Co to znaczy, że paczka została wysłana z oddziału?

Dzięki monitorowaniu przesyłek za pomocą wygodnych aplikacji czy linków otrzymywanych przez firmy kurierskie bez problemu można sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się dana paczka, czy wyruszyła już w drogę i kiedy planowane jest jej dostarczenie. Umożliwiają to statusy przesyłek, które zmieniają się wraz z rozpoczęciem kolejnego etapu podróży paczki. Co to znaczy, że paczka została wysłana z oddziału i jakie będą kolejne etapy jej podróży?

Czym są statusy przesyłek?

Każda przesyłka podczas realizacji usługi transportowej przechodzi przez kilka etapów. O każdym z nich informują statusy przesyłek, co pozwala ocenić, kiedy dotrą one do odbiorców i gdzie aktualnie się znajdują. Poszczególni przewoźnicy udostępniają swoim klientom specjalne narzędzia do śledzenia przesyłek. Po wpisaniu indywidualnego numeru nadanego danej paczce możliwe jest określenie wszystkich zrealizowanych dotąd etapów transportu z dokładnością co do dnia, godziny i minuty.

Każdy ze statusów odpowiada innej lokalizacji paczki lub działania podejmowanego w związku z dostarczeniem przesyłki. Numer i status paczki udostępniony jest zarówno nadawcy, jak i odbiorcy. Dzięki temu mogą oni kontrolować cały proces dostarczenia przesyłki i mieć pewność, że została ona wysłana lub odebrana. 

Tania paczka? Nadaj ją za pomocą naszej strony!

Co oznacza, że przesyłka została wysłana z oddziału?

Co oznacza, że przesyłka została wysłana z oddziału?

W drodze z punktu nadania paczki do miejsca odbioru paczka musi pojawić się co najmniej w jednym oddziale, choć zazwyczaj są to dwa różne miejsca. Co oznacza, że przesyłka została wysłana z oddziału? Oddziały to główne punkty zbiorcze przesyłek w danym regionie. To z nich odbywa się zbiorczy transport do głównych miejsc rozładunku przypisanych określonym adresom szczegółowym.

Pierwszy oddział, do którego trafia paczka, to miejsce, z którego zostaje ona przekierowana do rejonu odbiorcy. Gdy określony zostanie oddział docelowy, a paczka trafi do właściwego auta dostawczego w śledzeniu przesyłki, pojawia się status informujący, że paczka została wysłana z oddziału. W praktyce oznacza to, że jest w drodze i prawdopodobnie jeszcze tego samego dnia lub następnego pojawi się kolejny status „przyjęta w oddziale”.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że paczka jeszcze tego samego dnia co przyjęcie w oddziale zostanie wydana do doręczenia i dotrze do rąk nadawcy.

Dlaczego warto śledzić i sprawdzać statusy przesyłek?

Dzięki śledzeniu statusów przesyłek można przewidzieć dzień dostarczenia paczki i przewidzieć to w planie swojego dnia. Ponadto w dniu dostarczenia paczki zazwyczaj też odbiorca otrzymuje dodatkowe powiadomienie w postaci SMS-a lub wiadomości mailowej.

Statusy przesyłek to również usprawnienie całego procesu dostarczania. Dzięki śledzeniu paczek nie trzeba kontaktować się z nadawcą i dopytywać go, kiedy nadał paczkę i czy już tego dokonał. To wygoda zarówno dla osoby nadającej paczkę, jak i adresata. Dodatkowo w przypadku wystąpienia problemów z transportem czy zaginięcia paczki, o wiele łatwiej jest zweryfikować przyczynę zaginięcia i miejsce, w którym prawdopodobnie do tego doszło.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto