Jak zwrócić paczkę kurierem pocztex?

Zadowolenie klienta jest najważniejsze, o czym doskonale wie każdy sprzedawca. Sprzedaż na odległość to same korzyści dla konsumentów, łącznie z możliwością zwrócenia zakupionego towaru, jeśli nie spełni on z jakichś powodów oczekiwań. Zgodne z przepisami prawa konsumenci mogą zwrócić produkt, a sprzedawcy są zobowiązani do jego przyjęcia i wypłacenia należnej kwoty. Jeśli dany sklep internetowy zastrzega sobie brak możliwości zwrotu, postępuje niezgodnie z prawem i naraża się na straty finansowe, nie mówiąc o negatywnej opinii niezadowolonego klienta. Co więcej, brak informacji o przysługującym czternastodniowym terminie zwrócenia zakupionego towaru przekłada się na wydłużenie tej możliwości do aż dwunastu miesięcy, więc sprzedawca automatycznie znajduje się na straconej pozycji. Jak można szybko i sprawnie zwrócić towar kurierem? Przekonaj się o tym już teraz!

Możliwość zwrotu towaru bez podawania przyczyny

Zawierając umowę na odległość, czyli kupując towar w sklepie internetowym, konsumentowi przysługuje czternaście dni na jego zwrot. Niestety w większości przypadków to kupujący musi ponieść koszty przesyłki paczki ze zwracanym towarem. Można osobiście dostarczyć produkt do siedziby firmy lub nadać paczkę za pomocą firmy kurierskiej np. Pocztex, ponosząc koszt opakowania i usługi przewoźnika. Niektóre e-sklepy oferują darmowe zwroty produktów, czasem dokument zwrotu jest dostarczany razem z zamówieniem w paczce lub wystarczy wypełnić dokument online.

zwrot przesyłki kurierem pocztex

Pocztex zwrot przesyłki – jak to wygląda w praktyce?

Decydując się na zwrot Pocztex, należy przejść na stronę poczty polskiej, gdzie można wszystko załatwić za pomocą specjalnego narzędzia online. Zwrot może być darmowy, jeśli w bazie serwisu znajdzie się sklep, w którym dokonano zakupu. Przy jego braku, nawet jeśli sprzedawca oferuje bezpłatne zwroty dla swoich klientów, nie będzie możliwości skorzystania z tej opcji i konieczne stanie się zapłacenie za eZwrot skierowany do sklepu. Kolejnym etapem będzie podanie adresu zwrotnego do sklepu, jeśli nie został on automatycznie wypełniony. Przygotować trzeba też numer swojego zamówienia i podać go w formularzu, co przyspieszy zwrot. Następnym krokiem będzie wybranie usługi nadawania przesyłek, potwierdzenie wprowadzonych danych i podanie adresu mailowego, na który zostanie wysłana etykieta zwrotna. Klient musi ją wydrukować samodzielnie, po czym wybrać się do placówki pocztowej w celu nadania przygotowanej przesyłki kurierskiej. Inną opcją będzie zwrócenie towaru kurierem, co wymaga wybrania usługi Pocztex EKSPRES 24. Pozostaje wypełnić formularz zamówienia kuriera, co można zrobić przez Internet lub telefonicznie, dzwoniąc na infolinię.

Pocztex udostępnia aplikację Nadaj Przesyłkę, dzięki czemu można zamówić kuriera w kilku krokach – wystarczy wypełnić formularz, wydrukować etykietę, zapakować towar, nadać kuriera i śledzić przesyłkę.

zwrot paczki kurierem pocztex

Zwrot przesyłki pocztex - zamów zwrot przez AlleKurier.pl!

Zwrot Pocztex może być jeszcze łatwiejszy, tańszy i szybszy, jeśli skorzysta się z serwisu AlleKurier.pl – bez zbędnych formalności i umów, do aż 70% taniej niż bezpośrednio na stronie przewoźnika. Wystarczy zarejestrować się, czyli utworzyć konto klienta, po czym przejść do wypełnienia prostego i krótkiego formularza. Na paczce musi zostać umieszczony list przewozowy, do czego potrzebne będzie podanie danych nadawcy i odbiorcy przy wypełnianiu formularza, a list przewozowy zostanie automatycznie wygenerowany. Pozostaje go wydrukować i umieścić na paczce, po czym poczekać na przyjazd kuriera, który ją odbierze. Wszystko przebiega naprawdę błyskawicznie!

Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej informacji na temat dokonywania zwrotów, koniecznie zapoznaj się z naszymi pozostałymi wpisami na blogu! Znajdziesz w nich porady o wysyłce zwrotu innymi firmami kurierskimi oraz całą procedurę, którą należy w tej sytuacji przejść!

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto