Jak można zwiększyć dochód swojej firmy?

Zysk firmy nie musi wynikać tylko z głównej działalności, którą prowadzisz. Ostatnie miesiące pokazały, że nawet najbardziej dochodowy biznes może szybko wpaść w kłopoty. Również i bez pandemii rynek bywa kapryśny i zmienny, a elastyczność w biznesie i umiejętność dostosowania się do nowości to bardzo przydatne cechy, gdy chcesz, by prowadzona przez Ciebie działalność dobrze prosperowała, a dochód firmy był zawsze na satysfakcjonującym poziomie. Być może nie myślałeś dotąd o rozszerzeniu pola swojej działalności gospodarczej i zapewnienia sobie w ten sposób dodatkowych dochodów. Tymczasem jest to jedna ze skuteczniejszych metod pozwalających zmaksymalizować zysk firmy. Jak się do tego zabrać? W jaką branżę zainwestować, by zwiększyć dochód firmy?

Dodatkowy zysk firmy nie musi oznaczać przebranżowienia

Każda branża może co pewien czas przechodzić trudny okres. Zastój w biznesie możesz jednak przezwyciężyć i nie zawsze musi to pociągać za sobą zmianę profilu działalności. Jeśli na przykład Twoja firma specjalizowała się w udzielaniu porad prawnych czy księgowych albo zajmowała się rozwojem osobistym, dietetyką, treningiem sportowym, pierwsze, o czym powinieneś pomyśleć to rozszerzenie swojej działalności na świat online. Niemal wszystkie usługi można bez większych trudności świadczyć przez Internet, szczególnie gdy do zaoferowania masz coś przydatnego, np. specjalistyczną wiedzę.

Dochód firmy może znacznie wzrosnąć, gdy biznes w realu i biznes w sieci będziesz rozwijał jednocześnie, a jeśli nadejdzie kolejny lockdown, usługi online pozwolą Ci przetrwać trudny okres, a często również pozyskać nowych klientów. Podobnie sprawa wygląda w przypadku sprzedaży w sieci. E-commerce ma ogromny potencjał, a sklep internetowy to doskonały pomysł na biznes i większy dochód firmy, niezależnie od tego, czy już coś sprzedajesz, czy e-handel będzie pierwszym Twoim doświadczeniem biznesowym. Sprzedaż w internecie nie jest też szczególnie trudna – masz do dyspozycji wiele platform sprzedażowych (np. platforma sprzedażowa Shoper czy platforma sprzedażowa IAI Shop), narzędzi pomocnych w rozwijaniu sprzedaży, a zysk firmy możesz zwiększać nie tylko poprzez sprzedaż produktów z dużą marżą, ale np. oferując produkt niszowy lub towar, na który jest wyjątkowo duży popyt czy poprzez optymalizację kosztów.

W pandemii taki dodatkowy zysk firmy wypracowywały, sprzedając artykuły związane z ochroną przeciwwirusową: maseczki, przyłbice, płyny do dezynfekcji, rękawiczki, a potem pulsoksymetry. Produkty niszowe, jeśli tylko dobrze dokonasz ich wyboru, to z kolei pomysł na większy dochód firmy nie tylko w czasie pandemii. Rękodzieło (produkty handmade), produkty rzemieślnicze, naturalne kosmetyki, akcesoria muzyczne, artykuły DIY czy deficytowe produkty pochodzące z importu to asortyment, który może zwiększyć zysk firmy wchodzącej do branży e-commerce. Koszty takiego biznesu można z kolei zmniejszać np. poprzez optymalizację procesów logistycznych.

Możesz zwiększyć zysk nadając paczki płacąc nawet 70% mniej niż bezpośrednio u przewoźnika. Zamów kuriera i przekonaj się jakie to proste!

Przesyłki zagraniczne i przesyłki krajowe taniej i wygodniej możesz nadać, gdy zrobisz to online poprzez serwis AlleKurier.pl. AlleKurier to profesjonalny pośrednik usług przewozowych, u którego znajdziesz wszystkie liczące się firmy kurierskie.

jak zwiększyć dochód firmy

Dochód firmy, a nowe trendy i inwestycje w biznes przyszłości

Jeśli nie brakuje Ci odwagi, by zupełnie przeorganizować swój biznes i jesteś otwarty na nowości, stań się pionierem w nowej branży. Niemal co chwila na rynku pojawiają się nowe trendy, których obserwacja może wygenerować niemały zysk firmy. Nadal na topie są takie całkiem nowe profesje jak trener osobisty, specjalista marketingu cyfrowego czy cyberbezpieczeństwa, opiekun osób starszych.

Branże, które bez wątpienia trzeba uznać za perspektywiczne i powinny Cię zainteresować, jeśli chcesz pomnażać dochód firmy to chociażby: zdrowie, beauty, health food, fotowoltaika i inne źródła energii odnawialnej, recykling, nanotechnologia, druk 3D, e-learning, catering, dekorowanie wnętrz, administrowanie nieruchomościami na wynajem, wirtualny asystent.

To oczywiście tylko krótka lista „biznesów przyszłości”. Kluczowe znaczenie ma tu baczne śledzenie nowych mód i trendów oraz osiągnięć naukowych, bo tam znajdziesz najwięcej inspiracji, które można wykorzystać, by stworzyć pionierski, innowacyjny i dochodowy biznes przyszłości.

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto