Pakowanie Przesyłek - Jak poprawnie zapakować paczkę? | AlleKurier.pl

Pakowanie Przesyłek - Jak poprawnie zapakować paczkę?

4.9 / 5
min czytania

Zależy nam aby paczki klientów serwisu AlleKurier.pl docierały do celu zawsze na czas i w nienaruszonym stanie. Nie wszystko jednak zależy od naszego zespołu. Na jakość wybranej usługi ma również wpływ wybrana firma przewozowa i je pracownicy a także sposób zapakowania paczki bezpośrednio przez klienta.

Paczki pokonują różne odległości, zarówno w obrębie jednego miasta jak i całego Świata. Często muszą dotrzeć na odległość nawet kilku tysięcy kilometrów jak w przypadku paczki do USA czy paczki do Australii. Właściwe zapakowanie wysyłanej zawartości oraz użycie prawidłowych materiałów zapewni właściwą ochronę zawartości paczki i zminimalizuje ryzyko uszkodzenia przesyłki podczas jej transportu przez niejednokrotnie skomplikowaną sieć logistyczną wybranego przewoźnika.
Przed przystąpieniem do pakowania przesyłki warto jest się zastanowić nad oczekiwaniami względem usługi kurierskiej. Przede wszystkim należy określić jak daleko paczka ma dotrzeć oraz jak ważna lub delikatna jest wysyłana zawartość. Istotnym punktem przed wysłaniem paczki jest również sprawdzenie wymogów przepisów transportowych dotyczących opakowania i towarów wyłączonych z przewozu. Za każdym razem przy nadawaniu przesyłki kurierskiej to w obowiązku nadającego paczkę jest zadbanie o właściwe zapakowanie i zabezpieczenie jej zawartości.

Różnorodność nadawanych towarów i zawartości paczek jest olbrzymia, dlatego trudno wskazać jeden dokładny sposób pakowania przesyłek. Oddajemy jednak do Państwa dyspozycji ten poradnik, który w sposób poglądowy ma przybliżyć możliwości i wytyczne pakowania różnych przedmiotów do wysyłki kurierem.

Określ swoje wymagania

Waga paczki: Dobierz rodzaj materiału do wagi pakowanego towaru, trwałość i wytrzymałość opakowania pozwoli bezpiecznie dotrzeć przesyłce do celu. Kształt i rozmiar: Zapakuj przesyłkę w kartonowe pudełko o kształcie prostopadłościanu, to pozwoli Ci uniknąć dodatkowych kosztów związanych z elementem niestandardowym. Zawartość: Zwróć uwagę na kruchość, delikatność i wartość nadawanego przedmiotu. Sprawdź czy towar może być przesyłany kurierem i czy nie narusza przepisów prawa.

Spakuj rzeczy do pudełka

Wybierz dobrej jakości kartonowe opakowanie adekwatne do zawartości umieść przedmiot w pudełku tak aby był nieruchomy a puste przestrzenie wypełnij gazetami, pianka lub folia bąbelkową. Unikaj sytuacji, w której wystające elementy pakowane przedmiotu stykają się ze ściankami pudełka.

Zamknij i zaklej opakowanie

Użyj solidnej taśmy klejącej o wystarczającej szerokości. Oklej wszystkie łączenia kartonu a najlepiej wszystkie krawędzie. Unikaj owijania paczki folią typu stretch gdyż taka przesyłka może zostać uznana jako niestandardowa.

Opisz paczkę

Zaadresuj paczkę umieszczając na niej wydrukowany list przewozowy. Umieść informacje o ewentualnej kruchej zawartości lub informacji “góra” Powyższe informacje umieść w widocznym miejscu na płaskiej powierzchni

Jak zapakować konkretnt przedmiot/towar?

Jeśli po przeczytaniu powyższego poradnika wciąż masz watpliwości dotyczące pakowania Twojej przesyłki kurierskiej to zapoznaj się z jednym ze szczegółowych poradników poniżej. Jest to lista konkretnych wytycznych dotyczących najczęsciej nadawanych przedmiotów, które wymagają odpowiedniego zapakwoania przed wysłaniem ich kurirem.

Jak pakować elektronikę? Jak pakować drobne części samochodowe? Jak pakować głośniki i kolumny muzyczne? Jak zapakować rower? Jak zapakować wózek? Jak pakować instrumenty muzyczne? Jak pakować duży sprzęt AGD (np. pralka, lodówka, kuchenka)? Jak pakować narty (oraz buty, kask)? Jak zapakować drabinę?
Komentarze
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami