- AlleKurier
- Poradniki
- Jak zabezpieczyć przesyłkę przed wilgocią?
Jak zabezpieczyć przesyłkę przed wilgocią?
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak długą i „wyboistą” drogę musi przebyć Twoja paczka, zanim dotrze do rąk odbiorcy? Otóż każda przesyłka kurierska podczas wędrówki od nadawcy do miejsca jej odbioru musi nie tylko pokonać dziesiątki, setki, a czasem i tysiące kilometrów, ale przetrwać w transporcie i centrach logistycznych masę potencjalnie groźnych momentów. Przesyłki kurierskie są przekładane z miejsca na miejsce, sortowane, przechowywane, potem znowu przeładowywane itd. A w tym czasie zdarzyć się może wiele: od zgniecenia paczki uszkodzenia jej zawartości, po zawilgocenie lub zmoczenie przesyłki. Jeśli nie chcesz, by nadana przez Ciebie paczka dotarła do celu w opłakanym stanie lub ze zniszczoną zawartością, musisz zadbać o zabezpieczenie przesyłki przed wilgocią, przemoczeniem i uszkodzeniem. Jak zabezpieczyć przesyłkę? Jak ją prawidłowo spakować i dlaczego warto się do tego przyłożyć?
Dlaczego warto zadbać o zabezpieczenie przesyłki?
Wspomniane wcześniej zagrożenia, które czyhają na przesyłki w trakcie transportu, oczywiście wcale nie muszą się zdarzyć. Jednak, gdy nadajesz paczkę, przestajesz mieć wpływ na jej dalsze losy i wiele pozostaje tu kwestią nieszczęśliwego przypadku. W trakcie przeładunku może padać ulewny deszcz, w furgonetce kurierskiej może Twoją przesyłkę zmoczyć płyn wyciekający z innej paczki… Jeśli w wysyłanej przez Ciebie paczce będą wrażliwe na wilgoć przedmioty, istnieje duża szansa, że staną się bezużyteczne, a to konkretne straty dla Ciebie i zwykle też Twojej kieszeni. Pamiątkowe zdjęcia, ukochana zabawka Twojego dziecka, ważne dokumenty, elektronika, odzież i wiele innych towarów nie przetrwa spotkania z wodą i innymi płynami, które przecież mogą mieć różne właściwości.
Jedyne co możesz zrobić, by uniknąć straty pieniędzy, czasu, stresu i wielu negatywnych emocji, to porządne zabezpieczenie przesyłki. Chodzi zarówno o zabezpieczenie przesyłki przed wilgocią, jak i innymi potencjalnymi zagrożeniami, np. wstrząsami, przygnieceniem itd..
Jak zabezpieczyć przesyłkę przed jej zamoknięciem?
Zabezpieczenie przesyłki przed wilgocią sprowadza się w zasadzie do użycia folii. Może to być folia stretch, folia bąbelkowa albo nawet zwykły worek foliowy. Musisz jednak pamiętać o dwóch bardzo ważnych zasadach, gdy zabierasz się za zabezpieczenie paczki folią, o których przypominają eksperci z serwisu AlleKurier.pl.
AlleKurier to pośrednik profesjonalnych usług kurierskich, w którego ofercie znajdziesz wszystkich liczących się przewoźników z kraju i ze świata, ale paczkę nadasz nawet 70% taniej niż bezpośrednio na stronie firmy kurierskiej. Zgodnie z tym, co sugerują specjaliści od tanich przesyłek krajowych – nie owijaj przesyłki folią od zewnątrz, bo paczka owinięta folią stretch może sprawić kłopot w czasie sortowania, a co za tym idzie, może zostać potraktowana jako droższa przesyłka niestandardowa. Zabezpieczenie przesyłki folią od zewnątrz może i uchroni paczkę przed wodą, ale nie ocali Twojej kieszeni przed ekstra wydatkiem. A jeśli chcesz przekonać się jak tanie przesyłki są w allekurier, koniecznie zapoznaj się z cennikiem kurierów.
Jeśli chcesz dobrze zabezpieczyć paczkę i wysyłane przedmioty, osłoń folią przesyłkę od wewnątrz – owiń poszczególne towary lub spakuj je do worka. I obiecana druga reguła: zadbaj o to, by spakowane drobiazgi były dokładnie owinięte folią, a użyta foliówka szczelna. Możesz również zabezpieczyć przesyłkę i jej zawartość, korzystając ze specjalnych pochłaniaczy wilgoci. To pakunki wypełnione kryształami żelu krzemionkowego, który pochłania wilgoć z otoczenia. Paczka powinna być ponadto zabezpieczona przed mechanicznymi uszkodzeniami, dlatego wypełnij jej wnętrze gazetami, folią bąbelkową, styropianem czy poduszeczkami z powietrzem i upewnij się, że wysyłane przedmioty leżą we wnętrzu pudła nieruchomo.
Prawidłowe zabezpieczenie przesyłki uchroni Cię przed stratami!
Uszkodzenie zawartości paczki to nie jedyny przypadek, który grozi dodatkowymi wydatkami. Jeśli będziesz wysyłać paczkę, pamiętaj, że sposób, w jaki ją spakujesz, wpłynie nie tylko na stopień ochrony zawartości, ale też często na to, ile zapłacisz za nadanie paczki. Folia stretch za zewnątrz pudełka to jeden z często popełnianych błędów przy pakowaniu przesyłki, ale są i inne.
Postaraj się dopasować wielkość pudełka do rozmiarów wysyłanych rzeczy, bo nadanie większej paczki jest droższe, co możesz boleśnie odczuć, zwłaszcza gdy nadajesz paczki zagraniczne. Unikaj ponadto pakowania przesyłki w kartony o niestandardowych kształtach. Firmy kurierskie drożej wyceniają paczki inne niż te o kształcie prostopadłościanu.