EasyUploader – czym jest i co daje użytkownikowi?

Przedsiębiorca planujący rozpoczęcie podboju internetowego rynku sprzedażowego staje przed trudnym zadaniem, a właściwie wyborem – w dobie cyfryzacji stworzono wiele narzędzi, których celem jest wspieranie zarządzania sprzedażą. Niezależnie czy dotyczy to sprzedaży na własnej stronie internetowej, czy poprzez popularne portale aukcyjne. Które więc wybrać? Dzisiaj skupimy się na programie, który bardzo ułatwi sprzedaż na Allegro.pl – to EasyUploader. Bez wątpienia to narzędzie, które ułatwi sprzedaż zarówno początkującym, jak i doświadczonym sprzedawcom.

Co to jest EasyUploader?

EasyUploader to narzędzie opracowane i wdrożone przez PhotoSoft. Najważniejszym założeniem programu jest wspieranie i ułatwianie obsługi najważniejszych platform sprzedażowych, czyli Allegro, PrestaShop, Shoper, czy też ClickShop. Program jest obecny na rynku od 2010 roku i można powiedzieć, że to najczęściej używane narzędzie do obsługi Allegro. 

Dostawca programu gwarantuje jego rozwój i rozbudowę, co jest bardzo cenne dla użytkownika, zwłaszcza w dobie tak ogromnego postępu w cyfryzacji skutkującego ciągłymi zmianami na platformach sprzedażowych. EasyUploader dostępny jest w dwóch wersjach, które lepiej omówimy w dalszej części tekstu. Mamy więc do wyboru wersję Basic oraz Standard.

Kobiece dłonie na klawiaturze laptopa. Grafika na ekranie personalnego komputera przedstawia koszyk zakupowy

Wersja Basic vs wersja Standard

Program EasyUploader w wersji podstawowej, czyli Basic został stworzony głównie do zarządzania aukcjami. Program daje użytkownikowi moduł będący swego rodzaju przechowalnią aukcji. Dzięki niemu można dodawać pojedynczo lub hurtowo aukcje. Import aukcji to doskonały sposób na zaoszczędzenie czasu sprzedawcy. Przechowalnia pozwala gromadzić nieograniczoną ilość aukcji, które nie znikają, dopóki użytkownik sam ich nie wykasuje. Licytacje i sprzedaże można również szybko edytować, zrobisz to także hurtowo, np. importując uzupełnione pliki csv.

Basic EasyUploader umożliwia obsługę niektórych funkcji specjalnych – np. rabatów, tworzenia zestawów lub ofert wielowariantowych. Bardzo przydatną opcją jest automatyczna synchronizacja cen. Dzięki temu ceny produktów aktualizują się równocześnie w sklepie internetowym oraz na platformie sprzedażowej.

Warto też dodać, że program EasyUploader daje możliwość równoczesnej obsługi kilku kont na Allegro. Produkty można importować ze wszystkich obsługiwanych przez narzędzie platform sklepowych, dzięki temu użytkownik łatwo i szybko tworzy szablony aukcji.

Zadowolona młoda kobieta w różowej bluzce robiąca zakupy przez Internet

Drugą wersją programu EasyUploader jest Standard. Tutaj płacimy więcej, ale otrzymujemy też więcej możliwości, ponieważ opcja Standard, poza zarządzaniem aukcjami, mocno wspiera sprzedaż. Użytkownik może pobierać dane transakcji, czyli zamówienia wraz z danymi klientów oraz z informacjami o wpłatach. 

Nie trzeba się martwić o stany magazynowe, jeśli sprzedaż odbywa się różnymi kanałami. EasyUploader w tej wersji synchronizuje stany poprzez moduł „Magazyn produktów”. Dzięki tej wersji możliwe jest łączenie zamówień od jednego klienta – ułatwia to sprzedaż, pakowanie oraz zmniejsza koszty wysyłki do odbiorcy, co jest istotne z punktu widzenia sprzedawcy oraz klienta. Jeśli już jesteśmy przy wysyłce produktów – EasyUploader Standard pozwala na integrację konta na platformie sprzedażowej z wieloma firmami kurierskimi. Automatyzacja tych operacji nie tylko ogranicza czas spędzony na obsłudze zamówień, ale również minimalizuje ryzyko pomyłek i skraca czas dostawy do klienta. Usługa działa również w przypadku Allegro Smart.

Jeśli interesują Cię najniższe ceny za przesyłki – pamiętaj, że tanie paczki możesz nadać również za pośrednictwem platformy AlleKurier. Broker kurierski oferuje zawsze niższe ceny, ponieważ współpracuje z wieloma firmami i ma z nimi podpisane korzystne umowy. Poznaj nasze atrakcyjne ceny za przesyłki krajowe i zagraniczne.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki