej śledzenie po numerze trackingowym. Zmniejsza to ryzyko jej zagubienia. Sklep Varlesca nie przyjmuje paczek nadanych za pobraniem.

Koszty wysyłki pokrywa kupujący, dlatego warto nadać paczkę możliwie jak najtaniej, czyli na stronie brokera kurierskiego. Na Allekurier.pl można liczyć na przesyłki tańsze do nawet 70% niż te wysyłane bezpośrednio w firmach kurierskich.

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto