Najtańszy kurier - zamów go razem z AlleKurier.pl

Najtańszy kurier - zamów go razem z AlleKurier.pl

5.0 / 5
min czytania

W dobie powszechnego dostępu do internetu, zakupy i sprzedaż przy pomocy sieci stały się niezwykle powszechne i popularne. Wiele osób nie traci już w ogóle czasu na wyjście z domu żeby udać się do stacjonarnego punktu sprzedaży, wybierając szybkie i wygodne zakupy internetowe. Dzięki bardzo rozwiniętej branży spedycyjnej, olbrzymiej ilości firm kurierskich, które realizują doręczenia nawet w ciągu dwudziestu czeterech godzin, dokonywanie zakupów bądź sprzedawanie własnych przedmiotów stało się niezwykle łatwe i komfortowe. Jak tanio zamówić kuriera? Jak założyć zlecenie? Współpracuj z pośrednikiem AlleKurier.pl 

Który kurier jest najtańszy? Sprawdź na AlleKurier.pl

AlleKurier.pl to serwis idealny dla kogoś, kogo interesuje solidny i najtańszy kurier. Jest to firma, która zajmuje się pośredniczeniem między nadawcą i odbiorcą (czyli stronami zlecenia transportowego), a firmą transportową, która będzie realizowała przewóz ładunku zgodnie z deklaracją zawartą na liście przewozowym.

Pośrednik transportowy zajmuje się pełnym przejęciem obowiązków formalnych polegających na rozliczeniu się z firmą kurierską, uregulowaniu należnego podatku itp.

Wystarczy, że nadawca skontaktuje się z firmą pośredniczącą bądź założy konto na jej stronie, a następnie wypełni dane adresowe do zlecenia oraz te, które dotyczą deklaracji odnośnie wysyłanego towaru, a ładunek, który ma zostać wysłany, trafi w obieg kurierski. Kurier podjedzie po przesyłkę pod wskazany adres. 

Z jakimi kurierami współpracuje pośrednik?

Zamawiając kuriera na stronie AlleKurier.pl, klient zyskuje pewność, że jego zamówienie zrealizuje najtańszy kurier. Jak to jest możliwe?

Pośrednik współpracuje ze wszystkimi najbardziej liczącymi się firmami kurierskimi, zarówno z tymi większymi (stanowiącymi międzynarodowe środowiska transportowe), jak i jedynie krajowymi spedycjami.

Możliwość uzyskania najtańszej przesyłki uzależniona jest od wielu zmiennych czynników. Rozmaite przedsiębiorstwa transportowe naliczają różnej wysokości stawki za poszczególne usługi. Nie zawsze ze wszystkich chcemy skorzystać. W jednej firmie koszt podstawowy przesyłki jest niższy, w zamian za wyższą opłatę np. za doręczenie w ustalonych godzinach. W innych, to usługi dodatkowe są niższe, a koszt podstawowy przesyłki wyższy. Dzięki specjalnej porównywarce umieszczonej na stronie AlleKurier.pl, klient zyskuje możliwość uzyskania jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, która spedycja najtaniej zrealizuje usługę, bez konieczności samodzielnego i pojedynczego kalkulowania kosztów wysyłki. Wystarczy wypełnić formularz, wpisać dane adresowe, zaznaczyć wagę i wymiary przesyłki oraz wybrać (lub nie wybierać żadnej) usługi dodatkowe, po czym ukaże się kalkulacja kosztów za taką samą przesyłkę w każdej z dostępnych firm. Na tej podstawie, można wybrać najtańszego kuriera poprzez kliknięcie w logo firmy, której propozycja wydaje się najbardziej atrakcyjna. 

Czy zamawiając wysyłkę u pośrednika będzie taniej?

Wielu osobom wydaje się, że korzystanie z usług pośrednika musi oznaczać dodatkowe koszty, bo przecież dwie strony będą brały udział w realizacji zlecenia i obydwie firma chcą zarobić. Jest to błędne myślenie. Klient indywidualny, jako osoba prywatna, która chce jedynie raz wysłać paczkę, jest jako kontrahent dla firmy transportowej bardzo ciężkim klientem. Pojedynczy zysk jest niewielki, a ilość formalności, jakie należy wykonać jest naprawdę wysoka. To przede wszystkim trudności z fakturowaniem osoby prywatnej. Wiele spedycji w ogóle nie współpracuje z osobami prywatnymi, a niektóre naliczają olbrzymie kwoty żeby zrekompensować rozbudowaną administrację. Firma pośrednicząca z kolei, podpisuje umowę z firmą kurierską i staje się kontrahentem biznesowym, z którym współpraca przebiega łatwiej od strony administracyjno-formalnej, który otrzymuje indywidualnie ustalony cennik usług. Pośrednik dostarcza codziennie dużej ilości klientów, pozyskując dużo zleceń. Dla firmy kurierskiej staje się swoistym handlowcem, który napędza klientelę. Duża ilość dostarczanych zleceń, to większy zysk dla firmy spedycyjnej, a tym samym możliwość uzyskania korzystnych cen za usługę dla pośrednika. Taka sytuacja pozwala na ustalenie atrakcyjnej ceny przez pośrednika dla swojego klienta. To właśnie dlatego, istnieje możliwość taniej wysyłki przez osobę prywatną za pośrednictwem brokera.

Komentarze
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami