Jak działa kurier AGD i czy można zaufać takiemu transportowi?

Chociaż na co dzień nadajemy i odbieramy zazwyczaj stosunkowo niewielkie paczki, czasem zdarza się, że niezbędne jest przewiezienie większych przedmiotów, których nie jesteśmy w stanie przetransportować sami. Wówczas niezbędny jest kurier. AGD to wielkogabarytowe urządzenia będące w tym przypadku najlepszym przykładem. Problemem jest tu nie tylko rozmiar i waga sprzętu, ale też zachowanie ostrożności i właściwe zabezpieczenie delikatnych urządzeń, które niejednokrotnie nie mogą być przewożone w pozycji leżącej lub zawierają mnóstwo elementów podatnych na stłuczenia. Jak zorganizować transport AGD? Kurier to dobry wybór?

Kurier, AGD i transport – czy to dobre połączenie?

Transport dużych przedmiotów nie jest łatwy. Szczególnie problematyczny bywa jednak transport AGD. Kurier jednak niejednokrotnie musi realizować także takie przewozy, dlatego firmy kurierskie doskonale wiedzą, jak należy obchodzić się z tego typu sprzętem.

Przewożenie urządzeń AGD jest niezbędne nie tylko w przypadku dokonania zakupów internetowych czy podczas transportu produktów zakupionych w sklepie stacjonarnym, ale także wtedy, gdy niepotrzebny już nam sprzęt uda się sprzedać w serwisie ogłoszeniowym i chcemy go wysłać nowemu właścicielowi. Wówczas niezbędny jest kurier. AGD przed wysyłką trzeba jednak odpowiednio zabezpieczyć. Jak wysłać lodówkę kurierem lub przygotować do transportu inny podobny sprzęt? Wyjaśniamy w dalszej części artykułu.

Kurier, AGD i transport – czy to dobre połączenie?

Jak przygotować wysyłkę sprzętu AGD kurierem?

Sprzęt AGD jest bardzo delikatny i niejednokrotnie bardzo wartościowy, dlatego jego przewóz wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. W pierwszej kolejności należy do urządzenia dopasować właściwe opakowanie. Warto uwzględnić ciężar sprzętu i bezwzględnie pamiętać o wypełnieniu wszelkich wolnych przestrzeni.

Jednym z najlepszych rodzajów opakowań dla AGD jest gruba tektura. Wcześniej jednak dobrze jest urządzenie owinąć kilkoma warstwami folii bąbelkowej, które zamortyzują wszelkie możliwe uderzenia i zapobiegną otarciom lub zarysowaniom sprzętu. Jeżeli jest to możliwe, narożniki dobrze jest też zabezpieczyć styropianowymi narożnikami.  Wolne przestrzenie w opakowaniu można uzupełnić starymi gazetami czy specjalnymi foliowymi poduszeczkami wypełnionymi powietrzem.

Warto opakowanie okleić też naklejkami z napisem „szkło”, „ostrożnie” czy „góra-dół”. Tak przygotowana przesyłka może rozpocząć transport AGD. Kurier może ją bezpiecznie odebrać i przewieźć pod adres odbiorcy.

Jak zorganizować transport AGD? Kurier i rodzaj przesyłki

Najwięcej możliwości transportu oferuje właśnie kurier. AGD powinno być przewożone na palecie i większość firm realizuje tego typu usługę. Należy jednak pamiętać, że spakowane urządzenie nie może wystawać poza obrys palety i warto wraz z przesyłką wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Wszelkie części ruchome, takie jak szuflady, kable itp. elementy należy wysłać osobną paczką.

Ceny transportu paletowego w zależności od firmy kurierskiej bywają bardzo różne. W szybki sposób porównasz je i wybierzesz najkorzystniejszą dla siebie opcję za pomocą naszej platformy usług kurierskich AlleKurier. To szansa skorzystania z wielu dodatkowych udogodnień i pełnego wsparcia podczas realizacji transportu AGD.

Sprawdź również:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto