Jak nadać paczkę w Kiosku Ruchu?

Rynek usług kurierskich rozwija się bardzo dynamicznie. Duża konkurencja powoduje, że firmy kurierskie wychodzą coraz bardziej naprzeciw swoim klientom i wprowadzają nowe rodzaje usług. Jedną z nich jest nowatorski sposób nadania paczki. Obecnie, dąży się do zwiększenia swobody dokonywania wysyłki i wprowadzenia mobilności tego procesu. Do tej pory, nadawca musiał oczekiwać na kuriera, co bardzo często uniemożliwiało opuszczenie domu. Dziś, bardzo modne i popularne stało się samodzielne nadawanie paczki bez konieczności zamawiania kuriera. Jedną z takich metod jest nadanie paczki w ruchu, czyli kiosku, który wszyscy bardzo dobrze kojarzymy. Sprawdźmy, jak nadać paczkę w Ruchu w prosty i szybki sposób!

Czym jest paczka w Ruchu?

Paczka w ruchu, a teraz Orlen Paczka to usługa, która możliwa jest dzięki współpracy firmy kurierskiej i punktów będących kioskami Ruchu. Te ostatnie, stają się swoistym pośrednikiem w procesie obrotu przesyłką i przejmują rolę kuriera.

Są to miejsca, w których można zarówno zostawić paczkę jako nadawca, po którą przyjedzie pracownik firmy transportowej, jak i odebrać towar jako odbiorca zlecenia.

Takie rozwiązanie stwarza dużą mobilność i swobodę. Nadawca otrzymuje możliwość podejścia do kiosku w dowolnym momencie, tak, jak zezwala mu na to czas. Nie musi czekać aż kurier przyjedzie, co często wiązało się z koniecznością dostosowania się do zaplanowanej przez niego trasy.

Paczka w ruchu - gdzie nadać?

Zastanawiasz się jak skorzystać z opcji nadania paczki w ruchu? Nic bardziej prostego! Wystarczy znaleźć najbliższy kiosk ruchu. Gdzie nadać? Zobacz mapkę z zaznaczonymi punktami ruchu i wybierz ten, który jest Ci po drodze! Z reguły na każdym, większym osiedlu taki punkt w ruchu można odnaleźć, dlatego nie powinno stanowić to żadnego problemu. Wydawać by się mogło, że kiosk ruchu to już przeżytek, ale nic bardziej mylnego! Dzięki niemu w bardzo łatwy sposób uda się nadać przesyłkę, w dodatku w atrakcyjnej cenie. Ile to kosztuje? Zobacz cennik przesyłek AlleKurier i wysyłaj swoje paczki tanio!

Dlaczego warto nadać paczkę w ruchu?

Czy warto nadać paczkę w kiosku ruchu? Zdecydowanie tak! Dlaczego? Po pierwsze, jesteśmy niezależni od przybycia kuriera. To my decydujemy kiedy idziemy nadać paczkę lub odebrać paczkę w kiosku ruchu. A kioski ruchu z reguły działają od wczesnych godzin porannych (6.00 rano) po wieczór, więc mamy możliwość pójścia ze swoją paczką i przed pracą i po pracy. 100% wygoda! Po drugie, jest to bardzo tani sposób na wysłanie paczki. W zasadzie najtańszy spośród wszystkich rodzajów wysyłek. Ceny zaczynają się od 6 złotych, więc nie ma co się dziwić, że jest to propozycja, nad którą warto się zastanowić. Mamy też tak jak w przypadku standardowych przewozów kurierskich, możliwość śledzenia swojej paczki. Takie rozwiązanie pozwoli nam trzymać rękę na pulsie i sprawdzać, na jakim etapie transportu jest wysłana przez nas przesyłka.

nadaj paczkę w ruchu

Jak nadać paczkę w Ruchu krok po kroku?

Co jest niezbędne, żeby móc nadać paczkę w Ruchu? Trzeba na wstępie założyć zlecenie logując się na stronie AlleKurier.pl.

  1. Od czego zacząć nadanie paczki w ruchu? Pierwszym krokiem jest wypełnienie listu przewozowego, który musi zawierać dane adresowe nadawcy oraz odbiorcy. Niezwykle istotne jest podanie numerów telefonów oraz adres e-mailowych.
  2. Formularz uwzględnia także konieczność wprowadzenia informacji o samej przesyłce, jej wadze i wymiarach, ilości opakowań oraz zawartości wysyłki.
  3. Po potwierdzeniu wprowadzonych danych, należy dokonać płatności. Dopiero po uregulowaniu należności za usługę transportową, wyświetli się możliwość wydrukowania etykiety i listu przewozowego.
  4. Teraz musimy zadbać o zabezpieczenie i spakowanie przesyłki. Należy zastosować odpowiednie opakowanie zewnętrzne oraz w zależności od przewożonego towaru, skorzystać również z zabezpieczeń wewnętrznych, którymi mogą być: folie bąbelkowe, ścinki gazet, szmatki, czy styropian. Chodzi o tu, żeby towar się nie przemieszczał, a w przypadku upuszczenia paczki był dodatkowo chroniony przed wstrząsami.
  5. Na koniec należy przykleić do pudełka etykietę oraz je dobrze skleić.
  6. Ostatnim krokiem jest udanie się do pobliskiego kiosku Ruchu. Jego lokalizację podajemy przy wypełnianiu formularza rejestracyjnego zlecenia. Przesyłkę zostawiamy w kiosku, a pracownik sygnuje nam list przewozowy, który będzie stanowił potwierdzenie nadania.

Paczka w ruchu - jak nadać przez AlleKurier.pl?

Jak wysłać paczkę w ruchu? Aby nadać paczkę w ruchu skorzystaj z formularza na naszej stronie. Wprowadź wszystkie potrzebne dane. Jeżeli dla Twojej przesyłki jest możliwość nadania w Kiosku Ruchu, zobaczysz to w zakładce „Sam dostarczę przesyłkę do punktu”. Po wprowadzeniu wszystkich danych nadawcy i odbiorcy oraz opłaceniu zlecenia na Twój adres e-mail trafi list przewozowy. Ten dokument musisz wydrukować i nakleić na przesyłkę. Ostatnim krokiem nadania będzie przekazanie do wybranego Kiosku Ruchu przygotowanej przesyłki. Paczka w ruchu to bardzo komfortowa i ekonomiczna opcja wysyłki, dlatego jeśli zależy nam na tym, by samemu zanieść lub odebrać swoją paczkę, to będzie to najlepszy wybór! Nie zwlekaj, nadaj paczkę w ruchu już teraz! A jeśli potrzebujesz wysłać coś za granicę, z AlleKurier.pl bezpiecznie nadasz przesyłki do Anglii czy przesyłki do Niemiec!

Zobacz także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto