Jak zamówić kuriera K-EX?

Jak zamówić kuriera K-EX? Dowiedz się o tym z naszego filmiku i przeczytaj przygotowany artykuł! Niezależnie od tego czy chcesz skorzystać z usług znanej korporacji kurierskiej po raz pierwszy czy może robiłeś już to wiele razy, zaufaj nam, że najtaniej i najłatwiej będzie użyć w tym celu intuicyjnego formularza, który znajdziesz na stronie AlleKurier.pl. Dzięki niemu zamówisz usługę, która najbardziej Cię interesuje.

Jak zamówić kuriera K-EX?

Jeśli chcesz zamówić kuriera K-EX – wybierz z listy, która się pojawi kuriera Geis, gdyż obecnie pod ta nazwa funkcjonuje ta firma kurierska . Możesz z niej śmiało skorzystać. Zamawianie kuriera jeszcze nigdy nie było tak proste. Sam się o tym przekonaj. Kluczem jest dokładne wymierzenie swojej uprzednio przygotowanej paczki. Gdy podasz trzy najbardziej podstawowe wymiary, będziesz musiał jeszcze zważyć ciężar przesyłki. Potrzebne Ci zatem będą – długość, szerokość, wysokość i precyzyjnie określona waga. Tylko miej na uwadze, że zdarza się, że firmy kurierskie naliczają dodatkowe opłaty za niedokładnie podane wymiary. Dlatego lepiej zrobić to precyzyjnie. Kiedy uzupełnisz obowiązkowe pola, naciśnij „Wyceń przesyłkę”.

kurier kex jak zamówić

Wybierz swojego ulubionego przewoźnika

Dopiero wtedy ukaże Ci się cały przekrój różnych ofert, które mogą odbiegać od siebie, gdyż koszt przesyłki nie musi być jednakowy. Przy wyborze zwracaj też uwagę na to jaki jest termin wykonania usługi. Jeśli zdecydujesz się na już na którąś z nich, kliknij przycisk „Wybieram”.

wybierz przewoźnika

Wypełnij formularz nadania paczki i zamów kuriera K-EX

W sekcji o nazwie “Nadawca" trzeba wprowadzić wszystkie dane tej osoby, do której kurier ma przyjechać, aby odebrać przesyłkę. Musisz podać zatem imię i nazwisko oraz bezbłędnie wpisany adres, adres e-mail i numer telefonu kontaktowego. Wybranie dnia oraz przedziału godzinowego, w których zamówiony kurier K-EX pojawi się po przesyłkę, również jest opcją obowiązkową do zaznaczenia. Musisz wiedzieć, że jest to termin orientacyjny i może nieznacznie się zmienić. Ważne jest, abyś jednak był pod wskazanym adresem w wyznaczonych godzinach odbioru przesyłki, aby została ona przekazana kurierowi, gdy się po nią pojawi.

Nadawca - osoba zamawiająca kuriera k-ex

Dostarcz do punktu przewoźnika swoją paczkę, gdy nie masz dostatecznej ilości czasu, aby czekać na moment, gdy kurier K-EX do Ciebie przyjedzie.

Kolejnym niezbędnym krokiem jest wybranie odbiorcy. To właśnie ta osoba otrzyma nadaną przez Ciebie paczkę. Wypełnij pole na jej dane personalne oraz dokładny adres wraz z podaniem kodu pocztowego. E-mail i telefon kontaktowy nie jest tu potrzebny, jednak warto posłużyć się też tymi informacjami, aby kurier bezproblemowo mógł przywieźć paczkę pod wskazany adres.

Odbiorca - osoba upoważniona do odbioru paczki k-ex

AlleKurier radzi: „Szybkie wprowadzanie danych” umożliwi Ci wklejenie zapisanych w formie tekstowej danych bez konieczności wpisywania ich w odpowiednie rubryki za każdym razem.

alt="formularz szybkiego wprowadzania danych do nadania paczki kurierem k-ex"

Ważną informacją jest fakt, że możesz założyć konto w naszym serwisie na swoją firmę. W tym wypadku warto już teraz uzupełnić numer NIP, bo dzięki temu będziesz mógł otrzymywać faktury przesyłki, które będziesz wysyłał. Jednak jeśli wolisz założyć konto na dane nadawcy, odbiorcy lub innej osoby – nie ma problemu.

wybierz na jakie dane utworzyć konto paczka k-ex

Większość pracy związanej z nadawaniem przesyłki już za Tobą. Widzisz napis “Opisz przedmiot wysyłki"? Wpisz w pustą rubrykę, co znajdzie się w paczce, którą chcesz nadać za pośrednictwem kuriera K-EX. Nie każdy przedmiot można wysłać za pomocą kuriera, dlatego zerknij na listę tych wyłączonych z przewozu.

jak zamówić kuriera k-ex

Musisz określić czy Twoja paczka jest standardowa czy też nie. Najlepiej zapoznać się z regulaminem kuriera K-EX, który dokładnie to opisuje bezpośrednio na swojej stronie.

Przed Tobą jeszcze opcja usług dodatkowych, jednak nie musisz z niej korzystać.

Wyraź zgody marketingowe, zaakceptuj regulaminy i zamów kuriera K-EX

Ważne jest natomiast, abyś zaznaczył wszystkie zgody, które są konieczne przed wysłaniem zlecenia.

zatwierdź regulaminy i zamów kuriera k-ex

Na sam koniec zostało Ci oczywiście opłacenie Twojej przesyłki. Możesz wybrać spośród dowolnych opcji tę, która wydaje Ci się najwygodniejsza i do której jesteś przyzwyczajony. Kurier powinien pojawić się w wyznaczonym terminie. Pamiętaj, aby nakleić na przesyłce list przewozowy!

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto