Zwrot do Notino - jak dokonać zwrotu?

Zakupy kosmetyków i perfum w sklepie Notino.pl cieszą się coraz większą popularnością. Jednym z wielu powodów takiej sytuacji jest możliwość skorzystania po zakupie z dość prostej procedury zwrotu zakupionych w Notino produktów. Notino.pl umożliwia bowiem zwrot towaru bez podania powodu. Co to w praktyce oznacza? Jeśli nie do końca przemyślałeś swój zakup albo zwyczajnie się rozmyśliłeś, możesz odstąpić od umowy zakupu i w ten sposób odzyskać pieniądze wydane na perfumy lub kosmetyki, a w dodatku nie musisz w żaden sposób uzasadniać swojej decyzji. Jak zabrać się za zwrot Notino? Jak wygląda procedura odstąpienia od umowy zakupu w Notino.pl krok po kroku i jakie musisz spełnić warunki, by odzyskać pieniądze za nietrafione zakupy?

Notino zwroty – co i kiedy możesz zwrócić do sklepu Notino.pl

Zwrot Notino jest możliwy jeszcze długo po zakupie towaru, bo kupione produkty możesz oddać w ciągu 90 dni od daty dostawy towaru. To zdecydowanie dłuższy czas niż ten przewidziany prawem, który daje Ci zwykle jedynie 14 dni na odstąpienie od umowy zakupu towaru w sklepie internetowym. Zatem jeśli kupiłeś perfumy lub krem 3 tygodnie czy nawet 2 miesiące temu, nadal możliwy jest zwrot do Notino. Pamiętaj jednak, by nie przekroczyć wskazanych 90 dni! Istnieje też kilka ograniczeń dotyczących zwrotu towarów zakupionych w sklepie Notino.pl.

Odesłać możesz każdy produkt poza towarami, które zostały specjalnie dla Ciebie stworzone. Nie możesz zatem zwrócić np. zrobionego na zamówienie grawerowanego pudełka. Zwrot Notino nie dotyczy też usługi pakowania. Co ważne, Notino zastrzega również, że prawo do odstąpienia umowy nie przysługuje w przypadku towaru wyjętego z opakowania, którego nie da się ponownie zapakować ze względów higienicznych. Pamiętaj też, że zgodnie z prawem i regulaminem sklepu Notino zwroty używanych towarów obarczają Cię odpowiedzialnością za zmniejszenie wartości towaru wskutek jego niewłaściwego „sprawdzenia”.

Innymi słowy, sklep może żądać odszkodowania, gdy zamiast jednorazowego wypróbowania perfum zużyłeś pół flakonika z zapachem, a potem zachcesz go w takim stanie zwrócić. Ponadto, jeśli zdecydujesz się na zwrot Notino, razem z zakupionym towarem oddać musisz także wszelkie dołączone do niego prezenty i gratisy.

notino zwrot produktu

Jak zrealizować zwrot w Notino? – pierwsze kroki

Gdy już zdecydujesz, że chcesz zwrócić kupione w Notino.pl kosmetyki, pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić, jest powiadomienie sklepu o chęci odstąpienia od umowy zakupu. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej. W Notino zwroty zgłoszone w ciągu 14 dni od dostarczenia towaru wiążą się bowiem z możliwością odzyskania nie tylko pieniędzy za kupione artykuły, ale też za ich dostawę. Możesz dostać zwrot kwoty, która przypisana jest najtańszej formie dostawy towaru oferowanej na stronie Notino.pl.

Chęć odstąpienia od umowy możesz zgłosić poprzez swoje konto w sklepie Notino (jeśli jesteś zarejestrowanym klientem) lub kontaktując się z obsługą sklepu, dzwoniąc pod numer: 22 2081942 lub pisząc na adres: info@notino.pl. Zwrot Notino można też uruchomić poprzez wypełnienie prostego formularza na odstąpienie od umowy, którego wzór Notino udostępnia na swojej stronie. Po zgłoszeniu zwrotu musisz w ciągu 14 dni oddać zakupiony towar i gratisy.

Jak odesłać towar do Notino?

Oddawane kosmetyki czy perfumy po prostu odsyłasz kurierem lub odnosisz je do punktu zwrotu w placówce stacjonarnej Notino. Punktów nie jest wiele, więc zapewne prościej będzie wysłać zwrot kurierem. Koszt przesyłki kurierskiej pokrywasz z własnej kieszeni, więc potrzebny Ci będzie sprawdzony i tani kurierZwroty towarów do Notino i innych sklepów możesz nadawać w atrakcyjnych cenach za pośrednictwem serwisu AlleKurier.pl. AlleKurier to broker usług kurierskich, w którego ofercie znajdziesz wszystkie liczące się firmy przewozowe, ale za wysłanie paczki zapłacisz mniej, niż zamawiając kuriera bezpośrednio przez stronę przewoźnika. Pamiętaj o porządnym zapakowaniu i zabezpieczeniu paczki, by zwracane towary dotarły do Notino w dobrym stanie.

W przypadku zwrotu perfum musisz też upewnić się, czy firma kurierska podejmie się dostarczenia paczki z taką zawartością, ponieważ wielu przewoźników nie wyraża zgody na wysyłkę tego rodzaju produktów. W Notino zwroty procedowane są dość szybko, więc najpóźniej w ciągu 14 dni od chwili, gdy zwracany towar dotrze do punktu zwrotu, otrzymasz zwrot swoich pieniędzy.

A jak wygląda to w przypadku innych sklepów działających internetowo? Zobacz nasze poradniki i sprawdź, w jaki sposób możesz nadać przesyłkę ze zwrotem do popularnych sieciówek!

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto