Jak wysłać paczkę kurierem K-EX?

Jak wysłać paczkę kurierem K-EX? Zachęcamy do zapoznania się z naszym filmikiem i przeczytania poniższego poradnika!. Jeśli potrzebujesz wysłać paczkę kurierem K-EX to możesz to zrobić przez serwis AlleKurier.pl. AlleKurier to platforma do wysyłania przesyłek kurierskich (w tym paczek). Przesyłkę możesz nadać w dowolne miejsce na terenie całej Polski, Unii Europejskiej oraz większości krajów na Świecie. Dzięki nam masz pewność, że oferty będą tanie, a przesyłki kurierskie dostarczone na czas.

Wycena paczki wysyłanej kurierem K-EX

Pierwszym istotnym elementem przy wypełnianiu formularza będzie podanie wymiarów przesyłki – długość, wysokość, szerokość i waga będą niezbędne. Wpisz dokładne dane w odpowiednie pola. Pomyłka może skutkować naliczeniem dodatkowych opłat, więc zwróć uwagę na poprawne wykonanie tej czynności. Przed wycenieniem przesyłki możesz rozwinąć też „Więcej opcji wyceny” i sprawdzić dostępne możliwości w tym również ceny przesyłek.

kurier kex jak nadac

Jak wysłać paczkę kurierem K-ex?

Po kliknięciu dużego, pomarańczowego przycisku “Wyceń przesyłkę" zostaną Ci przedstawione oferty różnych korporacji kurierskich, które mogą podjąć się Twojego zlecenia. Za pomocą naciśnięcia „Wybieram” przy kurierze, będziesz miał możliwość przejścia do kolejnego etapu składania zamówienia.

znajdz swojego kuriera

Jak nadać paczkę kurierem K-ex?

Aby wysłac paczke kurierem K-EX wpisz w odpowiednie pola dane dotyczące nadawcy. Pamiętaj, że wpisany adres będzie bardzo ważny, bo to właśnie tam przyjedzie kurier K-EXi odbierze Twoją przesyłkę. Wszystkie pola z gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia. Unikaj pomyłek. Żeby je zminimalizować możesz wkleić gotowe dane za pomocą przycisku „Szybkie wprowadzanie”.

Nadawca - osoba nadająca paczkę kurierem k-ex
formularz szybkiego wprowadzania danych do wysłania paczki kurierem k-ex

Teraz uzupełnij tylko dane dotyczące daty oraz przedziału godzinowego. Pamiętaj, żeby ktoś był w domu, gdy kurier przyjedzie pod wskazany adres. Czasem zdarza się, że występują opóźnienia co do godzin odbioru paczki. Pamiętaj, że ten termin jest orientacyjny. Nie mamy wpływu na ewentualne niedogodności związane ze zmianą godziny przyjazdu samochodu kurierskiego.

AlleKurier radzi: Jeśli nie możesz zbyt długo czekać, aby kurier się pojawił i odebrał paczkę, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zawiózł ją sam do punktu kurierskiego K-EX (obecnie Geis). To zaoszczędzi cenny czas.

W sekcji “Odbiorca" nie jest obowiązkowym podawanie adresu e-mail i numeru telefonu Jednak pamiętaj, że pomimo, iż nie są one w tym przypadku wymagane, warto je podać. Dzięki temu Twoja paczka może dotrzeć szybciej na miejsce.

Odbiorca - osoba odbierająca paczkę kurierem k-ex

Kolejny krok to założenie konta w serwisie AlleKurier. Zajmuje ono dosłownie chwilę, bo możesz wybrać pomiędzy wpisanymi danymi nadawcy lub odbiorcy. Jeśli wolisz, możesz wprowadzić dane jakiejś innej osoby lub nawet firmy. W tym ostatnim przypadku, koniecznością będzie podanie numeru NIP.

wybierz na jakie dane utworzyć konto paczka kurierem k-ex

Następna sekcja dotyczy opisania przedmiotu Twojej wysyłki za pomocą kuriera K-EX. Wpisz w odpowiednie miejsce co znajdzie się w przygotowanej przez Ciebie paczce. Wiedz, że część przedmiotów jest wyłączonych z przewozu i nie wolno ich wysyłać.

Określ teraz czy Twoja paczka zalicza się do przesyłki standardowej. Każda z firm kurierskich posiada zestaw wytycznych odnośnie paczek niestandardowych. Warto się z nimi zapoznać, aby zgodnie z wypunktowanymi elementami móc określić swoją paczkę. Najczęściej do wysyłek niestandardowych należą takie, które nie są zapakowane w sztywne pudełko z kartonu i nie posiadają kształtu regularnego prostopadłościanu lub wystają z nich niepożądane elementy.

jak wysłać paczkę k-ex

Jeśli interesują Cię dodatkowe opcje związane z usługą przesyłki kurierskiej, którą właśnie zamawiasz, możesz zobaczyć jakie rozwiązania są dostępne do wyboru.

Opłać zlecenie i oczekuj na kuriera

Ważny etap dotyczy zapoznania się z naszym regulaminem oraz polityką prywatności. Trzeba je koniecznie zaakceptować, zanim kliknie się „Wyślij zlecenie”.

zatwierdź regulaminy i wyślij paczkę k-ex

To po stronie nadawcy leży obowiązek wydrukowania listu przewozowego i naklejenie go na przesyłce. Gdy to zrobisz, wystarczy już tylko opłacić swoją paczkę i czekać na kuriera K-EX. W wyznaczonym terminie pojawi się i odbierze Twoją przesyłkę, aby została ona bezpiecznie dostarczona do odbiorcy.

A co jeśli nie K-ex? Nic straconego! W AlleKurier możesz zlecić swoją przesyłkę także innym przewoźnikiem.

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto