Wólczanka zwrot - odeślij nietrafiony zakup bez problemów

Wólczanka zwrot daje możliwość, by odesłać niepasujące do naszych oczekiwań ubrania, a dzięki temu nie stracić czasu i pieniędzy. Wólczanka, znana polska marka odzieżowa, ceni sobie zadowolenie klientów i stara się dostarczać im jak najlepsze produkty. Jednakże nawet przy największej staranności, zdarzają się pomyłki w zamówieniach, produkt różni się od zdjęć prezentowanych na stronie lub najzwyczajniej źle leży. W takim wypadku warto skorzystać z szybkiego i łatwego procesu zwrotu, oferowanego przez tę firmę. Dowiedz się, jak to działa i która forma wysyłki jest najlepsza!

Wólczanka zwrot - kiedy można odesłać towar?

W sklepie Wólczanka zwrot może odbyć się bez podawania powodu zwrotu towaru! Od otrzymania swojego zamówienia masz aż 30 dni na to, aby zastanowić się, czy spełnia Twoje oczekiwania, czy jednak chciałbyś go odesłać lub wymienić. 

Przyczyny zwrotu towaru mogą być różne i warto zapoznać się z nimi, będąc internetowym łowcą okazji. 

Najczęstszym powodem odesłania ubrań jest nieodpowiedni rozmiar. Mimo, że często sprawdzamy wymiar ubrań i ich dokładne rozmiary, zdarza się, że produkt przyjdzie za mały lub za duży, a czasem mimo dobrze dopasowanego rozmiaru po prostu źle leży. Warto w takim wypadku wymienić towar i cieszyć się z idealnie dopasowanych do naszych preferencji ubrań. 

Czasami klienci odsyłają paczki, ze względu na ich uszkodzenia w trakcie transportu. Zdarza się to bez względu na jakość sklepu czy firmy dostawczej. Czasami też, podczas zakupów coś wygląda świetnie na modelu, ale niekoniecznie my czujemy się w tym dobrze. Wtedy również warto skorzystać z możliwości zwrotu towaru.

Wólczanka zwrot - kiedy można odesłać towar?

Jak dokonać zwrotu w Wólczance? To banalnie proste!

Pierwszy krok, który musisz wykonać, aby dokonać zwrotu? To wypełnienie formularza w e-sklepie lub aplikacji. Upewnij się, że zwracany produkt posiada oryginalne etykiety i nie posiada śladów użytkowania - tylko wtedy zwrot zostanie przyjęty. 

Co nie podlega reklamacji? Maseczki higieniczne oraz bielizna to towary, które nie mogą zostać odesłane, ze względu na aspekty higieniczne. 

Wracając do instrukcji zwrotu, kolejnym krokiem jest spakowanie towaru. Wybierz odpowiednie, wytrzymałe materiały, ale produkt był zabezpieczony przez całą drogę. Rozmiar opakowaniu powinien być odrobinę większy od przedmiotu, warto również odesłać produkt w opakowaniu, w którym do nas przywędrował. 

Pamiętaj także o tym, że jeżeli wybierasz paczkomat, wielkość przesyłki musi odpowiadać wybranej przez Ciebie opcji. Nie martw się, aplikacja podpowie Ci jaki rozmiar wybrać. Warto umieścić w paczce karteczkę z numerem zamówienia - ułatwi to pracę  osobom przyjmującym zwrot. Decydując się na darmowy zwrot DPD pamiętaj, że nie zostanie on zrealizowany w święta oraz weekendy. Jest to jednak niezwykle wygodna forma, ponieważ kurier przychodzi po paczkę pod wyznaczony adres, a ty w dniu jego przybycia otrzymujesz o tym powiadomienie. Etykietę, którą dostarczy kurier, należy nakleić na paczkę. 

Ostatnią możliwością, jaki jest zwrot Wólczanka, to wysyłka na własny koszt. Aby jej dokonać, należy umieścić na paczce dane dostawy dostępne na stronie firmy. 

Warto jednak wybierać opcje paczkomatu lub kuriera, ponieważ jest to znacznie szybsza forma wysyłki, która gwarantuje znacznie krótszy czas dostawy, a co za tym idzie możliwość szybszego odzyskania pieniędzy.

Ile trzeba czekać na zwrot pieniędzy?

W przypadku zwrotów w sklepie Wólczanka, zwrot pieniędzy następuje bardzo szybko. Mimo, że zgodnie z obowiązującymi przepisami zwrot pieniędzy może trwać do 14 dni, to w większości przypadków następuje on niezwłocznie po otrzymaniu przesyłki i sprawdzenia jej stanu. 

Pieniądze, które oddaje sklep, zostają oddawane taką samą metodą, jaką zakup został wcześniej opłacony. W przypadku paczek opłaconych przy odbiorze, środki zostaną wysłane przelewem bankowym na konto klienta. Numer rachunku bankowego należy podać podczas rejestracji zwrotu.

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto