Co to znaczy, że paczka jest w drodze?

Usługi transportowe realizowane są przez firmy kurierskie na coraz wyższym poziomie. To nie tylko szybkie dostarczanie powierzanych paczek, ale też możliwość skorzystania z wielu usług dodatkowych i wykonanie ich w dogodnych cenach. Jednym z udogodnień jest również możliwość śledzenia paczek i sprawdzania ich aktualnego statusu dzięki unikalnemu numerowi przesyłki. Co to znaczy, że paczka jest w drodze i kiedy paczka dotrze na miejsce?

Czym są statusy paczek i czy u każdego przewoźnika są takie same?

Wśród udogodnień oferowanych przez firmy kurierskie znajduje się możliwość sprawdzenia, gdzie aktualnie znajduje się dana paczka na podstawie numeru nadanego jej przy zarejestrowaniu. O każdym z etapów jej podróży informują statusy paczek, które pojawiają się w aplikacji lub na stronie internetowej tuż po zakończeniu danego odcinka podróży.

Aby dana przesyłka mogła dotrzeć od nadawcy do odbiorcy, musi pokonać kilka etapów podróży, w tym dotrzeć do właściwych dla danego regionu oddziałów i zostać oddelegowana do odpowiedniego transportu. Każda taka czynność odnotowana zostaje w śledzeniu przesyłki z dokładnością co do dnia, godziny oraz minuty.

Co to znaczy, że paczka jest w drodze? 

Każda firma kurierska stosuje w swojej historii śledzenia paczek nieco odmienną terminologię. Niekiedy zdarza się, że przesyłka musi pokonać dość długą drogę i pojawia się w co najmniej dwóch różnych oddziałach. Czasami proces ten oznaczany jest kilkoma różnymi statusami w sposób szczegółowy. Może więc pojawić się kilka takich samych informacji, np. „przyjęta w oddziale” i „wysłana z oddziału” na przemian. Co to znaczy, że paczka jest w drodze?

Często w historii śledzenia widnieje jedynie informacja „przesyłka w drodze”, co często mylone jest z informacją, że paczka jest już w doręczeniu i pojawi się u odbiorcy tego samego dnia, w którym pojawił się powyższy status. Jest to jednak interpretacja błędna. „Przesyłka w drodze” to status oznaczający, że paczka została odebrana przez nadawcę i jest transportowana do oddziału właściwego dla adresu docelowego odbiorcy. Kiedy tam dotrze, a następnie zostanie wydana danemu kurierowi do bezpośredniego dowiezienia jej pod wskazany adres, wówczas pojawi się kolejny status o treści „Wydana do doręczenia”. Może się też zdarzyć, że o przekazaniu jej kurierowi również nie pojawi się wzmianka, a jedynie po dostarczeniu paczki adresatowi, wyświetlony zostanie komunikat „doręczono”.

Dlaczego warto sprawdzać statusy paczek?

Komunikat „paczka jest w drodze” jest informacją dość uogólnioną, która nie pozwala na dokładne zidentyfikowanie aktualnego miejsca pobytu paczki. Taka forma powiadomienia nie zawsze pozwala na dokładne zaplanowanie i przewidzenie, kiedy przesyłka zostanie doręczona. Jednak dzięki niej z pewnością można stwierdzić, że została wysłana i w ciągu najbliższych dni będzie na miejscu.

Dzięki możliwości śledzenia przesyłki znacznie łatwiejsze jest przeprowadzenie postępowania w sytuacji, gdy paczka się zgubi. Nadanie jej numeru i rejestrowanie poszczególnych etapów podróży zawęża możliwość poszukiwań i pozwala znacznie szybciej określić miejsce pobytu przesyłki. Możliwość nadania przesyłki kurierskiej wraz z opcją szczegółowego jej śledzenia dostępna jest w ramach naszej platformy kurierskiej AlleKurier.

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki