Baselinker - do czego służy i jak z niego korzystać?

Posiadacze sklepów internetowych powinni dążyć do automatyzacji witryny. Jest to sporym udogodnieniem z punktu widzenia osoby zarządzającej biznesem. Nie można również nie wspomnieć o zadowoleniu klientów - im jest ono wyższe, tym większa szansa na objęcie przewagi konkurencyjnej. Nie masz pojęcia, czym jest BaseLinker? Czy warto bliżej zainteresować się tym systemem? Czy wiąże się to z dodatkowymi kosztami? Odpowiedzi na te pytania zostały udzielone poniżej!

Czym jest BaseLinker?

BaseLinker to system dedykowany przedsiębiorstwom funkcjonującym w branży e-commerce. Prowadzenie prężnie rozwijającego się sklepu internetowego to nie lada wyzwanie. Właśnie dlatego dobrze jest dowiedzieć się, w jaki sposób można nieco ułatwić sobie to zadanie. Opisywane rozwiązanie wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy chcą całkowicie lub częściowo zautomatyzować obsługę e-sklepu. Mogłoby się wydawać, że jest ono przeznaczone głównie dużym oraz średnim firmom, jednak nie jest to prawdą. Nawet mikroprzedsiębiorcy będą zadowoleni!

Base Linker wspomaga sprawną realizację zamówienia. Umożliwia integrację sklepu online np. z magazynem. Możliwe jest również połączenie go z działem księgowości lub logistyki. Dla przykładu - po złożeniu zamówienia przez klienta informacja zostanie przesłana do magazynu, a liczba dostępnych sztuk ulegnie zmniejszeniu. Dzięki temu następna osoba nie zamówi produktu, który uległ już wyprzedaniu. Wiadomość o zakupie może również zostać przesłana do księgowości np. w celu wystawienia faktury. Możliwe jest także wygenerowanie automatycznej wiadomości do kupującego, a nawet zamówienie kuriera!

Warto wspomnieć także o module "Asystent pakowania". System BaseLinker z podłączonym czytnikiem kodów kreskowych pozwala zaoszczędzić ogromną ilość czasu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku "gorących" okresów, gdy liczba zamówień jest znacznie wyższa niż zazwyczaj. Zsynchronizowanie kilku różnych platform biznesu pozwala zredukować ryzyko wystąpienia błędów i nieprawidłowości. To również świetna opcja dla tych, którzy chcą rozwijać swój sklep internetowy.

baselinker system

Do czego można wykorzystać BaseLinker?

BaseLinker można wykorzystać do wielu różnych celów, a więc wszystko zależy od rzeczywistych potrzeb użytkownika. Trzeba podkreślić, że system można z łatwością dostosować do indywidualnych wymagań. Może on się zmieniać wraz z rozwojem biznesu. Do przykładowych zastosowań zalicza się m.in.:

 • pobieranie i rozpoznawanie zamówień,
 • segregowanie zamówień,
 • rozpoznawanie wpłat/rodzaju przesyłek,
 • szybkie nadanie paczki,
 • pobieranie etykiet nadawania paczek,
 • przekazywanie dokumentów do działu księgowości,
 • błyskawiczne wystawianie faktur i rachunków,
 • zlecenie wydruku dokumentów,
 • wysyłanie powiadomień do klientów,
 • wsparcie procesu pakowania przesyłek,
 • możliwość utworzenia kont pracowników,
 • opcja generowania raportów np. dotyczących poziomu sprzedaży.
do czego służy baselinker

BaseLinker a wystawienia aukcji sprzedażowych

Kolejną zaletą BaseLinker jest możliwość masowego wystawiania ofert oraz aukcji sprzedażowych - wystarczy zaledwie jedno kliknięcie, co pozwala zminimalizować ilość formalności. Użytkownik może uzyskać połączenie ze wskazanym magazynem/hurtownią/wbudowanym magazynem BaseLinker. Wielkim plusem jest możliwość zaprojektowania własnych szablonów aukcji. Nie można również pominąć opcji przypisania np. cennika, szablonów, kategorii. Aukcje opublikowane na portalu sprzedażowym (np. Allegro) mogą bez problemu zostać przeniesione w inne miejsce. Ponadto, wszystkie platformy mogą zostać ze sobą zsynchronizowane. Dzięki temu wystarczy jednorazowa modyfikacja np. cen, kosztów dostawy, ofert powiązanych z konkretnym produktem.

dlaczego warto wdrożyć system baselinker

Synchronizacja systemu BaseLinker i platformy AlleKurier

Każdy, kto planuje wypróbować panel BaseLinker, powinien wiedzieć o możliwości synchronizacji sklepu online oraz platformy AlleKurier. Realizacja zamówienia nigdy nie była tak szybka! W momencie wyboru formy przesyłki odpowiednia informacja zostanie przesłana na naszą stronę, a czas nadania paczki znacząco się skróci. Nie ma potrzeby integracji z każdym dostawcą osobno.

AlleKurier współpracuje z wszystkimi najpopularniejszymi firmami kurierskimi, takimi jak np. kurier DPD, DHL, UPS. Jest to najlepsza opcja dla tych, którzy chcą zredukować koszty. Klienci biznesowi mogą liczyć na szczególne warunki współpracy, co niesie za sobą ogrom korzyści.

Ile kosztuje BaseLinker?

Aktualnie nowi użytkownicy mogą przetestować system Base Linker za darmo (przez 14 dni). To idealna propozycja dla tych, którzy nie chcą podejmować decyzji zbyt pochopnie. Dwa tygodnie wystarczy na to, aby zapoznać się z najważniejszymi funkcjonalnościami. Oczywiście po tym czasie można zrezygnować bez żadnych konsekwencji, a także nadprogramowych opłat. Na oficjalnej stronie BaseLinker znajduje się szczegółowy cennik wysyłek. Ostateczna stawka jest uzależniona od wielu czynników m.in. ilości zamówień oraz aktywnych ofert (w skali miesiąca). Do wyboru jest kilka abonamentów, a także dodatkowych opcji.

Sprawdź również:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto