Żabka – franczyza jako sposób na biznes

Wiele osób zastanawia się, co zrobić, aby zacząć zarabiać na siebie i otworzyć swój własny biznes. Niestety, zazwyczaj, aby mogło się tak stać, potrzebne są spore środki finansowe i przede wszystkim pomysł, który się sprawdzi. Te dwa aspekty stanowią zazwyczaj największy problem w otworzeniu własnej działalności. Doskonałym sposobem na połączenie bezpieczeństwa i jednocześnie zarobków zależnych jedynie od nas jest franczyza. Żabka to popularna sieć sklepów spożywczych i usługowych, która umożliwia taką formę współpracy właściwie z każdą osobą, która wyrazi chęć i zaangażuje się w postaci minimalnych środków. Sprawdź, na czym polega franczyza i dlaczego skorzystanie z tego systemu zarobku z Żabką to doskonały sposób na własny interes.

Czym jest franczyza?

Franczyza jest jednym z modeli biznesowych, który polega na odtworzeniu gotowej koncepcji biznesowej danej marki. Jest to system sprzedaży różnych produktów i usług oparty na nieustannej i ścisłej współpracy pomiędzy franczyzodawcą i franczyzobiorcą.

Franczyzodawca jest twórcą całego konceptu biznesowego i właścicielem danej marki. Udziela on franczyzobiorcy informacji odnośnie do działalności marki i pokazuje tak zwane know-how w celu prowadzenia biznesu. Franczyzobiorca to natomiast osoba prowadząca działalność gospodarczą i korzystająca z podanego sprawdzonego pomysłu na biznes.

Gotowy sposób na biznes i niemal pewny zysk to zalety charakterystyczne dla modelu, jakim jest franczyza. Żabka to natomiast jedna z marek, które funkcjonują na tej zasadzie w całym kraju. Możliwość prowadzenia prężnie działającej firmy jest więc w zasięgu znacznie szerszego grona osób niż w sytuacji, gdy dana osoba miałaby zaczynać od absolutnego początku.

Żabka – franczyza dostępna dla wszystkich

Żabka jest jedną z najkorzystniejszych franczyz na terenie naszego kraju. Jest tak m.in. dlatego, że marka ta jest bardzo dobrze rozpoznawalna i lubiana. Stworzenie Żabki nie wymaga specjalistycznych warunków czy bardzo dużego lokalu do prowadzenia biznesu. Natomiast wkład własny podczas podpisywania umowy z marką wynosi jedynie 5 tys. zł. Ponadto Żabka oferuje każdemu franczyzobiorcy polisę na biznes, która chroni przed zakończeniem współpracy w przypadku osiągnięcia ujemnego wyniku finansowego. Praktycznie jednak korzystanie z tego typu udogodnienia zdarza się bardzo rzadko.

Co jeszcze umożliwia franczyza? Żabka każdemu franczyzobiorcy oferuje stałe wsparcie marketingowe oraz ogólnopolską komunikację. Każda osoba zainteresowana współpracą przed otwarciem sklepu otrzymuje kompleksowe szkolenie, a także stałe wsparcie w trakcie prowadzenia biznesu. Każda placówka Żabki otwarta na zasadzie franczyzy posiada też dostęp do nowoczesnych narzędzi, które ułatwiają zarządzanie sklepem.

Wsparcie logistyczne oraz produktowe to kolejny atut, jaki zyskuje franczyzobiorca. Żabka dba o dostawy towaru i transportuje je pod same drzwi sklepu w ciągu 24 godzin. Osoby współpracujące z marką uzyskują także możliwość korzystania z wielu benefitów. Jest to chociażby prywatna opieka medyczna LuxMed, karta MultiSport czy opcja Orlen flota.

Żabka – franczyza dostępna dla wszystkich

Franczyza – Żabka jako punkt wielu usług

Wiele osób zastanawia się, czy podjęcie współpracy z marką Żabka to dobra decyzja. Sklepy te zna 93% konsumentów. Warto też dodać, że Żabka posługuje się bardzo korzystną aplikacją mobilną, której liczba pobrań to już 8 milionów. Klienci marki Żabka to zazwyczaj osoby w wieku między 18. a 67. rokiem życia co oznacza, że potencjalnych konsumentów nie będzie brakować.

Ponadto Żabka to nie tylko miejsce, gdzie można wyposażyć się w produkty spożywcze. Obecnie możliwe jest także skorzystanie z zakupu gorącej kawy czy świeżych przekąsek. Co jeszcze umożliwia franczyza? Żabka oferuje również szereg różnych wygodnych usług, które można załatwić w jednym miejscu i zaoszczędzić tym samym wiele czasu. W Żabce można zapłacić rachunki, kupić i zarejestrować startery telefonii komórkowej, ale też wpłacić lub wypłacić gotówkę tak jak w bankomacie.

Ogromną zaletą marki jest też możliwość nadania i odbioru paczek w punkcie Żabka. Koszt zrealizowania takiej usługi jest opcją tańszą niż skorzystanie z tradycyjnych usług kurierskich. Opcję tę można wybrać również korzystając z usług przewoźników w ramach naszej platformy usług kurierskich AlleKurier.

Co jest potrzebne, aby powstał punkt Żabka w ramach franczyzy?

Dobre chęci, przedsiębiorczość i gotowość do rozwoju to nie jedyne warunki, które spełnić musi franczyzobiorca. Żabka i współpraca z tą marką to także niezbędne dokumenty, takie jak rejestracja działalności gospodarczej (CEIDG), deklaracja VAT-R, zgoda na sprawdzenie w KRD, BIG, czyli pełnomocnictwo do żądania udostępniania informacji oraz zabezpieczenie finansowe w postaci kaucji, weksla lub gwarancji bankowej.   

Osoby, które już prowadzą działalność gospodarczą, powinny przed podpisaniem stosownej umowy z franczyzodawcą przygotować zaświadczenie o niezaleganiu z płatnościami w Urzędzie Skarbowym oraz zaświadczenie o niezaleganiu w ZUS.

Jakie opłaty musi uiścić franczyzobiorca Żabki?

Poza wkładem własnym na start, który wynosi 5000 zł, po stronie franczyzobiorcy pozostają jeszcze takie opłaty jak koszt zatrudnienia pracowników, ZUS oraz opłata licencyjna. W tych kosztach znajduje się już zakup kasy fiskalnej oraz koncesja.

Po stronie Żabki pozostaje natomiast całkowity koszt adaptacji lokalu. To również wykonywanie bieżących remontów oraz serwis znajdujących się w danym miejscu urządzeń. Żabka odpowiada również za kompleksowe wyposażenie sklepu i przystosowanie go do sprzedaży zgodnie z możliwościami danego lokalu. Marka przejmuje też koszty najmu lokalu na rzecz właściciela oraz oferuje darmowe dostawy towaru pod same drzwi sklepu.

Aby rozpocząć współpracę z marką Żabka w ramach franczyzy, należy wypełnić stosowny formularz znajdujący się na stronie Żabki lub skontaktować się z marką telefonicznie bądź za pomocą wiadomości mailowej. Po wstępnej weryfikacji potencjalnego franczyzobiorcy organizowane jest spotkanie z managerem i omówienie zasad współpracy. Następnie odbywają się szkolenia i podpisanie właściwych dokumentów. Po zrealizowaniu tych etapów można rozpocząć działalność.

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto