Centrum Kontaktu AlleKurier - Pakownie przesyłki
Dostępna jest nowa wersja serwisu.
Nadasz w niej przesyłki krajowe - paczki i koperty.

Pakowanie przesyłki

Dobre praktyki pakowania

Najlepszym sposobem zapakowania towaru jest umieszczenie go w pudełku kartonowym o regularnych kształtach prostopadłościanu. Równomierne rozłożenie ciężaru paczki, brak dodatkowych oznaczeń (uwaga szkło, góra/dół, folia strecz na zewnątrz paczki) powoduje, że twoja paczka spełnia wymogi paczki standardowej. Jest to najbardziej popularny typ paczki i zarazem najtańszy.

Przesyłka standardowa a niestandardowa

Podstawową różnicą między paczką standardową, a niestandardową jest jej kształt. Standard to pudełko o regularnych kształtach, natomiast przesyłka niestandardowa posiada kształt nieregularny (wybrzuszenia, paczki nieregularne, o nierównomiernym rozkładzie ciężaru, folia strecz na zewnątrz, oklejenie taśmą na większej powierzchni niż tylko na łączeniach). Takie paczki przeważnie bywają również droższe. Przygotuj odpowiednie opakowanie, aby uniknąć dopłat.
Czego nie mogę wysyłać?
Przesyłka kurierska to bardzo wygodny sposób przesyłania towaru. Pamiętaj jednak, że nie każda rzecz może zostać tak wysłana. Dobre zapakowanie przesyłki powoduje, że kurier nie jest w stanie przy odbiorze praczki zweryfikować, co się w niej znajduje. Przesyłka może zostać zweryfikowana w sortowni i dopiero wtedy będzie zawrócona do nadawcy. Aby uniknąć dodatkowych dopłat, zapoznaj się z listą towarów wyłączonych z przewozu.

Pakowanie elektroniki

Elektronika to bardzo delikatny towar, który należy szczególnie dobrze opakować. Przydatna będzie folia bąbelkowa oraz dodatkowe zabezpieczenia wewnątrz paczki. Pamiętaj również, że Twoje urządzenie powinno być pozbawione baterii/akumulatora przed wydaniem przesyłki kurierowi.

Pakowanie części samochodowych

Przed wysyłką części samochodowych, sprawdź czy nie są one wyłączone z transportu. Oprócz solidnego zabezpieczenia części powinni być czyste oraz pozbawione oleju/smaru. Nie powinny wydzielać również żadnego zapachu.

Pakowanie głośników i kolumn muzycznych

Zapakowanie głośników i kolumn nie różni się diametralnie od zapakowania innych towarów. Powinny być one zapakowane w karton o regularnych kształtach. Należy zwrócić uwagę na dodatkowe zabezpieczenie membrany głośnika, gdyż jest podatna na uszkodzenia mechaniczne.

Pakowanie opon

 • InPost przyjmuje do transportu opony do 15 cali . Przesyłki mogą być zapakowane w karton o kształcie prostopadłościanu lub owinięte w folię (przesyłka niestandardowa).
 • UPS przyjmuje do transportu opony, spakowane po 2 w paczce (do 15 cali), jedna w paczce (powyżej 15 cali) lub w kartonach lub owinięte w folię (przesyłka niestandardowa).
 • DPD przyjmuje do transportu opony zapakowane zgodnie z instrukcją.
 • Geis nie przyjmuje do transportu części samochodowych w tym opon i kół.
 • DHL przyjmuje do transportu opony zapakowane zgodnie z instrukcją.

Pakowanie kół

Transport kół (opona wraz z felgą) jest realizowany tylko poprzez przewoźnika UPS. Każde koło powinno być zapakowane w osobną paczkę o kształcie prostopadłościanu. Aby nadać kilka kół skorzystaj z opcji “dodaj paczkę” - dostępnej na początku składania zamówienia.

Pakowanie felg

Aby bezpiecznie wysyłać felgi należy je zapakować w przesyłkę o kształcie prostopadłościanu. W jednej paczce możesz zapakować maksymalnie jedną felgę. Pamiętaj również, że nie mogą one przekraczać 18 cali. Jeżeli są większe rozważ przesyłkę paletową. Jeśli masz do wysłania 4 felgi, utwórz zlecenie cztero-paczkowe, otrzymasz 4 listy przewozowe, które naklej osobno na każdą przesyłkę.

Firma Geis nie przyjmuje do transportu części samochodowych w tym opon i kół, felg.

Pakowanie roweru

Rower, ze względu na swoje gabaryty, powinien zostać szczególnie starannie przygotowany do transportu. Przygotuj duże kartonowe pudełko - możesz je dostać/kupić w sklepie rowerowym. Rower rozkręć i spakuj zgodnie z przygotowaną instrukcją.

Pakowanie instrumentu muzycznego

Instrumenty muzyczne, ze względu na delikatność konstrukcji, powinny być przewożone w twardych, solidnych kartonach. Należy również zadbać o szczelne wypełnienie paczki, tak aby towar nie przesuwał się w środku.

Pakowanie nart, butów, kasku

Narty, ze względu na swoje gabaryty, wymagają dokładnego zmierzenia oraz zważenia po zapakowaniu/przygotowaniu paczki. Określ dokładnie co do centymetra wielkość paczki, gdyż w przypadku zweryfikowania przesyłki przez przewoźnika może zostać naliczona dodatkowo opłata (często wysoka), jeżeli wymiary nie będą się zgadzać z wymiarami, które nadawca zadeklaruje.

Pakowanie drabiny

Drabina powinna być zapakowana wielowarstwowo. Jako pierwszą warstwę opakowanie zaleca się użycie folii bąbelkowej. Miejsca, które mogą uderzać o siebie należy zabezpieczyć np. arkuszami tekturowymi. Tektura powinna pokrywać całą powierzchnię drabiny. Ostatnią warstwą powinna być folia stretch. Całość opakowania należy dodatkowo, miejscowo zabezpieczyć taśmą klejącą.

Pakowanie AGD (pralka, lodówka, kuchenka)

Towar AGD typu pralka, lodówka, kuchenka należy nadać przesyłką paletową.

Nadawanie palet

 1. Aby nadać przesyłkę paletową należy skorzystać z zakładki „Wyceń paletę”.
 2. Należy podać kody pocztowe nadania i odbioru, wysokość palety, wagę i wymiar palety.
 3. Po wpisaniu tych danych i naciśnięciu zakładki „Wyceń przesyłkę” ukaże się oferta przewoźników, którzy mogą zrealizować usługę paletową.

Jak zabezpieczyć paletę

Towar na palecie należy przygotować bezpiecznie do transportu. Należy połączyć towar wraz z paletą np. folią strech. Najlepiej dodatkowo przywiązać specjalnymi pasami.

Obsługiwane wymiary palet

Allekurier przyjmuje do przewozu trzy wymiary palet:
 • 80x120
 • 100x120
 • 120x120

Inne / Nie znalazłem tematu w którym chcę się skontaktować

Czas oczekiwania na odpowiedź jest zależny od metody kontaktu. Pracujemy w dni robocze w godzinach 8:00-16:00
Kontakt on-line poprzez formularz lub adres e-mail
Najszybsze metody kontaktu
Pamiętaj, że na wiadomości odpisujemy w dni robocze od 8:00 do 16:00
Twoje dane są bezpieczne
biuro@allekurier.pl
Pamiętaj, że na wiadomości odpisujemy w dni robocze od 8:00 do 16:00
Inne sposoby kontaktu
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami