Pakowanie Przesyłek - Jak poprawnie zapakować paczkę? | AlleKurier.pl

Pakowanie Przesyłek - Jak poprawnie zapakować paczkę?

4.9 / 5
min czytania

Jak poprawnie zapakować paczkę do wysyłki? To pytanie z pewnością nasuwa się na myśl, jeśli chcemy coś wysłać od siebie. W końcu chcemy, by paczka, którą nadajemy kurierem, dotarła bez problemów i w całości do odbiorcy. W Allekurier.pl zależy nam aby paczki naszych Klientów trafiały do celu zawsze na czas i w nienaruszonym stanie. Nie wszystko jednak w rękach naszego zespołu. Na jakość wybranej usługi ma również wpływ wybrana firma przewozowa i jej pracownicy, którzy paczki dostarczają, a także sposób zapakowania paczki bezpośrednio przez Klienta.

Paczki pokonują różne odległości, zarówno w obrębie jednego miasta jak i całego Świata. Często muszą dotrzeć na odległość nawet kilku tysięcy kilometrów jak w przypadku paczki do USA czy paczki do Australii. Właściwe zapakowanie wysyłanej zawartości oraz użycie prawidłowych materiałów do jej wypełnienia, zapewni właściwą ochronę zawartości paczki i zminimalizuje ryzyko uszkodzenia przesyłki podczas jej transportu przez niejednokrotnie skomplikowaną sieć logistyczną wybranego przewoźnika. Warto to mieć na pewno na uwadze, jeśli chcemy by wszystko z paczką było w porządku.

Przed przystąpieniem do pakowania przesyłki warto jest się zastanowić nad oczekiwaniami względem usługi kurierskiej. Przede wszystkim należy określić, jak daleko paczka ma dotrzeć oraz jak ważna lub delikatna jest wysyłana zawartość. Jeśli będzie to przesyłka za granicę, zwróćmy na nią szczególną uwagę podczas pakowania. Istotnym punktem przed wysłaniem paczki jest również sprawdzenie wymogów przepisów transportowych dotyczących opakowania i towarów wyłączonych z przewozu. Za każdym razem przy nadawaniu przesyłki kurierskiej to w obowiązku nadającego paczkę jest zadbanie o właściwe zapakowanie i zabezpieczenie jej zawartości.

Różnorodność nadawanych towarów i zawartości paczek jest olbrzymia, dlatego trudno wskazać jeden dokładny sposób pakowania przesyłek. Inaczej będziemy pakowali delikatne przedmioty, jak chociażby szklany wazon, a inaczej dokumenty, co jest na pewno oczywiste. Oddajemy jednak do Twojej dyspozycji ten poradnik, który w sposób poglądowy ma przybliżyć możliwości i wytyczne pakowania różnych przedmiotów do wysyłki kurierem. Z pewnością pomoże on zrozumieć, jak pakować paczki do wysyłki łatwiej i sprawniej!

Jakie są parametry paczki, którą zamierzasz wysłać?

Pakowanie przesyłek to nie taka skomplikowana sprawa! Pierwsza rzecz, od której musimy zacząć to waga paczki, którą będziemy wysyłać. Dobierz rodzaj materiału do wagi pakowanego towaru, jest to naprawdę ważne! Trwałość i wytrzymałość opakowania pozwoli bezpiecznie dotrzeć przesyłce do celu. Kolejny parametr, to kształt i rozmiar pakowanej paczki. W co najlepiej zapakować towar do wysyłki? Zapakuj przesyłkę w kartonowe pudełko o kształcie prostopadłościanu, czyli najbardziej klasycznego pudełka do wysyłek. To pozwoli Ci uniknąć dodatkowych kosztów związanych z elementem niestandardowym. Ostatni krok, na który musimy zwrócić uwagę to oczywiście zawartość przesyłki. Zwróć uwagę na kruchość, delikatność i wartość nadawanego przedmiotu. Jeśli jest to coś, co łatwo może się uszkodzić, będziesz potrzebować dodatkowego zabezpieczenia. Na koniec, dla formalności sprawdź czy towar może być przesyłany kurierem i czy nie narusza przepisów prawa, bo nawet jeśli będzie perfekcyjnie spakowany, to może nie dotrzeć do odbiorcy.

Spakuj przesyłkę, którą chcesz wysłać do dobrze dobranego pudełka

W co zapakować przesyłkę? Karton, w którym zamierzamy nadać przesyłkę, ma duże znaczenie. Wybierz więc dobrej jakości kartonowe opakowanie adekwatne do wysyłanej zawartości. Umieść przedmiot w pudełku tak aby był nieruchomy, a puste przestrzenie wypełnij gazetami, pianką lub folią bąbelkową. To zapobiegnie przemieszczaniu się paczki w trakcie transportu do odbiorcy. Pamiętaj, aby unikać sytuacji, w której wystające elementy pakowane przedmiotu stykają się ze ściankami pudełka. Może to uszkodzić karton, a przesyłka ulegnie zniszczeniu. Tego na pewno byśmy nie chcieli! P.S jeśli wysyłasz paczkę do Niemiec czy do Anglii (a może całkiem poza Europę), zapoznaj się z artykułem, czego nie wolno wysyłać za granicę! Jest to bardzo istotna kwestia!

Zamknij i zaklej opakowanie, w którym znajduje się spakowana przesyłka

Pakowanie paczek nie może zakończyć się bez porządnego zaklejenia pudełka. Do tego najlepiej użyć solidnej taśmy klejącej o wystarczającej szerokości. Od czego zacząć? Oklej wszystkie łączenia kartonu, a najlepiej także wszystkie krawędzie. Unikaj owijania paczki folią typu stretch, gdyż taka przesyłka może zostać uznana jako niestandardowa. Jeśli więc chcemy uniknąć dodatkowych kosztów, zrezygnujmy z tego rozwiązania! A ile ogólnie kosztuje przesyłka paczki? Warto zapoznać się z cennikiem i sprawdzić, ile zapłacimy zanim zamówimy kuriera po odbiór paczki!

Opisz prawidłowo spakowaną paczkę, by dotarła do odbiorcy

Ostatni krok to oczywiście wpisanie niezbędnych danych do wysłania przesyłki. Zaadresuj paczkę umieszczając na niej wydrukowany list przewozowy. Umieść informacje o ewentualnej kruchej zawartości lub informacji “góra”. Powyższe informacje umieść w widocznym miejscu na płaskiej powierzchni. Nie daje to 100% gwarancji, ale szansa na to, że z naszą paczką będą się kurierzy obchodzić "łagodniej" na pewno istnieje!

Jak zapakować konkretnt przedmiot/towar?

Jeśli po przeczytaniu powyższego poradnika wciąż masz watpliwości dotyczące pakowania przesyłki kurierskiej to zapoznaj się z jednym ze szczegółowych poradników poniżej. Jest to lista konkretnych wytycznych dotyczących najczęściej nadawanych przedmiotów, które wymagają odpowiedniego zapakowania przed wysłaniem ich kurierem. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz wśród nich cenne porady, które wykorzystasz podczas pakowania swoich przesyłek! P.S jeśli wysyłasz delikatne przedmioty i boisz się, że możesz je źle zapakować, przeczytaj artykuł i nadaj paczkę w bezpieczny sposób!

Jak pakować elektronikę?

Jak pakować drobne części samochodowe?

Jak pakować głośniki i kolumny muzyczne?

Jak zapakować rower?

Jak zapakować wózek?

Jak pakować instrumenty muzyczne?

Jak pakować duży sprzęt AGD (np. pralka, lodówka, kuchenka)?

Jak pakować narty (oraz buty, kask)?

Jak zapakować drabinę?

Komentarze
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami