Jak nadać paczkę w Kiosku Ruchu? | AlleKurier.pl

Jak nadać paczkę w Kiosku Ruchu?

min czytania

Rynek usług kurierskich rozwija się bardzo dynamicznie. Duża konkurencja powoduje, że firmy wychodzą coraz bardziej naprzeciw swoim klientom i wprowadzają nowe rodzaje usług. Jedną z nich jest nowatorski sposób nadania paczki. Obecnie, dąży się do zwiększenia swobody dokonywania wysyłki i wprowadzenia mobilności tego procesu. Do tej pory, nadawca musiał oczekiwać na kuriera, co bardzo często uniemożliwiało opuszczenie domu. Dziś, bardzo modne i popularne stało się samodzielne nadawanie paczki bez kontaktu z kurierem. Sprawdźmy, jak nadać paczkę w Ruchu.

Czym jest paczka w Ruchu?

Paczka w ruchu to usługa, która możliwa jest dzięki współpracy firmy kurierskiej i punktów będących kioskami Ruchu. Te ostatnie, stają się swoistym pośrednikiem w procesie obrotu przesyłką i przejmują rolę kuriera.

Są to miejsca, w których można zarówno zostawić paczkę jako nadawca, po którą przyjedzie pracownik firmy transportowej, jak i odebrać towar jako odbiorca zlecenia.

Takie rozwiązanie stwarza dużą mobilność i swobodę. Nadawca otrzymuje możliwość podejścia do kiosku w dowolnym momencie, tak, jak zezwala mu na to czas. Nie musi czekać na kuriera, co często wiązało się z koniecznością dostosowania się do zaplanowanej przez niego trasy.

Jak nadać paczkę w Ruchu krok po kroku?

Żeby móc nadać paczkę w Ruchu, trzeba na wstępie założyć zlecenie logując się na stronie AlleKurier.pl.

  1. Pierwszym krokiem jest wypełnienie listu przewozowego, który musi zawierać dane adresowe nadawcy oraz odbiorcy. Niezwykle istotne jest podanie numerów telefonów oraz adres e-mailowych.
  2. Formularz uwzględnia także konieczność wprowadzenia informacji o samej przesyłce, jej wadze i wymiarach, ilości opakowań oraz zawartości wysyłki.
  3. Po potwierdzeniu wprowadzonych danych, należy dokonać płatności. Dopiero po uregulowaniu należności za usługę transportową, wyświetli się możliwość wydrukowania etykiety i listu przewozowego.
  4. Teraz musimy zadbać o zabezpieczenie przesyłki. Należy zastosować odpowiednie opakowanie zewnętrzne oraz w zależności od przewożonego towaru, skorzystać również z zabezpieczeń wewnętrznych, którymi mogą być: folie bąbelkowe, ścinki gazet, szmatki, czy styropian. Chodzi o tu, żeby towar się nie przemieszczał, a w przypadku upuszczenia paczki był dodatkowo chroniony przed wstrząsami.
  5. Na koniec należy przykleić do pudełka etykietę oraz je dobrze skleić.
  6. Ostatnim krokiem jest udanie się do pobliskiego kiosku Ruchu. Jego lokalizację podajemy przy wypełnianiu formularza rejestracyjnego zlecenia. Przesyłkę zostawiamy w kiosku, a pracownik sygnuje nam list przewozowy, który będzie stanowił potwierdzenie nadania.

W skrócie:

Aby nadać paczkę w ruchu skorzystaj z formularza na naszej stronie. Wprowadź wszystkie potrzebne dane. Jeżeli dla Twojej przesyłki jest możliwość nadania w Kiosku Ruchu, zobaczysz to w zakładce „Sam dostarczę przesyłkę do punktu”. Po wprowadzeniu wszystkich danych nadawcy i odbiorcy oraz opłaceniu zlecenia na Twój adres e-mail trafi list przewozowy. Ten dokument musisz wydrukować i nakleić na przesyłkę. Ostatnim krokiem nadania będzie przekazanie do wybranego Kiosku Ruchu przygotowanej przesyłki.

Komentarze
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami