Czym jest kalkulator prowizji Allegro i jakie opłaty bierze pod uwagę?

Allegro to największa i najpopularniejsza w Polsce platforma sprzedażowa, która funkcjonuje w sieci od ponad 30 lat. Dzięki niej można w przejrzysty sposób zarówno kupić, jak i sprzedać niemal wszystkie przedmioty, a także zaoferować różnego rodzaju usługi. W ciągu wielu lat funkcjonowania serwisu dostępne opcje wielokrotnie ulegały różnym udogodnieniom. Jednak jedną z kwestii, która wciąż obowiązuje w przebiegu transakcji, jest prowizja. Kwota ta może być różna dla poszczególnych kategorii. Aby uwzględnić jej wartość wystawiając przedmiot na sprzedaż, warto skorzystać z narzędzia, jakim jest kalkulator prowizji Allegro. Co warto o nim wiedzieć, jak i o systemie opłat obowiązującym na Allegro?

Jakie koszty ponoszone są w związku z dokonaniem zakupu na Allegro?

Dokonując zakupu danego przedmiotu na Allegro, kupujący ponosi koszty nabytego towaru ustalone przez sprzedającego oraz wysyłki zgodnie z wybranym wariantem. Niekiedy dostawa bywa darmowa, jeżeli użytkownik korzysta z programu Allegro Smart! lub jeśli to sprzedający zobowiązał się do pokrycia kosztów transportu. Jednak na tych dwóch rodzajach opłat zobowiązania finansowe kupującego się kończą.

W przypadku użytkownika Allegro, który dokonał sprzedaży wystawionego przedmiotu, niezbędne jest zapłacenie stosownej prowizji od sprzedaży. Kwota ta w zależności od kategorii, stanu i ceny przedmiotu może stanowić od 3% do 30%, przy czym najwyższa stawka obowiązuje w dziale Motoryzacja. Prowizja naliczana jest sprzedającemu po okresie, w którym nabywca ma prawo odesłania zakupionego przedmiotu do sklepu.

Czym jest kalkulator prowizji Allegro i kiedy warto z niego skorzystać?

Przed wystawieniem danego przedmiotu na Allegro sprzedający musi liczyć się z koniecznością zapłacenia prowizji po sprzedaniu danej rzeczy. Zatem zysk ze sprzedaży finalnie będzie mniejszy niż kwota, jaką uzyskałby ze sprzedaży poza serwisem Allegro. Aby zminimalizować tę stratę, koszt prowizji może zatem doliczyć do ceny przedmiotu i określoną rzecz zaoferować potencjalnym klientom nieco drożej.

Dokładne wyliczenie prowizji dla każdego przedmiotu może być jednak dość problematyczne. Dlatego bardzo przydatnym narzędziem jest kalkulator prowizji Allegro. To udogodnienie, dzięki któremu w kilku prostych krokach można sprawdzić całkowity koszt i sumę opłat, jakie będą wiązały się z wystawieniem określonego przedmiotu na sprzedaż w serwisie Allegro.

Kalkulator prowizji Allegro to również przydatne narzędzie do kontrolowania opłat w obliczu zmieniających się cenników i wzrostu cen za poszczególne usługi. Kwoty za wystawianie przedmiotów na Allegro zmieniają się co kilka miesięcy, ale niekiedy też maleją. Zdarza się też, że poszczególne kategorie obejmowane są czasowo promocjami, które wpływają na znacznie mniejszą prowizję od sprzedaży. To dobry sposób na sezonową obniżkę cen swoich produktów i stworzenie reklamy zachęcającej potencjalnych nabywców do zakupu.

Czym jest kalkulator prowizji Allegro i kiedy warto z niego skorzystać?

Kalkulator prowizji Allegro – jak z niego korzystać?

Aby skorzystać z kalkulatora prowizji Allegro i tym samym sprawdzić, jakie wydatki związane będą ze sprzedażą określonych przedmiotów na sprzedaż, wystarczy wejść na stronę Allegro i kalkulator dostępny w serwisie, a następnie podać kategorię produktów, do której należy przedmiot wystawiany na sprzedaż. Następnie określić trzeba stan przedmiotu, podać dane sprzedaży, takie jak cena czy liczba rzeczy. Im parametry te są wyższe, tym ostateczna prowizja również będzie wyższa.

Następnie w kalkulatorze trzeba zaznaczyć, jak długo określone rzeczy oferowane będą na sprzedaż. Do wyboru są takie opcje jak do wyczerpania zapasów, czy też określona liczba rzeczy. Na końcu kalkulatora jest również opcja zaznaczenia jednej lub kilku opcji dostępnych opcji promowania wystawionych przedmiotów. Po uzupełnieniu powyższych danych kalkulator prowizji Allegro natychmiast wyliczy wydatki, jakie trzeba będzie ponieść w związku ze sprzedażą wystawionych przedmiotów w serwisie.

Jak obliczyć prowizję Allegro samodzielnie?

Kalkulator prowizji Allegro to narzędzie szczególnie przydatne w przypadku użytkowników, którzy sprzedają dużo różnych towarów. Takimi sprzedającymi są m.in. konta firmowe i sklepy. Osoby indywidualne sprzedające różne przedmioty sporadycznie mogą prowizję Allegro obliczyć też samodzielnie w bardzo prosty sposób. W tym celu należy sprawdzić na stronie serwisu Allegro, jaki procent prowizji obowiązuje w danej kategorii przedmiotów (najczęściej jest to 10%). Następnie procent należy pomnożyć przez cenę danego przedmiotu zsumowaną z kosztem jego dostawy. Otrzymany wynik następnie mnożymy przez liczbę oferowanych sztuk towaru.

Warto wziąć pod uwagę, że na kwotę prowizji wpływ ma również koszt dostawy przedmiotu. Opłata za wysyłkę często bywa czynnikiem, który wpływa na decyzję o zakupie. Dlatego organizując dostawy oferowanych przedmiotów, dobrze jest korzystać z atrakcyjnych ofert przesyłek kurierskich. Takie dostawy realizowane są w ramach usług dostępnych na platformie kurierskiej AlleKurier.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto