Hurtownie dropshipping bez firmy – czy to możliwe?

Coraz więcej czynności możemy dzisiaj wykonać w Internecie. Wśród nich bez wątpienia znajdują się też zakupy. Dla nabywców to ogromna oszczędność czasu, wygoda i szerokie możliwości wyboru spośród wielu produktów, a dla sprzedających sposób na prosperujący biznes. Jednym ze sposobów na zarobek jest dropshipping, który można prowadzić na bardzo dużą skalę. Jednak czy można aktywnie działać i mieć hurtownie dropshipping bez firmy? Jak zacząć taki biznes i czy to się opłaca?

Czym jest dropshipping?

Dropshipping to sposób na prowadzenie sklepu internetowego bez inwestycji w towar oraz magazyn. Taki model logistyczny nie wymaga fizycznego posiadania oferowanych przedmiotów na sprzedaż. Dopiero po zakupie danego przedmiotu przez klienta jest on pakowany i wysyłany przez określoną i współpracującą ze sprzedawcą hurtownię. To wygodna, prosta i pozbawiona ryzyka forma działalności, która pozwala osiągnąć zarówno niewielkie zyski na początku, jak i duże kwoty ze sprzedaży przy większym zaangażowaniu.

Dropshipping bez firmy – czy to możliwe?

Wiele osób zastanawia się, czy możliwy jest dropshipping bez firmy, skoro przynosi co miesiąc zyski pochodzące ze sprzedaży oferowanych przedmiotów, nawet jeśli sprzedawca ich fizycznie nie widzi. Jednak to on jest właścicielem sklepu i autorem określonej reklamy oraz oferty, której przedmiotem jest nabyta rzecz.

Okazuje się, że w sposób legalny bez zakładania działalności mogą współpracować z nami różne hurtownie. Dropshipping bez firmy jest możliwy, a osoba dorabiająca w ten sposób nie będzie musiała opłacać składek ZUS, jeżeli sprzedaż brutto nie przekroczy miesięcznie 1745 zł. W takim przypadku nie będzie też konieczności ponoszenia żadnych dodatkowych opłat z tytułu prowadzenia firmy czy jakiejkolwiek innej działalności.

Dropshipping bez firmy – czy to możliwe?

Jakie zalety i wady ma dropshipping bez firmy?

Hurtownie dropshipping bez firmy mają swoje zalety. Skorzystanie z takiej opcji umożliwia przetestowanie i sprawdzenie swojego pomysłu na biznes w sposób bezpieczny, bez żadnego ryzyka i straty nakładów finansowych w przypadku porażki. Niezbędna dokumentacja i biurokracja ograniczona zostaje do minimum. Jedynym obowiązkowym rozliczeniem z tytułu zysków uzyskanych w związku z dochodem, jaki przyniósł dropshipping bez firmy, jest roczne zeznanie podatkowe PIT.

Ogromną zaletą dropshippingu bez firmy jest również uzyskanie dodatkowego zarobku bez wychodzenia z domu, co z pewnością docenią osoby bezrobotne lub niezadowolone z dotychczasowego zatrudnienia i poszukujące zmiany.

Dropshipping bez firmy ma jednak także swoje wady. Jedną z największych jest limit przychodu, który jest dość znaczny. 1745 zł brutto to dość niewielka kwota nawet jak na początkującego przedsiębiorcę. Ceny oferowane osobom fizycznym przez poszczególne hurtownie bywają też często wyższe niż kwoty dostępne dla firm, co wpływa na wysokość zysków. W przypadku osób bez działalności gospodarczej liczba dostawców potencjalnych towarów na sprzedaż będzie ograniczona. Hurtownie znacznie chętniej współpracują z przedsiębiorcami.

Dropshipping bez firmy – jak zacząć?

 Aby móc korzystać z opcji, jaką jest dropshipping bez firmy, niezbędne jest zastosowanie formy prawnej działalności nierejestrowanej. Taki wariant możliwy jest do zrealizowania w przypadku, gdy sprzedaż prowadzona będzie samodzielnie i bez udziału żadnych wspólników, a w ciągu ostatnich pięciu lat nie była prowadzona spółka, ani działalność gospodarcza. Ponadto nie można też jednocześnie prowadzić innej działalności nierejestrowanej i tym samym uzyskiwać z tego tytułu przychodu w wysokości 1745 zł brutto.

Jeżeli powyższe warunki są spełnione, z powodzeniem można zacząć prowadzić dropshipping bez firmy. Jak zacząć w najprostszy sposób? Jedną z opcji jest założenie konta na jednej z platform do dropshippingu. Zazwyczaj pierwszy okres działania jest bezpłatny. Przez ten czas można  dokładnie rozeznać się w takiej formie sprzedaży i podjąć decyzję o dalszym zarabianiu w ten sposób. Następnie należy wybrać jedną z dostępnych hurtowni dropshippingowych i uzgodnić dogodne warunki współpracy.

Kolejny krok to rozpoczęcie sprzedaży i skoordynowanie działań. Aby zwiększyć sprzedaż i dotrzeć do potencjalnych klientów, warto skorzystać z reklamy w mediach społecznościowych i takich narzędzi jak konta firmowe na Facebooku oraz aplikacje Facebook Manager Suite. Oferowane produkty można też dodać do takich platform sprzedażowych jak OLX, Allegro, Vinted i innych podobnych miejsc.

Podczas organizowania dostaw sprzedawanych produktów zarówno w modelu dropshipping, jak i w innej formie istotną kwestią bywa sposób dostawy, a także korzystna cena wysyłki. Dogodne warunki oferuje nasza platforma usług kurierskich AlleKurier.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto